This website works best with JavaScript enabled

Першого вересня на подвір’ї Фастівської спеціалізованої школи №9 яблуку ніде впасти. Побравшись за руки, найстарші та наймолодші школярі чекають на урочисту лінійку. Класний керівник одинадцятого Б Людмила Миколаївна намагається спіймати у фотооб’єктив рідні обличчя: «Мої сонечки, подивіться всі на мене!»

І великі, і маленькі сонечка повертають голови, ховаючи за веселими усмішками ледь помітне хвилювання. Удостоєні загальної уваги, намагаються показати себе у всій красі. Від дітей святковий настрій передається і їхнім наставникам. Софія Анатоліївна уже з першого дня намагається запам’ятати усіх своїх першачків: «За прізвищами та іменами вивчила вже всіх, хто і як виглядає начебто знаю теж, але не зайвим буде ще раз у цьому пересвідчитися». Обіцяє на перших порах бути до своїх вихованців не надто прискіпливою, але й занадто попускати їх забаганкам не збирається також.

Головні винуватці свята, хоч і дещо невиспані, проте зацікавлено роззираються довкіл, набираючись нових вражень. І одразу дають зрозуміти, що переступили шкільний поріг зовсім не для того, аби безцільно гайнувати тут свій час. У цьому переконують і їх дотепні віршики: «Як воно у школі буде, як пройдуть тут наші дні? Але вийдуть із нас люди навіть дуже видатні».

 

Переглянути відео:

Другокласник Дмитрик сором’язливості своїх молодших колег анітрохи не дивується. Бо ж пригадує, що і сам не одразу призвичаївся до нового оточення: «Я спочатку всього боявся, але потім якось звик».

Між тим першокласниця Настя, зручно вмостившись на плечах удвічі вищого за неї одинадцятикласника, бере до рук дзвоника, сповіщаючи усім про початок нового навчального року.

Перший день школи кожен переживає по-своєму. Хтось стає аж надто серйозним, іншому кортить виговоритися. Декого огортає такий радісний настрій, що аж душа співає. А є й такі, кого зненацька напосідають пустощі.

Після офіційної частини, витриманої у традиційному дусі, знаходиться місце і для експромту. Перший урок вирішено перенести на понеділок, утім учні та вчителі розходяться не одразу. Після звичних фотосесій, вони повертаються до рідних класів, аби спільно розпланувати свої шкільні будні.

У першому А дітвора навчатиметься за науково-педагогічним проектом «Інтелект України». Директор школи Наталія Ріпко особисто прийшла привітати юну зміну. Вона дуже тішиться, що чимало її колишніх випускників вирішили віддати своїх дітей саме до цієї школи: «Мені дуже приємно серед батьків бачити своїх учнів. Дякую за довіру, яку ви нам висловили і яку ми неодмінно постараємося виправдати».

Гризти граніт науки – справа відповідальна і на запитання, чи всі горять бажанням навчатися, думки вчорашніх дошкільнят суттєво розходяться. Хтось без роздумів випалює ствердне «так», а хтось навпаки заперечливо хитає головою.

Шестирічна Марія розповідає, що за останній рік навчилася досить зграбно писати та читати, хоча й помилки все ще трапляються. «Мені однаково подобаються усі шкільні предмети. Я вже вивчила усі букви і влітку багато читала». Дівчинка є продовжувачкою родинних традицій. Саме у цій школі свого часу навчалася і її мама. «Ми займалися з Машею ще з 3 рочків, тож починаючи з Нового року вже готові були йти до школи. Багатьох батьків, які привели своїх дітей до цього класу, знаю ще з часів нашого спільного навчання».

Депутат обласної ради Олександр Волинець також випускник цього закладу. Сьогодні він віддав «у науку» старшу доньку Ганнусю. Підтримати юну школярку прийшли усією родиною. Голова сімейства чесно зізнається, що підготовкою до школи займалася в основному мама, а ось куди віддати дитину - рішення ухвалювали спільно. «У цієї школи добра історія, високі рейтинги на загальноукраїнському рівні і є всі передумови, аби наша дитина здобула тут якісну і повноцінну освіту». Мама Іра сподівається, що її розумниця виправдає покладені на неї високі сподівання. «Головне, щоб бажання не пропало, яке зараз є. Бо ж дні рахувала до школи. Хочеться сподіватися, що й надалі навчання даватиметься їй легко».

Свій вибір на дев’ятій школі цьогоріч зупинили батьки ста десяти першокласників. Усі вони плекають надії, що саме у стінах цього навчального закладу їхні діти здобудуть ґрунтовні знання, які їм дуже знадобляться у дорослому житті.

Одинадцятикласниця Інна Авксентюк з майбутнім фахом уже визначилася і ось тепер лишається зробити останній ривок до омріяної мети. «Я планую вступати до медуніверситету, тож головну увагу, як і раніше, приділятиму хімії та біології». Підохочує свою ученицю і перша вчителька, яка анітрохи не сумнівається, що дівчина обов’язково вступить до обраного вишу. «Я дуже пишаюся, що в мене була така старанна учениця, яка навчалася лише на відмінно».

Тримати суворі іспити цього року доведеться не лише Інні та її однокласникам, але і їхнім викладачам. Одним із цьогорічних нововведень, яке Міністерство освіти підготувало для педагогів, стане їх добровільна сертифікація. Ті, хто успішно впорається з екзаменаційними завданнями, матиме 20% до свого вчительського окладу. Викладач фізики Олександр Срібний до таких викликів готовий, бо ж, мовляв, що то за спеціаліст, який не впевнений у своїх знаннях і не прагне до постійного самовдосконалення. Але разом з тим зазначає, що така напружена інтелектуальна робота повинна й оплачуватися належним чином. «Сертифікації я не боюся, бо вважаю, що добре знаю свій предмет і маю за плечима двадцятирічний стаж викладання. Але держава, на мою думку, мала би подбати про істотніше збільшення виплат тим вчителям, які добровільно погодяться пройти перевірку своїх знань. Адже сертифікація відрізнятиметься від звичної атестації тим, що підготовка до неї вимагатиме від учителя значно більше часу та зусиль».

Ось таким видалося свято першого дзвоника у дев’ятій школі. І хоч багато хто зі школярів ще живе спогадами про безтурботні канікули, усі чудово розуміють, що про відпочинок тепер можна лише мріяти, бо ж настав час засукувати рукави і приступати до повноцінного навчання.

Сергій Сіроманець. «Достовірно».


Поширити в соціальних медіа:
Додати коментар

Похорони у Фастові загиблого бійця Руслана…

Похорони у Фастові загиблого бійця Руслана Надточія

Знову у скорботі і Журавлівка, і увесь Фастів. Безжальна війна забрала мужнього захисника.

Переглянути..

Триліські кіборги на сторожі Батьківщини!

Триліські кіборги на сторожі Батьківщини!

Селу Триліси, що на Фастівщині, патріотизму і згуртованості не позичати. Як тільки розпочалася повномасштабна російська агресія проти України, чимало місцевих мешканців спочатку вступили до лав місцевої тероборони, а потім добровольцями...

Переглянути..

Фастівська Покровська церква остаточно розірвала з…

Фастівська Покровська церква остаточно розірвала з московським патріархатом

Православна громада Фастова днями довершила великий чин – домоглася виходу старовинного козацького храму з підпорядкування УПЦ МП і переведення його під юрисдикцію Православної Церкви України.

Переглянути..

Перехід найстарішого православного храму Фастова у…

Перехід найстарішого православного храму Фастова у лоно Православної Церкви України

Ополудні в неділю біля Церкви Святої Покрови на Заріччі автівок та людей, як на Великдень. Фастівська громада зібралася, аби проголосувати за повернення давньої козацької святині у лоно Помісної Української церкви.

Переглянути..

Уряд призначив нового голову Київської облдержадміністрації

Уряд призначив нового голову Київської облдержадміністрації

Кабінет міністрів на засіданні 2 лютого погодив призначення Олексія Кулеби на посаді голови Київської обласної держадміністрації.

Переглянути..

 

#fc3424 #5835a1 #1975f2 #2fc86b #f_syc9 #eef12147 #200714233621