This website works best with JavaScript enabled

У середу по обіді при вході до Білого дому зібрався чималий гурт чоловіків, зодягнутих у військові однострої. Випадковим перехожим, які цікавилися причиною їхньої присутності, пояснювали, що прийшли сюди за вельми пильним ділом – запитати у мера, до якого часу він ще збирається баламутити громаду, як плотву в калабані. Суворочолі вояки  невдоволено гомоніли, що настав час спитати з міських можновладців за провалену  роботу в усіх доручених їм напрямках.

В актовій залі градус напруги зашкалював ще більше. Голова Асоціації учасників АТО Юрій Соловей розпалився не на жарт.

«Коли ми воювали на сході, фастівські очільники, одурілі від безкарності, зовсім загралися в свої політичні ігри. Для нас  стало цілком очевидним, що з цією владою, аби привести її до тями, доведеться спілкуватися зовсім іншими методами».

Переглянути відео:

Друге засідання 23-ої позачергової сесії Фастівської міськради стало апогеєм протистояння поміж міським головою та значною частиною депутатського корпусу. Свідками з’ясування бурхливих стосунків, окрім представників місцевої громадськості, які вже звикли до таких «штатних ситуацій», стали і зовсім сторонні люди. І то не якісь там випадкові роззяви, а спеціально запрошені на сесію представники обласної влади, які приїхали, щоб розповісти про своє бачення  медичної реформи  і вислухати  усі пропозиції та зауваження. Натомість, самі того не сподіваючись, опинилися у самісінькому вирі  містечкових чвар.

«До влади у Фастові прийшли люди, які абсолютно не справляються зі своїми обов’язками. Єдине, що їм добре вдається, то це розповідати про свої захмарні амбіції і безпорадно кліпати очима, як тільки втрапляють у чергову халепу», - такий вердикт першим особам міста винесла депутат від «Блоку Петра Порошенка»  Оксана Войтина.

Народний депутат Руслан Сольвар,  якого міська влада  запросила до участі у позачерговій сесії, аби спільними зусиллями взятися за порятунок міста, хоч і відгукнувся  на це запрошення, проте було помітно, що не надто горів бажанням встрявати в чергові суперечки. Проте довелося. А ось його помічник Андрій Січка одразу заявив, що з таким ставленням до роботи, який демонструють нинішні керманичі міста, важко говорити про якесь порозуміння з ними. 

«У Фастові вже рік як працює  профільний заступник міського голови з питань медицини. Скільки разів ми зверталися, щоб нам надали для ознайомлення міську програму медичного розвитку, але до цих пір її так і не одержали. Напевно, її просто не існує в природі. Тобто розробити елементарний документ у посадовців з мерії руки ніяк не доходять, при цьому вони на повному серйозні  претендують на центр госпітального округу».

Першою тримати удар перед фастівчанами вийшла  голова профільної комісії Київської облради Наталія Бігарі. Вона розповідала про недоспані ночі, які разом з колегами присвятила розробці медичної реформи, про те скільки користі принесуть людям майбутні новації, але присутні не надто йняли віри її словам. Депутат Андрій Снігур поцікавився в доповідачки, чим особисто вона допомогла фастівській медицині за час свого депутатства. Але конкретної відповіді так і не почув.

А між тим час стрімко спливав, у повітрі аж іскрило від взаємних докорів, усі були надміру збуджені, а беззмістовним балачкам не було кінця-краю. Дехто з учасників АТО гнівно позирав у бік очільників міста, немов розглядаючи їх в оптичний приціл.

Руслан Сольвар кілька разів поривався вийти на трибуну, пояснюючи це тим, що йому несила далі слухати абстрактні розумування. Свій виступ розпочав із запевнення, що його сьогоднішній візит на сесію міськради для когось виявився вкрай немилим.  Бо ж як інакше розцінити есемеску, яка нещодавно надійшла на його мобільний номер. Автор електронного послання попередив народного депутата, аби він навіть не думав цього дня потикатися до Фастова – інакше-бо начувайся.

«Руслане Миколайовичу, сьогодні у Фастові проти вас готується провокація. Приблизно 50 спортсменів з Білої Церкви. Будьте обережні – Вас  чекають. Я також серед тих, хто готується Вас зустрічати. Не можу говорити. Ми вже їдемо».

Проблемам фастівської медицини міська влада, на думку депутата, ніколи не приділяла належної уваги. А будь-які його пропозиції стосовно співпраці завжди наражалися на глухий опір з боку мера. На всі звинувачення у своїй пасивності та некомунікабельності Михайло Нетяжук реагував надто кволо, майже не чинячи супротиву. Чи то втратив весь свій бойовий запал у словесних дуелях з депутатами міськради чи просто спасував перед більш важкою артилерією в особі народного депутата - хтозна. У ці хвилини він більше скидався на невдатного школяра, якого вчитель картає за непослух, а він недолуго пробує виправдатися за свою поведінку.

«Стосовно моєї відставки хочу зазначити наступне. Чи правильно я розумію, що Ви робите все можливе для того, щоб у Фастові не було госпітального округу, бо так легше звинуватити міську владу у повній бездіяльності?»

Завершуючи виступ, народний депутат висловив переконання, що меру не до снаги впоратися з проблемами, які нині постали перед містом. Він воліє не займатися їх вирішенням, а ховається від них, як дівчина на засватинах.  Відтак, аби не доводити ситуації до крайньої точки кипіння, зажадав від міського голови добровільно піти у відставку.

«Кінцевий месідж у мене такий. Михайле, поки справа ще не запахла керосином, подавай у відставку. Залишай посаду і йди з Богом».

Михайло Нетяжук пожертвувати посадою задля громадського спокою не згодився. Тоді представник «Самопомочі» Роман Кудь закликав проголосувати за недовіру Фастівському міськвиконкому, що мало би призвести до його розпуску.

«У зв’язку з тією ситуацією, яка склалася у нашому місті з медициною, коли щодня відбувається маніпуляція громадською думкою,  ми змушені поставити питання про розпуск міськвиконкому. Цей орган виконавчої влади продемонстрував свою повну непрацездатність, а відтак втратив будь-яку довіру в очах фастівчан».

Така пропозиція  була сприйнята прихильно більшістю депутатів. «За» проголосувало 19 чоловік.

Глухий клекіт невдоволення було чути лише серед депутатів з «Нових облич». Партійно-педагогічний колектив з останніх сил боронив своїх висуванців у виконавчому комітеті. Але їхніх голосів виявилося недостатньо, аби на щось вплинути.

Чим  у підсумку завершиться ця історія - невідомо, бо ж навряд чи мер підпишеться під рішенням, яке фактично позбавить його найближчих соратників у владі. Але й заморожувати конфлікт за даних обставин геть не випадає, бо ж із дня на день він може спалахнути з новою силою. І тоді, як стверджують  фастівські учасники АТО, «хто не заховався – я не винуватий». А їхня обіцянка освітити дорогу трасерами представникам влади, якщо ті й  надалі з недбалістю ставитимуться до своїх посадових обов’язків,  як ніколи близька до свого грізного сповнення.

«Поки що ми вас просимо по-доброму схаменутися і ставати до спільної роботи на благо міської громади. Нам би дуже не хотілося застосовувати до вас ті навики, яким ми навчилися на війні і завдяки яким вижили у тому пеклі».

Сергій Сіроманець, Богдан Сова.
«Достовірно».


Поширити в соціальних медіа:
Додати коментар

Похорони у Фастові загиблого бійця Руслана…

Похорони у Фастові загиблого бійця Руслана Надточія

Знову у скорботі і Журавлівка, і увесь Фастів. Безжальна війна забрала мужнього захисника.

Переглянути..

Триліські кіборги на сторожі Батьківщини!

Триліські кіборги на сторожі Батьківщини!

Селу Триліси, що на Фастівщині, патріотизму і згуртованості не позичати. Як тільки розпочалася повномасштабна російська агресія проти України, чимало місцевих мешканців спочатку вступили до лав місцевої тероборони, а потім добровольцями...

Переглянути..

Фастівська Покровська церква остаточно розірвала з…

Фастівська Покровська церква остаточно розірвала з московським патріархатом

Православна громада Фастова днями довершила великий чин – домоглася виходу старовинного козацького храму з підпорядкування УПЦ МП і переведення його під юрисдикцію Православної Церкви України.

Переглянути..

Перехід найстарішого православного храму Фастова у…

Перехід найстарішого православного храму Фастова у лоно Православної Церкви України

Ополудні в неділю біля Церкви Святої Покрови на Заріччі автівок та людей, як на Великдень. Фастівська громада зібралася, аби проголосувати за повернення давньої козацької святині у лоно Помісної Української церкви.

Переглянути..

Уряд призначив нового голову Київської облдержадміністрації

Уряд призначив нового голову Київської облдержадміністрації

Кабінет міністрів на засіданні 2 лютого погодив призначення Олексія Кулеби на посаді голови Київської обласної держадміністрації.

Переглянути..

 

#fc3424 #5835a1 #1975f2 #2fc86b #f_syc9 #eef12147 #200714233621