Серед транспортних засобів, які обслуговують медичну галузь Макарівщини, чергове поповнення. Новий санітарний автомобіль «Нива-Шевроле» уже незабаром виїжджатиме на виклики хворих. Повний привід, висока прохідність в умовах поганих доріг, що може бути кращим для сімейного лікаря, аби своєчасно дістатися в найвіддаленіші куточки району? Голова райдержадміністрації Тетяна Семенова новому придбанню тішиться як дитина. Ледь не здмухує пилинки з капота і самотужки поривається перевірити справність усіх робочих агрегатів.
«У салоні ще пахне заводською фарбою і заводиться машина дуже легко – я щойно спробувала».
Цей позашляховик обійшовся районному бюджету майже у 380 тисяч гривень. Його було придбано на аукціоні. На балансі Макарівського центру медично-санітарної допомоги нині перебуває 11 автомобілів. Торік усі до одного вони були переведені на газове обладнання. Це було зроблено з метою економії коштів. Серед медичного автопарку найбільшими старожилами є шестеро уазиків, які в народі ще називають таблетками. Одному з них вже виповнилося 26 років, але незважаючи на поважний вік, він усе ще колесує дорогами Макарівщини. Але як зазначив головний лікар центру медично-санітарної допомоги Сергій Соломенко, добра третина рухомого складу, що перебуває в його розпорядженні, навіть попри постійні техогляди та капремонти, потребує заміни.
Переглянути відео:
«На сьогоднішній день у Макарівському районі ми маємо 11 медичних амбулаторій загальної практики сімейної медицини. За кожною з них закріплений окремий санітарний медичний автомобіль. Але треба визнати, що термін служби у багатьох з них майже вичерпаний».
Народний депутат Руслан Сольвар, який також був присутній на врученні нового автомобіля, нагадав, що брати участь у подібних заходах йому доводиться не вперше. Адже кілька років тому особисто подарував по кареті швидкої допомоги фастівській та макарівській лікарням. Переконаний, що з їх допомогою вдалося врятувати не одне людське життя. Позаяк вважає, що медичний транспорт має бути рівномірно розподілений по всьому виборчому округу, то й робитиме усе можливе, щоб незабаром і Фастівщина одержала новий автомобіль медичної служби. Принаймні, зі свого боку пообіцяв усіляку підтримку у його придбанні. А макарівський благочинний поблагословив депутата на успішне звершення цього благого задуму.
«Я знаю, наскільки важливим для лікарів є справний автотранспорт. Адже за цим стоїть ціна людського життя. Мені довелося стикатися з випадками, коли близькі мені люди помирали через несвоєчасність виїзду до них швидкої допомоги», - поділився депутат своїм сокровенним.
Наостанок ми поцікавилися у заступника головного лікаря Макарівської центральної районної лікарні Анатолія Йовенка, як часто автомобілям невідкладної допомоги доводиться транспортувати пацієнтів до медичного закладу. І довідалися, що упродовж першої половини січня лікарі виїздили головним чином для надання допомоги хворим за місцем їх проживання. Проте траплялися і такі випадки, коли людей з незначними травмами все ж таки доводилося шпиталізувати. Але такі часові проміжки відносного затишшя, на жаль, чергуються з періодами масового доправлення екстрених пацієнтів.
«Коли 5-6 років тому відбувалася реконструкція автомагістралі «Київ-Чоп» і почергово перекривалася одна зі смуг руху, на макарівському відтинку траси різко зросла кількість ДТП. Тоді ми фіксували рекордну кількість постраждалих, які надходили до нас з тяжкими травмами, складними переломами, ушкодженнями внутрішніх органів. На жаль, не обходилося й без летальних випадків», - розповів начмед.
Тож шурхіт коліс санітарних машин біля приймального відділення явище цілком звичне, так само як і завивання сирен.
Сергій Сіроманець, Богдан Сова.
«Достовірно».
.