This website works best with JavaScript enabled

Минулого тижня Фастовом знову поповзли зловісні чутки про можливе закриття лікарень. Хто пустив таку поголоску – невідомо. Але ж з’явилася вона не на порожньому місці. Такі лихі віщування напророкували фастівчанам оракули з міської адміністрації. Одразу ж після того, як довідалися, що Фастову не судилося стати центром госпітального округу, на що вони дуже розраховували, не маючи на те жодних підстав. Невже справді повірили, що без найменших зусиль, «за щучим велінням, за моїм хотінням» можна здобути таку серйозну преференцію? 

Міський градоначальник, аби спробувати вскочити до останнього вагона потягу під назвою медична адмінреформа, у пятницю, 13-го скликав позачергову сесію міськради. Депутати зібралися майже в повному складі, прийшов і дехто з членів виконкому. З їхніх очей проглядала розгубленість та непевність за нинішню ситуацію. Михайло Нетяжук і цього разу вирішив владнати проблему без надмірної запопадливості. Замість оббивати пороги високих кабінетів підготував звернення до Кабміну, Мінохорони здоров’я та Київської облдержадміністрації. Текст листа зачитав перед депутатами і попросив їхньої підтримки.

 

«Ми, представники Фастівської міської ради, глибоко занепокоєні оприлюдненою інформацією про проект створення в Київській області чотирьох госпітальних округів з центрами в містах Біла Церква, Боярка, Вишгород і Бровари. Реалізація проекту зі створення госпітальних округів у такій редакції може суттєво погіршити надання медичних послуг населенню міста Фастова та Фастівського району. Враховуючи те, що місто Фастів є центром округу екстренної медицини, а також єдиним містом в південно-західній частині Київської області, яке відповідає критеріям кількості населення (понад 40 тисяч мешканців), наполягаємо на створенні госпітального округу саме з центром у нашому місті»

Однофракційниця мера Ірина Кисленко в революційному запалі пішла ще далі за свого патрона і закликала внести в документ більш жорсткі формулювання. Бо цього, за її словами, вимагає фастівська громада. 

«До мене щодня звертаються мешканці міста і висловлюють свою готовність виходити на вулиці, перекривати траси, вдаватися до інших протестних акцій, якщо комусь заманеться відібрати у Фастова ще й медицину»

Однак невдовзі, ретельно усе зваживши, від своїх слів відмовилася, аби, мовляв, не нашкодити спільній справі. 

«Порадившись з колегами, я вирішила зняти свою пропозицію, аби такими категоричними заявами не ускладнювати і без того непросту ситуацію»

Сергій Бевза поцікавився, чи відомо про медичну проблему народному депутату Руслану Сольвару і чи не попросити заступництва і в нього також. Людмила Скурська повідомила, що представники Сольвара були на останньому засіданні Кадлубицького комітету самоорганізації населення, тож народний обранець має бути в курсі справи. А ось чи зможе допомогти – стверджувати не береться. 

Свободівець» Генадій Яковюк зажадав звіту від заступника мера з гуманітарних питань Олени Давиденко. Адже уся ця історія з лікарнями, яка тягнеться бозна-звідколи, виглядає настільки утаємниченою та заплутаною, що в ній важко добрати бодай якогось здорового глузду. 

«Мені б дуже хотілося послухати профільного заступника міського голови, щоб вона нам розповіла, які документи, що стосуються даної проблеми, перебувають в її розпорядженні, чому ми не були з ними своєчасно ознайомлені. І лише після заслуховування усієї інформації, ми зможемо визначатися, як нам діяти далі. Невже ж ви гадаєте, що нам достатньо обмежитися одним лише зверненням до Кабміну і на цьому проблему буде вирішено?» 

Представниця «Блоку Порошенка» Оксана Войтина також висловила свої претензії до роботи заступника мера. Найбільший подив у неї викликала організація збору підписів, який ініціювала міська влада, аби разом з громадянами стати на захист фастівської медицини. Незважаючи на прекрасну ініціативу, яку започаткували очільники міськвиконкому, «підписна кампанія» незабаром повністю вийшла у них з-під контролю, що внесло ще більше сум’яття поміж людей. 

«Пані Давиденко, озвучте мені текст звернення, під яким підписувалися фастівчани. Бо зараз по місту гуляють три різні петиції і люди просто спантеличені, не знаючи, під якою з них їм слід ставити свої підписи»

У ході засідання депутати розпалювалися дедалі сильніше. На обличчі мера можна було вичитати усю гаму почуттів. Чуючи критику з усіх сторін, він зрештою не втримався і почав шпетити опозицію. 

«Чимало представників політичних сил, які сидять у цій залі, своє «я» ставлять вище за суспільне благо. Замість того, щоб відстоювати інтереси міста, вони клопочуться тим, як би довести свою перевагу над опонентом»

Відповідь не забарилася. Могутнє скерцо екс-депутата Володимира Притуленка пролунало як грізна громовиця під склепіннями адмінбудівлі. 

«А що було відстоювати? Ви винесли на розгляд хоча б один проект, який би депутати могли взяти за основу?» 

Трохи випустивши пару, і мер, і депутати дещо втихомирилися. Можливо, ще й тому, що їм стало ніяково перед двома десятками фастівських ескулапів, які також прийшли на сесію. Отаборившись в задніх рядах, вони збилися в тісний гурт, як на консиліумі в ординаторській. Головний лікар Центральної районної лікарні Валентин Чигирин закликав усіх бути реалістами і визнати, що боротьбу за центр госпітального округу програно безповоротньо. Тож зараз слід звернути увагу на інше: аби за постійними чварами не втратити ще й статусу лікарні інтенсивної допомоги першого рівня, яку наразі хочуть закріпити саме за Фастовом. 

«Хотілося б уточнити, а з приводу чого Ви здійняли такий гармидер? Хто і що збирається закривати у Фастові? Згідно з проектом, який розроблено Мінохорони здоров’я, у Фастові навпаки планується створити лікарню інтенсивної допомоги першого рівня. У ній, окрім мешканців нашого міста та району, проходитимуть обстеження та лікування жителі Васильківського та Макарівського районів. У Макарові та Василькові пацієнтам надаватиметься лише планова допомога. Якщо ж у них виявлять більш серйозні захворювання, то направлятимуть саме до нас. Тож, якщо все складеться як слід, то фастівська лікарня набуде ще більш поважного статусу в медичній ієрархії, аніж мала досі

Але щоб така медична новація стала реальністю, уже найближчим часом слід об’єднати дві місцеві лікарні в один структурний підрозділ і якнайскорше створити на його базі відділення екстренної невідкладної допомоги, чого власне й вимагають суворі міністерські приписи. «У цьому наш єдиний порятунок», - наголосила заступник головного лікаря Фастівської ЦРЛ Ольга Полторак. 

«Про заснування повноціннного госпітального округу з центром у Фастові можна було вести розмову два роки тому, коли ще можна було радикально змінити матеріально-технічну базу нашої лікарні, залучити додаткові капіталовкладення. А сьогодні, якщо ми хочемо, аби на нас зважали в майбутньому, мусимо нарешті створити єдиний медичний простір на території міста, над чим безрезультатно б’ємося вже досить тривалий час»

Зрештою депутати таки проголосували за звернення до столичних високопосадовців. А також домовилися зібратися в середу, аби спробувати дати рестарт медичній адмінреформі в межах міста. Але для того, щоб братися за такі серйозні справи, міським управлінцям варто змінити власний стиль роботи, який нині не витримує жодної критики. Адже до сьогоднішнього дня усі дії фастівської міської влади були позначені якоюсь містечково-ярмарковою метушливістю та геть-чисто позбавлені осмислених підходів. А це анітрохи не додає оптимізму фастівчанам і не віщує жодних добрих змін в царині міської медицини. 

Сергій Сіроманець, Богдан Сова. «Достовірно».

 

 

 


Поширити в соціальних медіа:
Додати коментар

Похорони у Фастові загиблого бійця Руслана…

Похорони у Фастові загиблого бійця Руслана Надточія

Знову у скорботі і Журавлівка, і увесь Фастів. Безжальна війна забрала мужнього захисника.

Переглянути..

Триліські кіборги на сторожі Батьківщини!

Триліські кіборги на сторожі Батьківщини!

Селу Триліси, що на Фастівщині, патріотизму і згуртованості не позичати. Як тільки розпочалася повномасштабна російська агресія проти України, чимало місцевих мешканців спочатку вступили до лав місцевої тероборони, а потім добровольцями...

Переглянути..

Фастівська Покровська церква остаточно розірвала з…

Фастівська Покровська церква остаточно розірвала з московським патріархатом

Православна громада Фастова днями довершила великий чин – домоглася виходу старовинного козацького храму з підпорядкування УПЦ МП і переведення його під юрисдикцію Православної Церкви України.

Переглянути..

Перехід найстарішого православного храму Фастова у…

Перехід найстарішого православного храму Фастова у лоно Православної Церкви України

Ополудні в неділю біля Церкви Святої Покрови на Заріччі автівок та людей, як на Великдень. Фастівська громада зібралася, аби проголосувати за повернення давньої козацької святині у лоно Помісної Української церкви.

Переглянути..

Уряд призначив нового голову Київської облдержадміністрації

Уряд призначив нового голову Київської облдержадміністрації

Кабінет міністрів на засіданні 2 лютого погодив призначення Олексія Кулеби на посаді голови Київської обласної держадміністрації.

Переглянути..

 

#fc3424 #5835a1 #1975f2 #2fc86b #f_syc9 #eef12147 #200714233621