This website works best with JavaScript enabled

Четверте судове  засідання у справі Олени Зикової позначилося черговою зміною інтер’єру. Розгляд справи відбувався уже в третій залі засідань, бо лише її технічне оснащення дозволяло переглянути відео, надане стороною обвинувачення. Диск із записом скандальної сесії, який роздобув депутат Іван Неживий  і передав прокурору, мав наочне засвідчити,  чи голосувала  перший заступник мера за призначення собі матеріальних виплат, чи зуміла встояти перед такою спокусою. Але перш ніж приступити до перегляду відеоматеріалу, суддя волів заслухати двох свідків, які минулого разу до зали суду так і не з’явилися.  Опоблоківець Олег Нестеренко та «тимошенківець» Віктор Гарвона, незважаючи на повторний виклик, не прийшли до суду і цього разу. Причину своєї неявки також не повідомили.  Наскільки цінними виявилися б їхні свідчення – хтозна. Утім, прокурор Уляна Левицька не стала наполягати на їх примусовому доправленні до фастівського синедріону.

 «Хоча вказані свідки не з’явились на дане судове засідання, однак я не вважаю, що їх заслуховування є конче необхідним і тому відмовляюся від їх допиту».

Як тільки на моніторі з’явилися перші архівні відеокадри, очі всіх стали нишпорити по сесійній залі в пошуках Олени Борисівни. Відразу ж її і відшукали у третьому ряду справа. Вона голосувала за більшість питань порядку денного в унісон зі своїми колегами з «Нових облич». Коли дійшла черга до питання, в якому йшлося про призначеня їй грошових виплат, пані Зикова разом з усіма підняла руку догори. Але зробила це так закамуфльовано, ніби віддавала піонерський салют чи затулялася від набридливих папарацці.  Застукана на гарячому, заступниця мера тим не менше винуватою себе не визнала. Каже, що її голос у протоколі голосування все одно враховано не було, тож, які до неї, мовляв, можуть бути претензії . Руку підіймала – не заперечує, але сталося це швидше від мрійливості, а може просто годинника в такий спосіб поправляла. А ще Олена Борисівна подякувала міському голові, який в останню мить кивком голови врятував її від скоєння незумисного правопорушення.

«Можливо, на хвильку замислившись, я мимоволі підняла руку. Але мій голос не був врахований в підсумковому протоколі. До того ж, хоч із запізненням, але побачивши реакцію міського голови, який заперечливо хитав головою, я відразу ж опустила руку».

Після сорокахвилинного «кіносеансу» суддя оголосив двогодинну перерву. За цей час судовий розпорядник мав навідатися до секретаріату міськради і вручити повістки черговим свідкам. По обіді до слухачів, які вмостилися на дерев’яних лавках,  долучився і депутат Сергій Ясінський, якому також забаглося послухати покази своїх колег. На запитання судді, чи не володіє і він якоюсь важливою інформацією стосовно цієї справи, відповів, що має не настільки добру пам'ять, аби пригадати події річної давнини.

«Я не пам’ятаю, що вчора було, а Ви хочете, щоб я розповів, що відбувалося в більш віддалений період часу».

На цьому діалог урвався, бо розпочалася процедура опитування свідків. Першою перед служителями Феміди постала керівник комбінату комунальних підприємств Валентина Войтенко, яка під час скандального голосування очолювала лічильну комісію. Чи голосувала обвинувачена за призначення собі додаткових грошових виплат Валентина Леонідівна, як не напружувалася, але так і не згадала. Геть забула й про те, чи особисто ставила підпис під протоколом п’ятої позачергової сесії чи ні. 

«Під час голосувань члени лічильної комісії, які були закріплені за кожним рядом, повідомляли  мене скільки голосів було подано за те чи інше рішення, скільки проти і скільки утрималося, а я вже оголошувала загальну цифру. А ось хто і як голосував персонально я не спостерігала».

У свідка Андрія Корецького, який був допитаний вже вдруге, Олена Зикова поцікавилася, чому її підняту руку усі сприймають як доказ того, що вона за щось голосувала, адже у  регламенті міської ради не прописано, як саме депутати здійснюють своє волевиявлення: руками, ногами чи іншими частинами тіла. Свідок був дещо ошелешений такою постановкою питання. Прокурор також не пойняла віри, що серед фастівських депутатів практикується голосування ногами. Адже Фастівська міськрада це не кабаре «Мулен Руж», а поважний орган місцевого самоврядування.

Останньою допитували начальника оргвідділу міської ради Ларису Сірченко, яка так квапилася на виклик до суду, що навіть не прихопила з собою жодного документа, який би посвідчував її особу. Але і захист, і звинувачення добре знали, як виглядає зовні міська чиновниця, тож ідентифікували її і без пред’явлення посвідчення. Головний орговик міськради також не відзначалася доброю пам’яттю. Під час її допиту ніяких цікавих подробиць у справі Зикової  не спливло, тож на цьому було вирішено поставити крапку.

Фастівська Феміда оголосила  чергову перерву в судовому засіданні до 10 січня, аби заслухати іще ряд свідків. У справі, яка, здавалося, дещо забуксувала, нарешті відбулися певні зрушення. Найголовнішим є те, що нарешті було встановлено факт підняття Оленою Зиковою руки під час скандального голосування. Але чи врахували її голос члени лічильної комісії і чи занесли його до протоколу п'ятої сесії міськради ще доведеться розібратися. Хоча куди більше зусиль доведеться докласти самій обвинуваченій, аби довести суду свою невинуватість. Адже в адміністративному судочинстві є норма про презумпцію вини посадової особи, згідно з якою саме вона мусить доводити свою непричетність до адмінправопорушення та аж ніяк не навпаки.

 

Сергій Сіроманець, Богдан Сова
«Достовірно».

 


Поширити в соціальних медіа:
Додати коментар

Мегакрутецька інтелектуальна гра у Броварах

Кращі уми Броварів щотижня збираються в одному з місцевих ресторанів, щоб помірятися інтелектом.  

Переглянути..

ЮНА НАДІЯ УКРАЇНСЬКОГО ФУТБОЛУ

ЮНА НАДІЯ УКРАЇНСЬКОГО ФУТБОЛУ

Наше знайомство з Тімуром Тутєровим відбулося після розгромної поразки його ковалівського “Колосу” від київського “Динамо”. Ні, не того де було 0:7, а напередодні в матчі команд U-19, де юні кияни...

Переглянути..

У СТОЛИЧНОМУ ПАРКУ ПАРТИЗАНСЬКОЇ СЛАВИ ВСТАНОВИЛИ…

У СТОЛИЧНОМУ ПАРКУ ПАРТИЗАНСЬКОЇ СЛАВИ ВСТАНОВИЛИ ДИВОВИЖНИЙ СОЛОДКИЙ РЕКОРД!

24 СЕРПНЯ, З НАГОДИ 30-ТИ РІЧЧЮ НЕЗАЛЕЖНОСТІ УКРАЇНИ, КОМПАНІЯ «КИЇВСЬКИЙ БКК» ВСТАНОВИЛА РЕКОРД: «НАЙМАСОВІША ПРЕЗЕНТАЦІЯ-ДЕГУСТАЦІЯ ТОРТА В УКРАЇНІ».

Переглянути..

Коментування футбольного матчу на гуцульський триб

Коментування футбольного матчу на гуцульський триб

Так би, напевне, оповідали про Історичний матч  збірної України проти збірної Швеції на західноукраїнських теренах ще яких 100 років тому.

Переглянути..

Шахове королівство української столиці в очікуванні…

Шахове королівство української столиці в очікуванні неймовірного свята гри мудрих

Прихильники Каїси, покровительниці дивовижних шахів вже звикли, що наприкінці зими щорічно НВК «Домінанта», цей дитячий рай за «Дитячим світом», який розташувався у мальовничій оазі поруч з метро «Дарниця», традиційно запрошує...

Переглянути..

 

#fc3424 #5835a1 #1975f2 #2fc86b #f_syc9 #eef12147 #200714233621