This website works best with JavaScript enabled

У середу та в четвер у Фастівському міськрайонному суді продовжувалося слухання двох адміністративних справ, відповідачем у яких виступила перший заступник міського голови Олена Зикова. Нагадаємо, що під час першого засідання, яке відбулося тиждень тому, обвинувачена звернулася з клопотанням, аби судове провадження проти неї закрили у зв’язку із закінченням термінів позовної давності. У середу вранці судовий процес, фігурантом якого виступала друга особа фастівського виконкому, було поновлено.

 

Суддя зачитав роз’яснення антикорупційного агентства, яке він затребував на прохання прокурора, аби встановити, чи вчасно надійшли до Фастівського суду матеріали досудового розслідування. Столичні детективи у своєму листі повідомили, що адмінпротоколи до місцевої Феміди відправили без загайки, а відтак не бачать жодних підстав для закриття справ. Суддя з такими аргументами погодився і одразу ж оголосив, що переходить до розгляду позовної заяви по суті. Обвинувачена до відмови в своєму клопотанні поставилася з розумінням, ніби наперед очікуючи саме такого розвитку подій. Жодної приреченості в її очах помічено не було. Навпаки усім своїм виглядом вона намагалася продемонструвати, що програно лише перший бій, але генеральна битва ще попереду.

У приміщенні Фастівського міськрайонного суду на другому поверсі між двома залами засідань нарядили гарну ялинку. Наразі під нею ще немає новорічних подарунків. Не знаємо як для кого, а для Олени Борисівни, напевне, найкращим подарунком стало б виправдальне рішення у її справі.

Переглянути відео:

Четвергове засідання суду було призначено на десяту годину ранку. Але від міського голови надійшло клопотання з проханням перенести його початок з об’єктивних причин. Адже саме о цій порі в міськраді відбувалося голосування за бюджет. Ані мер, ані депутати за всього бажання не могли одночасно затверджувати міський кошторис і давати свідчення в суді. Утім головний фінансовий документ Фастова того дня було ухвалено напрочуд швидко. І вже ополудні двоє свідків зі сторони обвинувачення і четверо зі сторони захисту прибули до судової зали. Першим під присягою говорити правду і нічого окрім правди почав давати свідчення голова регламентної комісії Фастівської міськради «радикал» Іван Неживий. Сторону обвинувачення замість недужої Анни Кулинич цього разу представляла її колега Уляна Левицька. Допит першого свідка вона розпочала з того, що поцікавилася, чи відомо йому що-небудь про відеофіксацію скандального голосування. На що той відповів, що відеозйомка проводилася, але за особистим розпорядженням пані Зикової, її було видалено.

Інший представник Радикальної партії Андрій Корецький розповів, що з-поміж 34 депутатів міськради його увага в першу чергу була прикута до Олени Борисівни, оскільки в той час вона суміщала посади у виконавчій та представницькій владі, а отже кожним своїм голосуванням свідомо йшла на порушення закону. А особисто підтримавши рішення про присвоєння собі матеріальних виплат (на чому особливо наголосив свідок), спричинила зумисний конфлікт інтересів. Двоє свідків, яких викликала прокурор, до зали суду так і не з’явилися. Мова йде про екс-регіонала Олега Нестеренка та про «тимошенківця» Юрія Гарвону. Щоб не марнувати часу, очікуючи на їхню появу, суд перейшов до опитування свідків зі сторони захисту. Першим було опитано міського голову, котрий всіляко обстоював свою підлеглу, стверджуючи, що вона не брала участі в голосуванні, а про всю пікантність питання, винесеного до порядку денного, повідомила його заздалегідь. Схожі покази надали й інші свідки, яких запросила Олена Борисівна.

Підозрювана вперто продовжувала наполягати на своїй невинуватості, хоча суддю такі пасажі, схоже, не надто розчулили. Слід віддати належне головуючому: він в усьому намагався дотримуватися букви та духу закону, не підігрував жодній зі сторін. Наступне судове засідання, призначене на 5 січня, обіцяє стати не менш видовищним та емоційним. Адже саме цього дня представники обох сторін влаштують між собою дебати, де вправлятимуться в красномовстві та доводитимуть правоту своєї позиції.

Сергій Сіроманець, Богдан Сова.
«Достовірно».

 


Поширити в соціальних медіа:
Додати коментар

Похорони у Фастові загиблого бійця Руслана…

Похорони у Фастові загиблого бійця Руслана Надточія

Знову у скорботі і Журавлівка, і увесь Фастів. Безжальна війна забрала мужнього захисника.

Переглянути..

Триліські кіборги на сторожі Батьківщини!

Триліські кіборги на сторожі Батьківщини!

Селу Триліси, що на Фастівщині, патріотизму і згуртованості не позичати. Як тільки розпочалася повномасштабна російська агресія проти України, чимало місцевих мешканців спочатку вступили до лав місцевої тероборони, а потім добровольцями...

Переглянути..

Фастівська Покровська церква остаточно розірвала з…

Фастівська Покровська церква остаточно розірвала з московським патріархатом

Православна громада Фастова днями довершила великий чин – домоглася виходу старовинного козацького храму з підпорядкування УПЦ МП і переведення його під юрисдикцію Православної Церкви України.

Переглянути..

Перехід найстарішого православного храму Фастова у…

Перехід найстарішого православного храму Фастова у лоно Православної Церкви України

Ополудні в неділю біля Церкви Святої Покрови на Заріччі автівок та людей, як на Великдень. Фастівська громада зібралася, аби проголосувати за повернення давньої козацької святині у лоно Помісної Української церкви.

Переглянути..

Уряд призначив нового голову Київської облдержадміністрації

Уряд призначив нового голову Київської облдержадміністрації

Кабінет міністрів на засіданні 2 лютого погодив призначення Олексія Кулеби на посаді голови Київської обласної держадміністрації.

Переглянути..

 

#fc3424 #5835a1 #1975f2 #2fc86b #f_syc9 #eef12147 #200714233621