This website works best with JavaScript enabled

Днями у Фастівському суді розглядалася справа, яку умовно можна охрестити як «Національне агентство з питань запобігання корупції» проти першого заступника міського голови Олени Зикової. Олену Борисівну звинувачують у тому, що буцімто на одному з засідань Фастівської міськради вона особисто проголосувала за присвоєння собі грошових премій та надбавок. А також не повідомила про цей факт голову міськвиконкому, що призвело до конфлікту інтересів. Таке трапляється, коли посадова особа використовує своє службове становище для вирішення власних меркантильних інтересів. При цьому не ставлячи до відома свого безпосереднього керівника.

Олена Зикова проти антикорупційного агентства

Ще в серпні цього року головне управління Служби Безпеки України почало збирати докази, які мали на меті довести чи спростувати провину пані Зикової. Пізніше за рослідування справи взялося антикорупційне агенство. В його стінах і було складено два адмінпротоколи, які й надішли на розгляд до Фастівського суду.

Оголосивши про початок слухання справи, суддя насамперед поцікавився в обвинуваченої, хто представлятиме її інтереси в суді. На що вона відповіла, що послуги адвоката їй ні до чого, оскільки й сама не згірш за нього зможе обстояти власні права. У скоєнні правопорушення друга особа фастівської владної вертикалі не зізналася. А замість наведення доказів своєї невинуватості виступила з доволі несподіваним клопотанням про закриття обох справ. При цьому зазначила, що подальше провадження по них вважає недоцільним, оскільки спливли усі строки позовної давності.

«Прошу суд закрити провадження у справі про адміністративне правопорушення в частині 1 статті 172 Кодексу України «Про адміністративне правопорушення» у зв’язку з закінченням строку, протягом якого може бути накладене адміністративне стягнення».

Переглянути відео:

Прокурор одразу ж виступила із зустрічним клопотанням до антикорупційного агентства. Вона попросила його співробітників надати інформацію, чи вчасно вони подали протоколи до суду, чи зробили це із запізненням і, якщо так сталося, то чи мали для цього достатні підстави. Адже затримка, на її думку, могла бути пов'язана з проведенням ними додаткових процесуальних дій.

«Прошу суд надати відповідний запит до НАЗК, аби його співробітники обґрунтували поважність пропущення чи не пропущення ними строків. Адже складає протокол саме НАЗК, а в клопотанні відповідача йдеться про звинувачення, яке було йому пред'явлено співробітниками СБУ».

Суддя, погортавши Адмінкодекс і знайшовши необхідну статтю, постановив призупинити розгляд обох справ, аби дочекатися відповіді з НАЗК на прокурорське клопотання.

«Оголошую перерву в судовому засіданні до 10.00 28 грудня 2016 року».  

З огляду на резонансність обох справ до фастівського будинку правосуддя прибуло кілька десятків місцевих активістів. Вони не приховували, що їхні симпатії цілком і повністю на стороні обвинувачення. А ось Олену Борисівну не прийшов підтримати до суду ані міський голова, ані будь-хто інший з його команди. Це надзвичайно обурило представника «Самопомочі» Володимира Притуленка, який попри те, що перебуває в опозиції до нинішньої влади, вважає, що така поведінка мера та його найближчого оточення є ганебною. Невдовзі між ним та Оленою Зиковою зав’язалася цікава дискусія, яка мала на меті з’ясувати, чи мають обидві сторони процесу реальних свідків та наскільки правдивими можуть бути їхні свідчення.

Притуленко. «Ви гадаєте, що у нас немає свідків, які б підтвердили факт вашого незаконного голосування? Ви помиляєтеся. Вони у нас є». Зикова. «А Ви можете назвати їхні прізвища? Ви, напевно, маєте на увазі Неживого з Корецьким?» Притуленко. «Майте терпіння. Під час наступного засідання обов'язково дізнаєтеся, хто проти Вас свідчитиме». Зикова. «Добре. Нехай свідчать». Притуленко. «Обов’язково свідчитимуть». Зикова. «Нехай свідчать. А Ви вважаєте, що в мене не буде своїх свідків? Авжеж, що будуть». Притуленко. «Але не забувайте, що їм не вільно буде говорити, що заманеться, бо їх ретельно перевірятимуть стосовно правдивості наданих показів». Зикова. «Нехай перевіряють. Мої свідки свідчитимуть так, як вимагає від них закон і велить власне сумління».

Обидві справи не носять кримінального характеру, тож якщо вину підозрюваної і буде доведено, за ґратами вона точно не опиниться. Серед імовірних санкцій, які на неї можуть очікувати - сплата кругленької суми штрафу в розмірі щонайменше 70 тисяч гривень і і позбавлення займаної посади. Разом з тим представник прокуратури наголошує, що питання стосовно відставки першого заступника міського голови перебуває поза компетенцією суду. Це виняткова прерогатива фастівського градоначальника.

«Стаття 172 передбачає в частині 1 накладення штрафу від 100 до 200 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Порушення частини 2 цієї ж таки статті тягне за собою накладення штрафу від 200 до 400 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Окрім того, за вчинення посадовою особою корупційного адміністративного правопорушення надсилається відповідне подання за місцем роботи. І вже її керівник, на власний розгляд, може порушити питання про відсторонення даної особи від займаної посади».

Що ж стосується самої Олени Борисівни, то під час спілкування з журналістами вона була не надто багатослівною. Справу, по якій проходить єдиним фігурантом, назвала «політичним замовленням». Від більш розлогих коментарів воліла утриматися.

Журналіст. «Чи вважаєте, що обидві справи, в яких фігурує ваше прізвище, є політичним замовленням?» Зикова. «Так. Не маю щодо цього жодних сумнівів. Якщо за 2,5 років моєї роботи на нинішній посаді це єдине, що змогли мені пред’явити мої опоненти, то вважаю, що назагал непогано справляюся зі своїми обов’язками». Журналіст. «А ви голосували за те грудневе рішення стосовно призначення собі надбавок та премій?» Зикова. «Я не голосувала за це рішення. У мене є свідки, і я буду до останнього відстоювати свою позицію». Журналіст. «А чи маєте ви якісь аудіо- чи відеоматеріали на доказ своєї правоти?» Зикова. «Я гадаю, що на сьогоднішній день сказала вам усе, що мала сказати. Решту ви почуєте під час наступного судового засідання». Журналіст. «Тобто, наскільки я розумію, аудіо- чи відеоматеріалів у вашому розпорядженні немає?» Зикова. «Я ще раз пояснюю, що жодних коментарів вам більше не даватиму. Інтригу стосовно наявності в мене доказової бази прибережімо до суду». Журналіст. «Та мені лише цікаво дізнатися, якими доказами ви оперуватимете під час наступного засідання». Зикова. «Вам усе цікаво знати. Але я не хочу, щоб мої висловлювання потім були використані проти мене».

Якщо найближчу соратницю міського голови визнають винною, то без сумніву, вона має понести справедливе покарання. Хоча нині пані Зикова усім своїм виглядом демонструє, що правда на її боці і вона неодмінно восторжествує. Але при цьому їй не варто забувати відомий античний вислів, який стверджує, що Фортуна зазвичай посміхається тому, кого не помічає Феміда.

Сергій Сіроманець, Богдан Сова.
«Достовірно».


Поширити в соціальних медіа:
Додати коментар

Похорони у Фастові загиблого бійця Руслана…

Похорони у Фастові загиблого бійця Руслана Надточія

Знову у скорботі і Журавлівка, і увесь Фастів. Безжальна війна забрала мужнього захисника.

Переглянути..

Триліські кіборги на сторожі Батьківщини!

Триліські кіборги на сторожі Батьківщини!

Селу Триліси, що на Фастівщині, патріотизму і згуртованості не позичати. Як тільки розпочалася повномасштабна російська агресія проти України, чимало місцевих мешканців спочатку вступили до лав місцевої тероборони, а потім добровольцями...

Переглянути..

Фастівська Покровська церква остаточно розірвала з…

Фастівська Покровська церква остаточно розірвала з московським патріархатом

Православна громада Фастова днями довершила великий чин – домоглася виходу старовинного козацького храму з підпорядкування УПЦ МП і переведення його під юрисдикцію Православної Церкви України.

Переглянути..

Перехід найстарішого православного храму Фастова у…

Перехід найстарішого православного храму Фастова у лоно Православної Церкви України

Ополудні в неділю біля Церкви Святої Покрови на Заріччі автівок та людей, як на Великдень. Фастівська громада зібралася, аби проголосувати за повернення давньої козацької святині у лоно Помісної Української церкви.

Переглянути..

Уряд призначив нового голову Київської облдержадміністрації

Уряд призначив нового голову Київської облдержадміністрації

Кабінет міністрів на засіданні 2 лютого погодив призначення Олексія Кулеби на посаді голови Київської обласної держадміністрації.

Переглянути..

 

#fc3424 #5835a1 #1975f2 #2fc86b #f_syc9 #eef12147 #200714233621