This website works best with JavaScript enabled

Минулої п’ятниці  народний депутат Руслан Сольвар у фастівській приймальні влаштував зустріч зі своїми виборцями. Попри те, що офіційний прийом мав розпочатися о 10.00, перші відвідувачі почали сходитися ще з 8-ої ранку.  А вже о 9.30 в коридорі з’юрмилося понад півсотні осіб. Свій ранній візит пояснили побоюванням: ану ж бо не вдасться поспілкуватися з народним обранцем, довкола приїзду якого спричинився справжнісінький ажіотаж.  Утім помічники депутата  одразу ж взялися усіх заспокоювати, запевнивши, що  кожному буде приділено максимум уваги. Більшість відвідувачів на побачення з парламентарем прийшли задля вирішення особистих проблем. Утім не бракувало й колективних звернень.  Галина Євгенівна та Ольга Сергіївна працюють вчителями у фастівській школі №10. Їх непокоїть зовнішній вигляд шкільних парт та стільців, за якими доводиться навчатися їхнім учням.

Зустріч Руслана Сольвара з виборцями: від прохання про подарунок до волання про порятунок

«У нас дуже стара школа і фінансування як такого майже немає. У моєму класі панелі до цих пір покриті фарбою. А діти постійно об них труться і вже обшмульгали  їх до дірок. Я знаю, що інші школи просять у представників влади інтерактивні дошки, відеопроектори, а  ми були б дуже раді, якби нас забезпечили хоча б найелементарнішим».

Помічник Руслана Сольвара Андрій Січка має за плечима чималий юридичний досвід, який стає йому при нагоді щоразу, як тільки доводиться давати правову оцінку зверненням громадян. За його власними спостереженнями, літні люди в основному просять допомогти з ліками, молодь з працевлаштуванням.

«Кожне звернення ми ретельно опрацьовуємо. Виходячи з їхнього змісту, готуємо запити, які скеровуємо до відповідних державних органів. Як тільки отримуємо звідти хоч якусь відповідь, негайно ознайомлюємо з нею заявника».

Переглянути відео:

Проблеми у кожного свої, але серед них зустрічається чимало таких, які потребують  невідкладного вирішення. Особливо коли йдеться про порятунок людського життя.  Світлану Олександрівну спіткало  тяжке горе. Не так давно жінка поховала свого 18-річного сина. Але недарма кажуть, що лихо йде та ще й біду за собою веде.  Ледь оклигавши після смерті сина, жінка зіткнулася з новим нещастям. Її 29-річна донька потрапила до хірургічного відділення і  під час операції підхопила вірус гепатиту С.  Тепер  за курс лікування їй необхідно сплатити кілька тисяч доларів.  Цю суму незаможна родина самотужки назбирати не в силах. Відтак чи не останню свою надію покладають на народного депутата, на якого уповають  як на Бога.

«40 днів моя донька лікувалася в Білій Церкві. Зараз їй призначили хімію.  Весь курс розрахований на три місяці. За кожен з них треба заплатити по 600 доларів. У мене немає таких коштів. Я працюю звичайною прибиральницею, чоловік пенсіонер . Все, що мали, ми вже спродали. А тепер просто руки опускаються від безнадії. Руслане Миколайовичу, врятуйте мою доньку. Вона в мене така красуня».

Представник фастівської ветеранської організації співробітників МВС Едуард Качалов також змушений звертатися за матеріальною допомогою для своїх колишніх товаришів по службі. Деякі з них уже не можуть самостійно пересуватися і повсякчас потребують ліків та медичного догляду. «Нещодавно ми відвідали наших тяжкохворих інвалідів. Завітали до них, звісно ж, не з порожніми руками.  Зокрема, передали їм кошти, що були виділені благодійним фондом Руслана Сольвара. Вони нам дуже зраділи, сердечно дякували за допомогу.  Усі, як один, зізналися, що живеться їм нині вкрай сутужно. У Леоніда Бондаренка – учасника ліквідації Чорнобильської аварії, -ампутована нога. Петро Пальна також прикутий до ліжка. А найстарішому члену нашої організації Петру Грибу кілька тижнів тому виповнилося 93 роки».

Чимало скарг, з якими прийшли фастівчани, стосувалися житлово-комунальної сфери. Зокрема, члени правління одного з багатоквартирних будинків нарікали на несправність ліфтів, що, на їхню думку, рано чи пізно може призвести до трагічних наслідків.

«Ми проживаємо в дев’ятиповерховому будинку, який звели 37 років тому. Останнім часом у нас виникають постійні проблеми з ліфтами. Ми вже й двигуни міняли, але нічого не допомагає. Тепер ліфтери, які обслуговують наш будинок, радять поміняти лебідку. Для цього нам потрібно  десь віднайти  104 тисячі гривень. Зібрати таку суму з мешканців нашого будинку ми не можемо. Тих злиденних копійок, які вони нині одержують,  аби лиш на хліб вистачило. Тож у цій справі дуже розраховуємо на ваше розуміння та підтримку».

Не меншу тривогу у містян викликає і самовільне розміщення на комунальних землях незаконних гаражів та відсутність контролю за експлуатацією каналізаційних мереж.  Руслан Костянтинович стурбований тим, що власник однієї з приватних осель, не рахуючись з думкою сусідів, проклав трубу для відведення нечистот поверх міського водогону.

«Ми неодноразово зверталися до міського голови, але він уже півтора року зволікає з вирішенням цього питання. А ви уявляєте собі, якими можуть бути масштаби катастрофи, якщо цю трубу раптом прорве?»

Основний контингент сьогоднішніх відвідувачів становили фастівчани, хоча, серед прибулих на зустріч з депутатом, було й чимало мешканців району. Багатодітна мати Олена Міхно з Кожанки, яка нині опікується трьома власними та трьома прийомними дітьми, охоче взяла б на виховання ще зо п’ять сиріт. Але на заваді цим благородним намірам – замалий метраж будинку, в якому нині проживає родина.  Тому й просить депутата посприяти у купівлі нового житла або ж принаймні допомогти  одержати безвідсотковий кредит на його придбання.

«Я зверталася і до районної влади, і до обласної – і всюди мені відмовляли, мотивуючи тим, що на це в бюджеті не передбачено коштів.  А я дуже люблю дітей, часто відвідую їх у притулках, і мені хотілося б взяти їх до себе і подарувати їм родинне тепло та затишок».

П’ятирічна Ілона, яка супроводжує прийомну маму під час відвідин депутатської приймальні, результатом зустрічі лишається задоволена.

«Депутат обіцяв нам дати будинок», - випалює дівча.

Трохи старша від неї Зоряна хвора на діабет. Аби контролювати рівень цукру в крові дитини, її матуся мусить постійно тримати під рукою глюкометр та тест-смужки.  Їй також пообіцяли, що не залишать сам-на-сам з її проблемами.

Віра Гордіївна має 50 років трудового стажу. Усе життя пропрацювала в ливарному цеху заводу «Червоний Жовтень» на посаді технолога. Уже шість років добивається перерахунку пенсії, але справа так і не зрушила з місця.

«Моя сусідка півжиття просиділа на лавочці, лускаючи насіння, а одержує таку ж само пенсію, як і я. То де ж та справедливість у світі?»

Голова Малоснітинської сільської ради Віктор Литвин попросив депутата на законодавчому рівні врегулювати питання з  будівництвом нової дороги від Кощіївського кар’єру до Фастова в обхід Малої Офірної. Каже, що тамтешнім жителям немає спасу від цілодобового гуркоту, який створюють вантажівки, наповнені щебенем під саму зав’язку.

«Ми вирішили прокласти нову дорогу, яка б починалася від поля і далі б тягнулася лісом. Ми звернулися до МінАПК і нам дали попередню згоду на те, щоб вивести частину необхідної нам землі з лісокористування. Але оскільки після такого рішення земельна ділянка  змінить своє попереднє призначення, перетворившись на об’єкт транспортної інфраструктури, то для її подальшої експлуатації  необхідно буде сплатити грошову компенсацію. Проте  208 стаття Земельного Кодексу містить норму, котра передбачає, що у випадку якщо землю лісового призначення буде відчужено під будівництво дороги загальнодержавного значення, то ніяких  виплат у зв’язку з її перепрофілюванням сплачувати не доведеться. Сподіваємося, що з вашою підтримки ми доб’ємося того, щоб спроектована дорога отримала саме державний статус».

Хоч і рідко, але траплялися й такі відвідувачі, які замість численних прохань прийшли до депутата, щоб покликати до себе в гості. Делегат від борівської громади запросив Руслана Сольвара відвідати новорічний концерт в його рідному селищі.

«Користуючись нагодою, хочу запросити вас 24 грудня  на нашу новорічну виставу.  Від імені  юних артисток з танцювального колективу хочу подякувати вам за допомогу з пошиттям спідниць. Приїздіть до нас на ялинку, і ви на власні очі зможете помилуватися новими нарядами, в яких вони виступатимуть».

Напружену робочу атмосферу  дещо розрядили і учасниці художньої самодіяльності, які привітали депутата зі святом Миколи Чудотворця і принагідно заспівали йому пісню.

«Ми йшли на вогник до вашої хати. Не хотіли добрих людей на шляху минати.  А із хати пахне печеним, вареним, бо в достатку у цій хаті йде життя щоденне. Гостоньки сміються, гостоньки жартують. Якщо добру ласку мають, то нас почастують».

Загалом знадобилося близько двох годин, аби розглянути всі скарги, з якими до депутатської приймальні  звернулося понад півсотні людей різного віку, статі та соціального становища. Як тільки останній відвідувач покинув кабінет, Руслан Сольвар влаштував прискіпливий інструктаж своїм помічникам.

«Якщо людина опинилася у важкій життєвій ситуації, ми не можемо лишити її наодинці з бідою. З якими б клопотаннями до вас не зверталися жителі міста та району, ви мусите уважно їх вивчити. І запам’ятайте, що жодне прохання громадян не має лишитися  без відповіді».

Представники «сольварівської» команди за час прийому громадян встигли списати не одну сторінку у своїх записниках. Хотілося б вірити, що ці письмові помітки, зроблені нашвидкуруч,  вже незабаром  втіляться в реальні справи, від яких буде користь як окремим жителям, так і всій фастівській громаді.

Сергій Сіроманець, Богдан Сова.
«Достовірно».


Поширити в соціальних медіа:
Додати коментар

Похорони у Фастові загиблого бійця Руслана…

Похорони у Фастові загиблого бійця Руслана Надточія

Знову у скорботі і Журавлівка, і увесь Фастів. Безжальна війна забрала мужнього захисника.

Переглянути..

Триліські кіборги на сторожі Батьківщини!

Триліські кіборги на сторожі Батьківщини!

Селу Триліси, що на Фастівщині, патріотизму і згуртованості не позичати. Як тільки розпочалася повномасштабна російська агресія проти України, чимало місцевих мешканців спочатку вступили до лав місцевої тероборони, а потім добровольцями...

Переглянути..

Фастівська Покровська церква остаточно розірвала з…

Фастівська Покровська церква остаточно розірвала з московським патріархатом

Православна громада Фастова днями довершила великий чин – домоглася виходу старовинного козацького храму з підпорядкування УПЦ МП і переведення його під юрисдикцію Православної Церкви України.

Переглянути..

Перехід найстарішого православного храму Фастова у…

Перехід найстарішого православного храму Фастова у лоно Православної Церкви України

Ополудні в неділю біля Церкви Святої Покрови на Заріччі автівок та людей, як на Великдень. Фастівська громада зібралася, аби проголосувати за повернення давньої козацької святині у лоно Помісної Української церкви.

Переглянути..

Уряд призначив нового голову Київської облдержадміністрації

Уряд призначив нового голову Київської облдержадміністрації

Кабінет міністрів на засіданні 2 лютого погодив призначення Олексія Кулеби на посаді голови Київської обласної держадміністрації.

Переглянути..

 

#fc3424 #5835a1 #1975f2 #2fc86b #f_syc9 #eef12147 #200714233621