This website works best with JavaScript enabled

«Дід мій в армії служив, тато в армії служив. Я служити теж піду, і я їх не підведу. На землі або на морі я стоятиму в дозорі. Батьківщини не віддам злим підступним ворогам. Тато каже: «Молодець! Справжній, синку, ти боєць!»

День Збройних Сил України у Фастівському ліцеї-інтернаті

Ось такими словами висловлює своє ставлення  до майбутньої  військової служби нинішній шестикласник Сергій Бурий.  

Цьогоріч День Збройних Сил у Фастівському ліцеї-інтернаті був зорганізований учнями 7-Б класу. А до участі в різноманітних конкурсах вони запросили своїх молодших шкільних товаришів. Так вже повелося в цьому навчальному закладі, що на кожен клас покладено відповідальність за проведення одного зі шкільних заходів. Учні зазвичай проводять по декілька десятків репетицій, перш ніж показати свою програму шкільному загалу. Щоб свято вдалося на славу, багато залежить від вправної роботи звукорежисера. Десятикласник Дмитро зі своїми обов’язками справляється, як заправський фахівець.

«Звісно, коли ти усвідомлюєш свою відповідальність і за звуковий супровід усього того, що відбувається на сцені і паралельно проводиш відеозапис, то це трохи напружує. Але разом з тим приємно відчувати, що ти корисний людям і твоя робота приносить їм радість». 

Переглянути відео:

Вихованці Олени Шулежко, яким випала честь вшанувати представників військової професії, не зле впоралися зі своїм завданням. До виступу готувалися два тижні, ретельно відточуючи свою акторську гру.  Найкраща нагорода за такі старання – визнання вдячної публіки.  Класний керівник задоволена самовіддачею свох учнів. Розповідає, що святкову програму вирішили зробити без надмірного пафосу, віддаючи перевагу жартівливим сценкам та конкурсам.  

«До експериментів вдалися свідомо. Хотіли, аби свято пройшло  у веселій атмосфері і насамперед припало до смаку учням середніх класів, для яких власне й готувалося. Упродовж двох тижнів ми майже кожного дня проводили репетиції. Мені одній було б дуже непросто з усім цим упоратися. Але в нашому ліцеї  підібрався дружній педагогічний колектив. І спільними зусиллями у нас, як бачите, все вийшло. Учитель музики Наталія Василівна допомагала нам підібрати пісенний репертуар, учитель танців Леся Анатоліївна розучувала з учнями  хореографію. Я складала сценарій.  А діти, слід віддати їм належне, сумлінно поставилися до своїх ролей і прагнули  проявити себе у всій красі».

Варто зазначити, що організатори заходу цього разу вирішили відійти від звичних шикувань, марширувань та інших обов’язкових атрибутів військового свята. Натомість спробували обіграти в жартівливій формі ті ситуації, без яких не обходиться ані призов  до армії, ані подальша служба рекрута в лавах Збройних Сил.  Усім дуже сподобалася сценка, в якій мама відчайдушне відмовляла сина йти до війська, радячи йому скорій одружитися та обзавестися власними дітьми.  

Мама. «Нащо тобі та армія?  Краще б одружився. Он поглянь, яка Галя гарна дівчина». Син. «Не хочу я одружуватися з Галькою». Мама. «Тоді взяв би за дружину Ольку. Вона господиня вправна, весела та моторна. Гарна мені невісточка була б». Син. «Не треба мені вашої Ольки».  Мама. А ти дурне, ой дурне… А мені б так хотілося онуків понянчити». Син. «Я хочу в армію мамо, в армію».    

У кращих традиціях гумористичного жанру було обіграно і порядок проходженням новобранцями медичної комісії. В коротенькому скетчі юні актори висміяли і хабарництво лікарів, і симуляцію призовників.   

1-й призовник.  «У мене плоскостопість.  Гадаю, що мені служба в армії протипоказана». Лікар.  «Підете в підводники. З такими ластами вас там залюбки приймуть. Зябра турбують?».  1-й призовник.  «Ні». Лікар. «Ось бачите, ви ж природжений підводник. Хто наступний? Як вас звати?».  2-й призовник. «Га?» Лікар. «Скажіть мені своє ім’я та прізвище». 2-й призовник. «Га?»  Лікар. «Ви що глухий?»  2-й призовник. «Ага». Лікар. «Підете в танкові війська. Ви з танком ніби створені один для одного. Там теж глухо як в діжці».  3-й призовник (суне лікарю 500 гривневу купюру). «Я дуже погано бачу. В армії з мене не буде жодної користі». Лікар (ховає хабаря до нагрудної кишені). «Підете служити до десанту – в спеціальний підрозділ «Нічні дияволи.  Вони воюють здебільшого в темряві, коли й так нічого не видно».  

Дітвора гучно ляскала в долоні і тоді, коли їхні шкільні товариші за командою «Підйом» мали якнайхутчіш перевдягнутися та перевзутися.  Однієї хвилини, відведеної для цього ритуалу, виявилося недостатньо. І тому дехто з конкурсантів постав перед членами журі в образі кіношного Максима Перепелиці.  Для довершеності образу хіба що бракувало на ногах полотняних онуч.   

Дівчата також щосили старалися розважити майбутніх захисників Вітчизни. Звиваючись у граційному східному танку,  продемонстрували зачарованим юнакам гарну координацію тіла та відточену пластику рухів.  В розмові з нами юні панянки зізналися, що й серед їхніх ровесників, яким зараз по 12-13 років, є  такі, з ким сміливо можна йти в розвідку.  Хлопці, хоч і мають про армію ще досить туманні уявлення, але з родами військ, в яких би хотіли служити, здається, більш-менш визначилися.  Серед найбільш  бажаних військових спеціальностей танкісти, десантники та артилеристи.

Сергій Сіроманець, Богдан Сова.
«Достовірно».


Поширити в соціальних медіа:
Додати коментар

Мегакрутецька інтелектуальна гра у Броварах

Кращі уми Броварів щотижня збираються в одному з місцевих ресторанів, щоб помірятися інтелектом.  

Переглянути..

ЮНА НАДІЯ УКРАЇНСЬКОГО ФУТБОЛУ

ЮНА НАДІЯ УКРАЇНСЬКОГО ФУТБОЛУ

Наше знайомство з Тімуром Тутєровим відбулося після розгромної поразки його ковалівського “Колосу” від київського “Динамо”. Ні, не того де було 0:7, а напередодні в матчі команд U-19, де юні кияни...

Переглянути..

У СТОЛИЧНОМУ ПАРКУ ПАРТИЗАНСЬКОЇ СЛАВИ ВСТАНОВИЛИ…

У СТОЛИЧНОМУ ПАРКУ ПАРТИЗАНСЬКОЇ СЛАВИ ВСТАНОВИЛИ ДИВОВИЖНИЙ СОЛОДКИЙ РЕКОРД!

24 СЕРПНЯ, З НАГОДИ 30-ТИ РІЧЧЮ НЕЗАЛЕЖНОСТІ УКРАЇНИ, КОМПАНІЯ «КИЇВСЬКИЙ БКК» ВСТАНОВИЛА РЕКОРД: «НАЙМАСОВІША ПРЕЗЕНТАЦІЯ-ДЕГУСТАЦІЯ ТОРТА В УКРАЇНІ».

Переглянути..

Коментування футбольного матчу на гуцульський триб

Коментування футбольного матчу на гуцульський триб

Так би, напевне, оповідали про Історичний матч  збірної України проти збірної Швеції на західноукраїнських теренах ще яких 100 років тому.

Переглянути..

Шахове королівство української столиці в очікуванні…

Шахове королівство української столиці в очікуванні неймовірного свята гри мудрих

Прихильники Каїси, покровительниці дивовижних шахів вже звикли, що наприкінці зими щорічно НВК «Домінанта», цей дитячий рай за «Дитячим світом», який розташувався у мальовничій оазі поруч з метро «Дарниця», традиційно запрошує...

Переглянути..

 

#fc3424 #5835a1 #1975f2 #2fc86b #f_syc9 #eef12147 #200714233621