This website works best with JavaScript enabled

Чимало бишівських мам, у котрих є малолітні діти,  до недавнього часу потерпали від неможливості влаштувати їх до дитячого садочка. Причина - гостра нестача вільних місць. Тож неважко уявити материнську радість, щойно стало відомо, що в селі відкривається ще одне приміщення, спеціально обладнане під дошкільний заклад. Не секрет, що в останні роки дитсадок «Каштан» просто фізично не міг впоратися з численним напливом дітей. Орендованих площ у сільському гуртожитку категорично не вистачало і через те багато маленьких жителів Бишева не були охоплені  дошкільною освітою. І ось нарешті настало довгоочікуване новосілля. Здійснилася давня мрія завідуючої дитсадком Тетяни Грибовської. Віднині вона матиме під своєю орудою ще одну повністю відремонтовану будівлю, розраховану більш як на півсотні дітей.

«Шановні гості, присутні, батьки, ми такі раді вітати вас на бишівській землі, у відреставрованому приміщенні  дитячого садочка «Каштан». Для нас це дуже велике свято. Хочемо, аби ви всі разом з нами розділили цю радісну подію».

На урочисте вікриття з’їхалися керівники Макарівського району. Прибув і народний депутат Руслан Сольвар. Представники влади, незважаючи на свій солідний статус, на кілька годин поринули у світ дитинства. Очільниця Макарівщини Тетяна Семенова тримала в руках таку в’язку повітряних кульок, що було лячно, аби порив вітру не підхопив її як Мері Поппінс і не заніс бозна-куди. Після взаємних привітань та благословінь з боку духовенства представники влади відправилися на урочисту церемонію. Розрізати червону стрічку довірили Руслану Сольвару, який ще два роки тому під час відкриття у Бишеві пам’ятника Шевченку привселюдно пообіцяв, що наступним на черзі буде дитячий садок.

«Ще декілька років тому це приміщення було зовсім непристосованим для того, аби тут розміщався дитсадок. Ні про яке перебування дітей у цих стінах тоді не могло бути й мови. І дуже багато людей сумнівалися, що цю справу можна буде зрушити з мертвої точки. Але, як бачите, спільними зусиллями  нам вдалося це зробити».

За народним повір’ям, під час входин до нової домівки першим її поріг недмінно має переступити особа чоловічої статі. Сільські жінки пильно стежать за дотриманням давнього ритуалу і тому першими запрошують увійти до приміщення сільського голову та народного депутата. У просторій світлиці гостей вітають  голосисті учасниці художньої самодіяльності.

Переглянути відео:

«Зустрічаєм радо у нашій родині. Всіх запрошуєм з любов’ю до нас на гостину», - виводить жіночий хор.

Незабаром кімната наповнюється невгамовною дітворою та їхніми матусями, чимало з яких мають безпосереднє відношення до дитячого садочка. Одні з них працюють в старому корпусі, а інші нещодавно приступили до роботи в новому. Нарешті всі учасники свята в зборі. Людей набивається стільки, що VIP-персонам навіть доводиться дещо потіснитися.  Завідуюча дитсадком усіх вишиковує як на дитячій лінійці. Духмяний коровай вбирає десятки пар очей і аж проситься до рота. Після музичного прологу настає черга вітальних промов.  Першим на правах господаря слово бере сільський голова Олег Мірошкін, і з відчуттям добре виконаної роботи доповідає, що хоч облаштування дитсадка  тривало не один рік, але кінцевий результат того вартував.

«Всі ордени на себе я чіпляти не буду, хоча й моя заслуга у відкритті садочка, безумовно, є. Хочу подякувати всім, хто спромігся допомогти у його відбодові. Окрему подяку висловлюю батькам, які привели його до божеського вигляду. І білили,  і фарбували день і ніч».

А ось голова Макарівської райради Олександр Гулак дещо абстрагувався від сьогоднішньої події і перевів розмову у більш практичну площину. Зокрема, нагадав усім тим, хто був причетний до відбудови садочка, що і на подальше його утримання знадобляться  певні кошти. При цьому запевнив, що з боку районної ради грошова допомога дитячому закладу надходитиме справно.

«Утримання  дитячого садочка на даному етапі фінансуватиметься з районного бюджету.  Але ці видатки ні для мене, ні для депутатського корпусу  не є обтяжливими. Переконаний, що для кожного депутата райради інвестиції в дитсадок стануть приємним клопотом.  Адже вкладаючи кошти в дітей, ми тим самим фінансуємо своє майбутнє».

Дещо знудьгована офіційними виступами дітвора помітно пожвавішала, коли дорослі від серйозних розмов перейшли до роздачі повітряних кульок. Декому перепало одразу дві.  Коли світську програму було вичерпано, за справу взялися священики. Бишівський благочинний Філарет відслужив невеличкий молебень. Разом з півчою розпочав з молитви Святому Духу, а потім виголосив єктинію на початок добрих справ. А завершив священнодійство покладанням єпітрахілі на дитячі голови, що мало символізувати сходження на них Божої благодаті.

«Якщо наші діти любитимуть Бога, житимуть за  Господніми заповідями, прагнутимуть стати справжніми громадянами неба і землі, то за майбутнє нашої Батьківщини можна бути спокійними».

Настоятель місцевого покровського храму отець Петро передав дитячому садочку ікони, а усім вихователькам побажав материнської любові у ставленні  до  дітей, якими їм належить опікуватися.

«Світлано Григорівно, прийміть ці ікони. Щоб дітки молилися до них і щоб Господь і Мати Божа берегли їх від усього лихого».

Оглядова екскурсія садочком наочне засвідчує, що після капітального ремонту  юні бишівці зможуть тут і бавитися досхочу, і до школи готуватися як годиться.  А власний харчоблок, котельня і теплі батареї  впевнили батьків, що їхні чада будуть тут і обігріті по-людськи і нагодовані ситно. У навчальній кімнаті на дітлашню уже чекають нові парти, пофарбовані в патріотичні кольори. Обабіч стін вилискують поверхні свіжолакованих стільчиків. Іграшки й книжки ждуть не діждуться того часу, коли нарешті опиняться в маленьких рученятах. А вихователі  садочка, хоч і не приступили ще до виконання  прямих обов’язків, але за безкінечними ремонтами та прибираннями не мали коли й подиху перевести.

«Здирали наждаком стару фарбу, потім наносили нову. Тричі загрібали листя, зрізали сухе гілля на деревах. Перед сьогоднішнім відкриттям повністю перемили усі кімнати», - перераховує нам виконані роботи молода дівчина на ім’я Ганна, яка працюватиме тут помічником вихователя.

За браком робочих рук завідуючій садочком також довелося долучитися до малярських робіт.

«Мої колеги вчора підсміювалися, побачившимоє волосся в незвичному жовто-блакитному кольорі. А то я так захопилася фарбуванням іграшкової ракети, що й сама влізла у фарбу. Бо ж дуже вже хотілося, щоб вона виглядала як новенька і була готовою до приходу дітей».

Катерина Антонівна має за плечима 50 років вчительського стажу і нянчить нині аж трьох правнуків. Сьогоднішньою подією неабияк врадувана, бо ж каже, що сучасне життя дарує не надто багато позитивних емоцій.

«У цьому приміщенні колись була школа, потім дитячий садочок, який з роками перетворився на пустку. Ніхто й подумати не міг років п’ять тому, що його можна буде так доладньо відремонтувати. Нині він став ще гарнішим, аніж був колись. За моєї пам’яті тут не було ані такого тепла, ані таких просторих світлих кімнат. Погляньте на ці красиві здоровенні вікна – ми про такі навіть мріяти не могли».

Під час оглядин спальної кімнати народного депутата перепиняє одна з жінок. Чемно дякує за допомогу у відкритті садочка і, не гаючи ні хвилини, озвучує перед ним черговий наказ виборців.

«Дуже просимо вас посприяти у відкритті клубу, щоб місцевій молоді було де проводити своє дозвілля. Адже зараз чимало молодих людей тиняється без діла замість того, щоб займатися чимось цікавим та корисним для себе».

Сьогоднішнє свято було б неповним, якби дошкільнята також не продемонстрували усім присутнім свої творчі таланти. Задля цього музичний клас у приміщенні старого дитсадка тимчасово перетворили на актову залу. Як ми змогли переконатися, свій заклад дітвора дуже любить і оповідає про нього як про щось безмежно їй дороге та рідне.

«Мамо, тату, дід, бабуся – тут за нас ви не турбуйтесь! Ми признаємось вам всім – дитсадок наш рідний дім!», - такою поетичною строфою висловлює свої почуття вихованиця старшої групи Віка.

Упродовж двадцяти хвилин юні таланти повністю зосереджують на собі увагу дорослих. Спочатку переспівують на свій лад відомий хіт Софії Ротару.

«Найкращий в світі наш садок і він скликає всіх діток. Садок «Каштан» ми любимо тебе».

Не менш ексцентричною у виконанні запальних танцюристів виходить і пародія на Чарлі Чапліна під знамените «Italiano vero».

Після концерту влаштовуємо невеличкий екзамен для п’ятирічних Максима та Аліни. Даємо їм до рук кубики і просимо назвати літери, які вони вже знають. З верхньою частиною абетки проблем у малечі не виникає. Важче дати раду з тими буквами,  які розміщені в кінці алфавіту.

А звук «р» у Максима поки що виходить з колоритним французьким прононсом.

Матусі обох дітлахів в один голос запевняють, що дитсадок для їхніх непосид уже давно перетворився на другий дім.

«Аліна прибігає додому і відразу з порогу: «Мамо, а мені ось такого віршика на завтра задали вивчити», або ж  оповідає, що вони сьогодні ліпили чи малювали», -розповідає мама Світлана.

Мультиплікаційній Маші недовго лишилося самій нудьгувати на побіленому пенькові. Так само як і  колоритному козакові з довгим оселедцем. Уже за кілька днів галасива малеча обсяде їх зусібіч і спокій їм буде лише снитися.

Сергій Сіроманець, Богдан Сова
«Достовірно».


Поширити в соціальних медіа:
Додати коментар

Похорони у Фастові загиблого бійця Руслана…

Похорони у Фастові загиблого бійця Руслана Надточія

Знову у скорботі і Журавлівка, і увесь Фастів. Безжальна війна забрала мужнього захисника.

Переглянути..

Триліські кіборги на сторожі Батьківщини!

Триліські кіборги на сторожі Батьківщини!

Селу Триліси, що на Фастівщині, патріотизму і згуртованості не позичати. Як тільки розпочалася повномасштабна російська агресія проти України, чимало місцевих мешканців спочатку вступили до лав місцевої тероборони, а потім добровольцями...

Переглянути..

Фастівська Покровська церква остаточно розірвала з…

Фастівська Покровська церква остаточно розірвала з московським патріархатом

Православна громада Фастова днями довершила великий чин – домоглася виходу старовинного козацького храму з підпорядкування УПЦ МП і переведення його під юрисдикцію Православної Церкви України.

Переглянути..

Перехід найстарішого православного храму Фастова у…

Перехід найстарішого православного храму Фастова у лоно Православної Церкви України

Ополудні в неділю біля Церкви Святої Покрови на Заріччі автівок та людей, як на Великдень. Фастівська громада зібралася, аби проголосувати за повернення давньої козацької святині у лоно Помісної Української церкви.

Переглянути..

Уряд призначив нового голову Київської облдержадміністрації

Уряд призначив нового голову Київської облдержадміністрації

Кабінет міністрів на засіданні 2 лютого погодив призначення Олексія Кулеби на посаді голови Київської обласної держадміністрації.

Переглянути..

 

#fc3424 #5835a1 #1975f2 #2fc86b #f_syc9 #eef12147 #200714233621