This website works best with JavaScript enabled

Сьогоднішнє засідання фастівської комісії з питань регламенту та депутатської етики заповідалося непростим, бо на його розгляд виносилися два доволі резонансних питання. По-перше, депутати мали заслухати делегацію із Заріччя, яка прибула до Білого дому, щоб висловити недовіру  Андрію Корецькому, обраному до міськради за списками Радикальної партії Ляшка. За словами скаржників, депутат зовсім не приділяє увагу округу, яким взявся опікуватися. Але той з такою оцінкою своєї роботи категорично не згоден.

Питання, яке значилося в порядку денному під номером два, також не передбачало спокійного обговорення. Його ініціатором виступив  депутат від «Самопомочі» Роман Кудь. Він звернувся до профільної комісії з проханням дати оцінку діям фастівського голови, який, на його думку, занадто часто і необґрунтовано преміює своїх підлеглих, використовуючи для цього бюджетні кошти. Та ще й намагається перешкодити йому, як депутату, отримати з цього приводу вичерпну інформацію.

Засідання комісії вирішили провести в кабінеті секретаря міськради Наталії Датко. Керівники вуличних комітетів з мікрорайону Заріччя прибувають рівно о 10-ій годині, як їм і було призначено. Але для початку роботи не вистачає  кворуму.  Адже з п’яти членів комісії присутні лише двоє: її голова, «радикал» Іван Неживий та «бютівець» Ігор Кириченко. Ситуацію рятує представник «Третьої сили» Андрій Снігур, який, хоч і з запізненням, та все ж таки долучається до своїх колег.  Олег Нестеренко з «Опозиційного блоку» та Ольга Бабенко з «Нових облич» на засідання не з’являються зовсім.

Переглянути відео:

Голова зарічанського комітету самоорганізації населення Лілія Холодніцька починає свій виступ зі звинувачень Андрія Корецького у цілковитій бездіяльності та небажанні виконувати тих зобов’язань, які він взяв на себе з власної волі.

«Голови вуличних комітетів постійно до мене зверталися зі скаргами на вкрай незадовільну роботу цього депутата і зрештою ми вирішили підготувати колективний лист-звернення і передати його на розгляд вашої комісії».

У заступника голови зарічанського комітету з питань благоустрою Сергія Проніна до головного фастівського радикала претензій не менше. З вуличним освітленням не допомагає, дороги не латає і взагалі до потреб громади цілком байдужий.

Андрій Корецький мовчки вислуховує усі докори на свою адресу.  Коли настає його черга відповідати, дістає стос паперів, на яких надруковані офіційні звернення. Він направляв їх на ім’я багатьох міських посадовців з проханням допомогти, але відповіді від них так і не дочекався. За словами депутата, дуже легко пояснити, чому виконавча влада не реагує на ці запити. Мовляв, таким чином його недруги  зводять з ним особисті рахунки за небажання голосувати в унісон з промерською більшістю.

«Всі мої звернення ігноруються виконавчим комітетом міськради і комунальними службами міста. Для того, щоб на моєму окрузі  були проведені якісь ремонтні чи будівельні роботи від мене вимагають голосувати на сесіях так, як це вигідно меру і його більшості. Навіть якщо це йтиме врозріз з моїми політичними переконаннями чи суто людськими принципами. Але я на такі пропозиції приставати не збираюся».

За свого колегу заступається і «бютівець» Ігор Кириченко. Просить усіх присутніх не надто давати волю емоціям, а спробувати зрозуміти, що депутати місцевих рад працюють на добровільних засадах, і вимагати, аби вони власним коштом вирішували проблеми мікрорайонів – неправильно.

«Ви хочете з Корецького зробити ледь не мецената. Але кожна людина має право  розпоряджатися  заробленими коштами на власний розсуд. Андрію, прошу Вас: відкоригуйте свою роботу з виборцями і гадаю, що досягнувши порозуміння, вам вдасться зробити багато корисних справ».  

Єдиним захисником мера і його команди під час палких обговорень виступає член фракції «Нові обличчя» Сергій Бевза.  Він звинувачує представників опозиції в тому, що  свого часу вони не пристали на пропозицію міського голови  і не проголосували за виділення кожному депутату по 50 тисяч гривень. А якби були підтримали  це рішення, то зараз би не бідкалися, що у них немає коштів для роботи в округах.

Після довгих сперечань нарешті  вдається ухвалити рішення, яке влаштовує обидві сторони конфлікту. Депуту Корецькому відводять певний термін (щоправда, чітко не визначений), упродовж якого між ним та громадою Заріччя мають бути залагоджені усі конфлікти і встановлена конструктивна співпраця. У противному разі шукатимуть інших рішень.

Утім голова регламентної комісії Іван Неживий висловлює припущення, що рішення засідань ні на що не впливатимуть, якщо у місті й надалі існуватиме розподіл на лояльних до мера депутатів, яким надаються певні  бюджетні преференції і на тих, хто перебуває до Михайла Нетяжука в опозиції, а відтак не може розраховувати на прихильне ставлення з його боку.

Наступне питання викликало дещо менший емоційний шквал, аніж попереднє, бо ж  обговорювалося за відсутності представників виконавчого комітету. Його розгляд ініціював  депутат від «Самопомочі» Роман Кудь. Він передав голові регламентної комісії заяву, в якій попросив розібратися, на якій підставі йому було відмовлено в доступі до журналу реєстрацій, де містяться усі розпорядження міського голови. Депутат мав намір з’ясувати, хто з працівників апарату постійно одержує від мера фінансові винагороди і за які особливі заслуги.

«Керівництво міськвиконкому повиписувало собі і своїм працівникам премії, які вдвічі-втричі перевищують посадові оклади. Коли я захотів власновіч в цьому пересвідчитися, мені навідріз відмовили».

Зі слів Романа Кудя, керуюча справами міськвиконкому Леся Тхоржевська і перший заступник мера  Олена Зикова заборонили йому ознайомитися  з матеріалами внутрішнього діловодства,  коли він хотів з’ясувати прізвища премійованих працівників міськвиконкому і одержані ними суми. Леся Олександрівна після настійливих запросин секретаря міськради з’явилася на засідання комісії.  Але загледівши камеру, одразу чкурнула геть.

Більш відкритою для діалогу виявилася перша заступниця міського голови Олена Зикова. Вона не приховувала, що нарахування премій кращим працівникам міськвиконкому стало усталеною практикою, але не вбачає в цьому нічого протиправного. Бо ж, мовляв, матеріальне заохочення одержують лише ті особи, які заслужили на нього своєю сумліною працею.

Член комісії з питань ЖКХ Оксана Войтина анітрохи не здивована такій закритості інформації у стінах виконавчого комітету і у випадку зволікання з видачею необхідних відомостей пропонує одразу ж звертатися до прокуратури.

Утім, профільна комісія стосовно Тхоржевської та Зикової виносить рішення з доволі м’яким формулюванням, в якому, зокрема, їм обом вказується на неприпустимість перешкоджанню депутатській роботі.  Але навряд чи такі профілактичні заходи матимуть належний ефект. Дуже сумнівно, що чиновники міськвиконкому  негайно виправляться і перестануть приховувати від депутатів, як власне і від усієї фастівської громади, компрометуючу чи просто небажану для себе інформацію.

Сергій Сіроманець, Богдан Сова.
«Достовірно».


Поширити в соціальних медіа:
Додати коментар

Мегакрутецька інтелектуальна гра у Броварах

Кращі уми Броварів щотижня збираються в одному з місцевих ресторанів, щоб помірятися інтелектом.  

Переглянути..

ЮНА НАДІЯ УКРАЇНСЬКОГО ФУТБОЛУ

ЮНА НАДІЯ УКРАЇНСЬКОГО ФУТБОЛУ

Наше знайомство з Тімуром Тутєровим відбулося після розгромної поразки його ковалівського “Колосу” від київського “Динамо”. Ні, не того де було 0:7, а напередодні в матчі команд U-19, де юні кияни...

Переглянути..

У СТОЛИЧНОМУ ПАРКУ ПАРТИЗАНСЬКОЇ СЛАВИ ВСТАНОВИЛИ…

У СТОЛИЧНОМУ ПАРКУ ПАРТИЗАНСЬКОЇ СЛАВИ ВСТАНОВИЛИ ДИВОВИЖНИЙ СОЛОДКИЙ РЕКОРД!

24 СЕРПНЯ, З НАГОДИ 30-ТИ РІЧЧЮ НЕЗАЛЕЖНОСТІ УКРАЇНИ, КОМПАНІЯ «КИЇВСЬКИЙ БКК» ВСТАНОВИЛА РЕКОРД: «НАЙМАСОВІША ПРЕЗЕНТАЦІЯ-ДЕГУСТАЦІЯ ТОРТА В УКРАЇНІ».

Переглянути..

Коментування футбольного матчу на гуцульський триб

Коментування футбольного матчу на гуцульський триб

Так би, напевне, оповідали про Історичний матч  збірної України проти збірної Швеції на західноукраїнських теренах ще яких 100 років тому.

Переглянути..

Шахове королівство української столиці в очікуванні…

Шахове королівство української столиці в очікуванні неймовірного свята гри мудрих

Прихильники Каїси, покровительниці дивовижних шахів вже звикли, що наприкінці зими щорічно НВК «Домінанта», цей дитячий рай за «Дитячим світом», який розташувався у мальовничій оазі поруч з метро «Дарниця», традиційно запрошує...

Переглянути..

 

#fc3424 #5835a1 #1975f2 #2fc86b #f_syc9 #eef12147 #200714233621