This website works best with JavaScript enabled

У Фастові не стихає конфлікт між місцевими підприємцями та керівниками районного підрозділу «Київобленерго». Збурення набуло такого розмаху, що залагоджувати ситуацію до міста прибув сам комерційний директор енергокомпанії. За півгодини до призначеної зустрічі біля будівлі фастівських енергоромереж збирається близько півсотні душ. Здебільшого це представники дрібного бізнесу.  Заступник фастівської спілки підприємців Віктор Маленівський повідомляє, що хоч з енергетиками і було домовлено про п’ятиденний мораторій на відключення електроенергії, проте увесь цей час вони шукали будь-яких приводів, аби лиш зірвати досягнуті домовленості.

 

«Вони продовжують проводити проти нас ті ж самі незаконні дії. Лише зараз знайшли інші причини, щоб нас відключати. Зокрема,  почали висловлювати невдоволення нашими лічильниками або ж висувати до нас претензії, що ми не в тому місці їх встановили. Коли я захотів дізнатися в РЕМі статистику відключень за останній період, то відповіді на свій запит так і не одержав».

Власник продуктового кіоску  Євген Літошенко  скаржиться на те, що відколи приєднався до акцій протесту, представники РЕМу зачастили до нього з технічними перевірками. А коли йому знадобилася їхня фахова допомога, відмовили навідріз, посилаючись на надмірну зайнятість.

«Місяць тому біля мого кіоска п’яний водій збив стовпа. Я звернувся до фастівських енергетиків, аби усунули наслідки аварії. Керівництво моє прохання проігнорувало. Домовився з об’їздною бригадою.  Хлопці мене послухали, але коли заново підключали до електромережі, то  ввели якісь неправильні дані. Тепер мені знову доводиться все переробляти. А це дуже накладно, бо забирає багато часу, грошей та нервів».

Переглянути відео:

Погамувати пристрасті намагається директор служби безпеки фастівського відділку енергокомпанії.  Він не називає свого прізвища, а те, що відбувається, характеризує як «акцію замовного характеру».

«Деякі люди чужими руками прагнуть вирішити свої меркантильні питання. Чому тут перебуває лише п’ять відсотків  бізнесменів району? Тому що решта працює. Їм ніколи влаштовувати комедії».

Щойно годинникова стрілка наближається до одинадцятої, протестувальники дружніми рядами вирушають на призначену зустріч. Аж раптом на їхньому шляху виникає перешкода. Перед самими вхідними дверима хтось поставив причепа з битою цеглою. Активістів це не зупиняє.  Хоч і з деякими потугами, проте всі як один протискаються до середини. В актовій залі жодного представника енергокомпанії. Підприємці запідозрюють щось неладнє і вирішують нагадати про свою присутність.  Головний енергетик Фастова Микола Колісник заспокоює людей, кажучи, що за п’ять хвилин вони зможуть висловити усі свої претензії не лише йому особисто, як минулого разу, а й столичному начальству.

«Не треба грати на камеру. Ми з усім спокійно розберемося. Але давайте не влаштовувати балагану».

Спільне зібрання розпочинається зі знайомства з комерційним директором, який спеціально прибув з Києва, аби зустрітися з невдоволеними споживачами. Одразу ж переходить до суті справи. Розпочинає з наклейок, якими обліплені усі автомобілі, що обслуговують місцеві електромережі, і які своїм змістом викликають чимало нарікань з боку фастівчан. Столичний гість не вбачає в їхній появі жодного елементу залякування. Короткий напис на «газельках» та "газиках"«Відключення боржників за електроенергію» виконаний у синьому кольорі. На думку одного з очільників «Київобленерго», він не має викликати подразнення у фастівчан та й носить всього лиш інформаційно-роз’яснювальний характер.

«Суть этих наклеек в том, что они носят больше ознакомительный характер, а не угрожающий. Благодаря им фактически на 20-25% уменьшилось количество реальных отключений. Ведь часто так бывает, что кто-то забыл вовремя заплатить, кому-то некогда. А тут человек увидел напоминание и внёс необходимый платёж. Нам не надо никуда ехать, никого отключать. Потребитель не будет нервничать. Это сделано для вашего же блага».

Але наклейки  стають лише прелюдією перед обговоренням ще більш дражливих питань. Вони стосуються оплати тарифів, штрафних санкцій та відключень. Підприємці вирішують перейти в контрнаступ. Кожанський бізнесмен Василь Юр’єв обурюється тим, що їх деруть як липку. Закликає відповідати тією ж монетою. Мовляв, якщо нам прописуєте такі драконівські умови при розрахунках за електроенергію, то і ми виставимо вам відповідну плату за ті електроопори, стовпи та трансформатори, які ви експлуатуєте, але які  розташовані на землях територіальних громад. 

«Скільки електрообладнання погоріло, скільки компресорів вийшло з ладу через те, що напруга в мережі не витримує жодної критики. Чи компенсували ви хоча б копійку тим людям, які через вашу халатність зазнали майнових збитків?  У вас трансформаторні будки позаростали бур’янами, стовпи стоять перехняблені і нікому до цього немає жодного діла»

Під час перемовин в залі присутні і представники влади, проте участі в обговореннях не беруть. Депутат обласної ради Олександр Волинець свою позицію озвучує вже по завершені зустрічі. Він заявляє, що закон на боці енергетиків, тож підприємці, як не крути, мусять сплачувати місячну передоплату.

«Це прописано правилами користування електричною енергією в шостому пункті шостого розділу».

Утім, у правилах енергорегулятора ринку, на які посилається депутат, це положення виписане настільки нечітко, що його легко можна оскаржити в суді найнижчої інстанції.

Завершуються дебати тим, що високий посланець обіцяє уважно вивчити проект типової угоди, який розробили фастівські підприємці, ознайомитися з меморандумом про співпрацю. І зрештою таки погоджується піти на певні, хоч і незначні, поступки.

«Можно пойти несколькими путями. Если действительно у кого-то потребление электроэнергии является существенным, мы готовы для таких потребителей сделать более гибким график оплаты. Если из-за нехватки оборотных средств кто-то не сможет внести необходимую предоплату, то мы опять же таки готовы подождать месяц-два, пока этот человек насобираете необходимую сумму и в дальнейшем сможет оплачивать квитанциио в установленном законом порядке».

А поки що просить кожного скаржника в індивідуальному порядку викласти йому суть своєї проблеми. Усе почуте занотовує на папері. У того ж таки Юр’єва в його кожанській кав’ярні згоріли два телевізори і холодильник. Причиною цього, на його думку, послужив різкий перепад напруги в електромережі. Тепер він  вимагає від енергомонополіста компенсації за зіпсовану техніку.  Знаходяться й ті, хто невдоволений позаплановим відключенням світла. Але чи не найбільше підприємці скаржаться на цифри, які їм щомісяця виставляє енергопостачальник і які, на їхню думку, взяті невідомо звідки.

Їм обіцяють, що з усім розберуться. Утім скаржникИ не надто цьому вірять і про всяк випадок вже від сьогодні готуються до більш радикальних дій.

Сергій Сіроманець, Богдан Сова. «Достовірно». 


Поширити в соціальних медіа:
Додати коментар

Мегакрутецька інтелектуальна гра у Броварах

Кращі уми Броварів щотижня збираються в одному з місцевих ресторанів, щоб помірятися інтелектом.  

Переглянути..

ЮНА НАДІЯ УКРАЇНСЬКОГО ФУТБОЛУ

ЮНА НАДІЯ УКРАЇНСЬКОГО ФУТБОЛУ

Наше знайомство з Тімуром Тутєровим відбулося після розгромної поразки його ковалівського “Колосу” від київського “Динамо”. Ні, не того де було 0:7, а напередодні в матчі команд U-19, де юні кияни...

Переглянути..

У СТОЛИЧНОМУ ПАРКУ ПАРТИЗАНСЬКОЇ СЛАВИ ВСТАНОВИЛИ…

У СТОЛИЧНОМУ ПАРКУ ПАРТИЗАНСЬКОЇ СЛАВИ ВСТАНОВИЛИ ДИВОВИЖНИЙ СОЛОДКИЙ РЕКОРД!

24 СЕРПНЯ, З НАГОДИ 30-ТИ РІЧЧЮ НЕЗАЛЕЖНОСТІ УКРАЇНИ, КОМПАНІЯ «КИЇВСЬКИЙ БКК» ВСТАНОВИЛА РЕКОРД: «НАЙМАСОВІША ПРЕЗЕНТАЦІЯ-ДЕГУСТАЦІЯ ТОРТА В УКРАЇНІ».

Переглянути..

Коментування футбольного матчу на гуцульський триб

Коментування футбольного матчу на гуцульський триб

Так би, напевне, оповідали про Історичний матч  збірної України проти збірної Швеції на західноукраїнських теренах ще яких 100 років тому.

Переглянути..

Шахове королівство української столиці в очікуванні…

Шахове королівство української столиці в очікуванні неймовірного свята гри мудрих

Прихильники Каїси, покровительниці дивовижних шахів вже звикли, що наприкінці зими щорічно НВК «Домінанта», цей дитячий рай за «Дитячим світом», який розташувався у мальовничій оазі поруч з метро «Дарниця», традиційно запрошує...

Переглянути..

 

#fc3424 #5835a1 #1975f2 #2fc86b #f_syc9 #eef12147 #200714233621