This website works best with JavaScript enabled

 

У вівторок у конторі фастівських енергомереж чи, кажучи по-новомодньому, в офісі місцевого представництва «Київобленерго клекотіло як на розжареній пательні. Місцеві підприємці навідалися сюди, аби розібратися в ситуації стосовно термінів та порядку оплати за споживану електроенергію.

Фастівські бізнесмни проти енергетиків

Одна з ініціаторів такого зібрання Олеся Остапчук заявляє, що фастівські енергетики останнім часом свідомо йдуть на  конфронтацію з місцевим бізнесом.

«Дуже тяжко оплачувати ці попередні платіжки. І ще й про ліміти слід весь час пам'ятати. Ось ти, наприклад, не встиг своєчасно подати заяву, не використав їх і і з тебе вже стягують подвійну оплату. А потім ще й штрафну санкцію можуть накласти чи й взагалі знеструмити. А заново підключають лише через п'ять діб. Тобто, у нас, як споживачів, немає жодних прав».

Свою колегу підтримує і Віктор Маленівський. У його штаті працює 60 чоловік. Каже, що практика відключень від енергогомережі стала у місті повсякденним явищем.

«Учора, за нашою інформацією, відключили п'ять підприємств: хлібопекарню в Малій Снітинці, кафе на Леваді в Олексія Сподіна. Навіть моє прізвище вчора значилося у списку на відключення і це при тому, що я вніс спочатку 19 тисяч передоплати, а потім додатково сплатив іще 6 тисяч».

Після короткої наради протестувальники відряджають до головного фастівського енергетика свого посланця. Микола Колісник після завершення наради обіцяє спуститися до обурених людей. Через деякий час запрошує усіх до конференц-зали, мотивуючи тим, що немає чого мерзнути на вулиці. Люди заходять досередини і жартують, що в приміщенні енергокомпанії не набагато тепліше, аніж на дворі. Тут як тут і представники поліції, так би мовити задля уникнення можливих інцидентів.

Переглянути відео:

Балачка заповідається не проста і, звісно ж, такому скупченню скаржників у своїх стінах енергетики не вельми раді. Підприємці одразу ж висувають свої головні вимоги: скасувати передоплати за електроенергію, бо ж сімдесят дві копійки за кіловат, які доводилося платити раніше – це не те ж саме, що дві гривні шістнадцять копійок, які необхідно сплачувати нині. Купівельна спроможність населення впала, тож і обігових коштів у представників бізнесу поменшало, а відтак платити авансові платежі їм несила. Не згодні вони і з тим, що за перевищення місячного ліміту спожитої електроенергії з них правлять подвійний тариф. А відключення від енергопостачання без будь-яких офіційних попереджень взагалі сприймають як зловорожу диверсію. Власник кількох крамниць Геннадій Яков'юк домагається, аби йому показали, згідно з якого закону з нього правлять гроші наперед. 

«Де написано, що  якщо я не заплачу наперед, мене можна позбавляти електроенергії?»

Начальник фастівської філії київського обленерго Микола Колісник по відношенню до боржників налаштований рішуче. Навіть якщо йдеться не про заможних громадян, а про пенсіонерів, які мають мізерні заборгованості лише в кілька десятків гривень.

«Це суми невеликі, але є платіжна дисципліна і споживач повинен сплатити за використану електроенергію. Електроенергія є товаром як і будь-що інше».

З цих слів стає зрозуміло, що поблажок не буде нікому, а відтак будь-хто з фастівчан незалежно від майнового стану чи соціального статусу, може вже завтра бути відрізаним від лінії електропередач.

Комерційний директор фастівської енергомережі, колишній донеччанин Анатолій Гладюк також непохитний як скеля. Стверджує, що правила та обсяги подачі електричного струму прописані в типових угодах, які є в кожного з присутніх на руках. Мовляв, бачили очі, що підписували, тож тепер платіть як належить. Але підприємці наполягають, що угоди були складені так, як це вигідно монополісту, натомість нині розробляють власний документ, який невдовзі обіцяють надати для ознайомлення іншій стороні.

Ігор Костючок з побоюванням чекає настання зими. Розповідає, що в приватному секторі навіть в літній період напруга в мережі часто не перевищує ста вісімдесяти вольт, а взимку, що дуже ймовірно, опуститься ще нижче. І люди, які не можуть придбати стабілізатори напруги, ризикують лишитися без побутових приладів.

Учасник АТО Віталій Циганков, зачувши це, розходиться не на жарт і закликає зіпсовану техніку нести прямісінько до кабінетів, в яких сидять відповідальні за міську електрогосподарку.

«Якщо в когось з вас згорить холодильник, телевізор чи комп’ютер внаслідок несправності в електромережі, то закликаю діяти наступним чином: не нести їх на ремонт до сервісного центру, а доставляти прямісінько сюди, або ж вимагати від керівників РЕМу компенсацію за пошкоджену через їхню недбалість побутову техніку».

Заведений народ виповідає свої кривди не лише місцевим чиновникам, але й не злим тихим словом поминає нинішнього власника «Київобленерго» Костянтина Григоришина. Зокрема, Василь Кучерук  висловлює загальну думку, що енергокомпанія з куди з більшим розумінням ставилися до своїх клієнтів, коли перебувала у володінні американців, аніж тепер, коли біля її керма раптом опинилися росіяни.

«Коли керував американець, то у нас не було жодних проблем, а як тільки до управління допустили росіян, відразу розпочалися усі ці конфлікти.

Єдиним результатом запеклих дебатів стає обіцянка енергетиків тимчасово не відключати від мережі тих підприємців, які хоч і не внесли передоплат, але принаймні не мають боргів за минулий період. Утім, такий мораторій діятиме лише до 27 вересня, адже саме на цей день призначено черговий раунд перемовин, на який фастівські підприємці мають прийти вже зі своїм готовим варіантом типової угоди.

У цей час у фастівському відділенні Всеукраїнської Асоціації юристів ретельно працюють над її змістом, детально виписуючи кожен пункт. Ничик Аліна – знаний у місті юрист, вносить останні правки в документ. Переконана, що всі запропоновані зміни є цілком законними і повністю узгоджуються з правами споживачів. Ось тільки в успіх на місцевому рівні не надто вірить.

«Якщо чесно, я ставлю під сумнів, що це питання вдасться вирішити в повному обсязі суто на місцевому рівні. Ця проблема мусить бути врегульована у тому числі й законодавчо. Але водночас переконана, що по деяких позиціях можна буде досягти компромісу і не виходячи за межі Фастова».

Не краща ситуація у стосунках з енергопостачальником і у представників новостворених об’єднань співвласників багатоквартирних будинків. Лариса Зарицька, директор ОСББ, яке опікується будинком на вулиці Івана Мазепа,18,  вже кілька тижнів поспіль не може укласти угоду стосовно постачання електроенергії, вкрай необхідної для роботи ліфтів і освітлення під’їздів.

«То хтось перебуває у відпустці, іншого весь час немає на робочому місці, то раптом виникають проблеми з показниками ще жеківських лічильників. А насправді я думаю, що ведеться цілеспрямована робота, аби нас відключити від мережі чи  змусити купувати нові прилади для обліку спожитої електроенергії.

У Фастівському РЕМі нас запевнили, що перепади напруги у міській мережі не є настільки критичними, як про це кажуть злі язики. Ми вирішили, скориставшись звичайним побутовим тестером, перевірити, кому ж йняти віри.

В одному з приміщень неподалік Вечірнього ринку під’єднуємо прилад до джерела живлення і на його моніторі блимає цифра 222. Показник в межах допустимого. Але, зі слів місцевих мешканців, так буває далеко не завжди. Хлопці, які займаються ремонтом електротехніки, запевняють, що бувають такі дні, що паяльна станція через недостатню напругу просто не вмикається. Ба більше того, трапляється й таке, що навіть люмінісцентні лампочки ледве жевріють. В одній з крамниць на Журавлівці напруга в розетці опускається до ста вісімдесяти семи вольт. Але найдивовижніше нас очікує далі, коли ми проводимо заміри в будинку, розташованому по сусідству з осідком енергетиків. Напруга довго стрибає як навіжена, зрештою так і не осиливши вольтаж в 210 одиниць. А жмути обрізаного дроту, які звисають на сусідніх стовпах наштовхують на думку, що люди мають радіти хоча б тому, що бодай якісь імпульси струму ще циркулюють по їхніх електропроводках.

У Фастові та районі на сьогодні нараховується понад три тисячі підприємців. У разі невиконання свої вимог вони погрожують вдатися до більш радикальних кроків. Яких саме – поки не зізнаються. Але кажуть, що кривдити себе не попустять нікому.

Сергій Сіроманець, Богдан Сова «Достовірно».


Поширити в соціальних медіа:
Додати коментар

Похорони у Фастові загиблого бійця Руслана…

Похорони у Фастові загиблого бійця Руслана Надточія

Знову у скорботі і Журавлівка, і увесь Фастів. Безжальна війна забрала мужнього захисника.

Переглянути..

Триліські кіборги на сторожі Батьківщини!

Триліські кіборги на сторожі Батьківщини!

Селу Триліси, що на Фастівщині, патріотизму і згуртованості не позичати. Як тільки розпочалася повномасштабна російська агресія проти України, чимало місцевих мешканців спочатку вступили до лав місцевої тероборони, а потім добровольцями...

Переглянути..

Фастівська Покровська церква остаточно розірвала з…

Фастівська Покровська церква остаточно розірвала з московським патріархатом

Православна громада Фастова днями довершила великий чин – домоглася виходу старовинного козацького храму з підпорядкування УПЦ МП і переведення його під юрисдикцію Православної Церкви України.

Переглянути..

Перехід найстарішого православного храму Фастова у…

Перехід найстарішого православного храму Фастова у лоно Православної Церкви України

Ополудні в неділю біля Церкви Святої Покрови на Заріччі автівок та людей, як на Великдень. Фастівська громада зібралася, аби проголосувати за повернення давньої козацької святині у лоно Помісної Української церкви.

Переглянути..

Уряд призначив нового голову Київської облдержадміністрації

Уряд призначив нового голову Київської облдержадміністрації

Кабінет міністрів на засіданні 2 лютого погодив призначення Олексія Кулеби на посаді голови Київської обласної держадміністрації.

Переглянути..

 

#fc3424 #5835a1 #1975f2 #2fc86b #f_syc9 #eef12147 #200714233621