This website works best with JavaScript enabled

Чи варто фастівчанкам  народжувати дітей у рідному місті? Чи можна сповна довіряти місцевим акушерам? І чи не краще заради безпечного народження  малюків довіритися спеціалістам з Білої Церкви, Боярки чи Києва? Дискусії на цю тему у колі молодих фастівських мам і тих, хто лише готується спізнати радість материнства, точаться вже давно.

Народжувати у Фастові – місія нездійсненна?

Обома сторонами наводяться численні аргументи як «за», так і «проти».  Тутешні містянки з числа тих, які ні в яку  не хочуть, щоб їхні спадкоємці з’явилися на світ  у стінах фастівського пологового відділення, якими тільки причинами не пояснюють таке рішення. Хтось із них занепокоєний поганими санітарними умовами, з якими довелося зіштовхнутися  особисто. Дехто наслухався жахіть  від  інших рожениць. Комусь не до вподоби ставлення з боку лікарів  чи медсестер.

Приміром Руслана пригадує, як її  «сестра тут народжувала.   В неї  був дуже тяжкий випадок, а лікарі навіть не обстежили її, як годиться. Як наслідок - довелося викликати швидку і негайно забирати її на Київ. А там виявилося, що в історії її хвороби, переданої з Фастова, міститься чимало прогалин».

А Марина ділиться з нами почутою історією про те, як «одній дівчині лікарі зламали ребро, коли натискали їй на живіт, видавлюючи звідтіля дитину».

 

У Світлани недовіра до лікарів викликана тим, що їй «у Фастові поставили багато діагнозів, які не підтвердилися в Житомирі, де вона  вирішила пройти повторний курс обстеження і там же зрештою мусіла й народжувати».

 

Знайшлися й такі фастівчанки, які поскаржилися нам на повну відсутність у  лікарняних аптеках навіть найпростіших медикаментів і, бідкалися, що незважаючи на те, що медицина у нас буцімто безкоштовна, однак усе їм доводилося купувати власним коштом. Яна невдоволена тим, що упродовж усього періоду свого перебування в стаціонарі, лікарня не виділила жодних ліків зі своїх запасів. «Навпаки за твоєї відсутності могли відкрити тумбочку і тихцем поцупити в тебе якусь ампулу чи пігулку, закуплену для власних потреб».

 

Але далеко не всі притримуються думки, що народжувати дітей  у Фастові протипоказано. Олеся цілком задоволена тим, як люди в білих халатах опікувалися нею та її малим. Відмічає, що й крапельниці ставили своєчасно і ні з чим іншим не було загайки.

Молода мама Віка, яка заколисує у візочку малого Сашка, теж ні на що не скаржиться. Каже, що усіляким лихим чуткам не йняла віри, а про наповнення власної аптечки подбала заздалегідь. Подружки Даша, Іра та Поліна під час спільної прогулянки з малюками також не відмовляють нам у короткому інтерв'ю. У цієї нерозлучної трійці  маємо на меті з'ясувати, чи й вони усіх своїх карапузів народили у місцевому пологовому відділенні. Як за командою, дівчата  ствердно кивають головами.  Само собою зринає запитання і стосовно планів на майбутнє: "А чи буде кожна з вас і другу, й третю дитину так само народжувати за місцем прописки чи може чкурнете деінде?" Майже хором відповідають, що, мовляв, поживемо - побачимо.

Чимало опитаних нами фастівчанок не схильні роздувати із мухи слона. А деякі відкритим текстом закликають жінок при надії  народжувати  саме в  медичній установі за місцем проживання. Щоправда, деякі з їхніх аргументів викликають у нас лише щиру усмішку. Від однієї з  дівчат, наприклад,  ми почули  цікаве зізнання: мовляв,  якщо так вже повелося, що  і мама привела мене на світ Божий  у котрійсь із цих палат, і сестра тут  родила, то  й мені не гоже порушувати багатолітню родинну традицію.  Але все ж головним козирем, чому слід народжувати в «рідних стінах», а не микатися світами,  багато хто назвав близьке розташування  пологового будинку від власного помешкання. Бо ж  якщо відстань невелика, то й родичі, мовляв, зможуть частіше навідати породіллю і подруги заскочити при нагоді.  А це справді важливий психологічний момент. Адже коли поруч постійно присутні близькі люди, то  і майбутнім матусям  додається впевненості у щасливому завершенні пологів.   

 Звучали і твердження на кшталт того, що «якщо в людини все гаразд зі здоровям, то вона всюди нормально народить». А дехто до питання пологів підходив навіть з певною домішкою фаталізму: «Я різне чула, але це кому як повезе».

 

Але й фастівські акушери попереджають, що далеко не всім жінкам, котрі перебувають у такому делікатному положенні, і звертаються до них за допомогою, вони в змозі забезпечити її у повному обсязі. За умов важкого протікання вагітності,  проблемних пацієнток, скоріш за все, направлять до одного із перинатальних центрів, які обладнані найсучаснішим медичним обладнанням.

Мама із багаторічним стажем Ірина свою першу доньку народила у Фастові 23 роки тому. Не так давно знову переступила поріг знайомого пологового відділення і невдовзі в неї знайшлося іще  двоє близнят: Матвій і Тимофій. Жінка каже, що якби виникли якісь проблеми зі здоров’ям, то, не замислюючись, поїхала б до Києва. І порадила й іншим вагітним  чинити так само. Ілона якраз одна з тих, що вирішили перестрахуватися: «У мене є певні проблеми зі здоров’ям і я не впевнена, що якщо виникне якась загроза моєму життю, то мене тут врятують». У Вікторії була можливість народжувати в Києві і вона нею скористалася, бо "стосовно Фастова чула різне, тому й вирішила не ризикувати ні собою, ні дитиною».

 

При виборі майбутнього місця народження, і це ні для кого не секрет, велику роль відіграє також  і розмір гаманця. Більш заможні фастівські пані, які чекають на поповнення в родині,  зазвичай, вдаються до послуг столичних ескулапів.

Зовсім рідко серед одвідувачок фастівського «пологового» втрапиш і на представниць прекрасної статі, які  працюють у структурі «Укрзалізниці». Сплачуючи за місцем роботи щомісячну медичну страховку,  яка повністю покриває усі витрати, пов’язані з майбутніми пологами, такі щасливиці можуть дозволити собі  народжувати де завгодно.  І при цьому бути цілком певними, що  і за ними, і за плодом, який розвивається в  материнській утробі, здійснюватиметься належний цілодобовий нагляд. Яна якраз одна з тих, кому поталанило народжувати в більш-менш комфортних умовах київської клініки.

 

 Кожна з жінок  намагається гідно та мужньо впоратися з почесною місією продовження роду, яка випала на їхню долю. Але і їм не обійтися за цих обставин без підтримки сучасних Асклепіїв.

Шкода от лише, що фастівські лікарі так і не виявили ані найменшого бажання поспілкуватися з нами на камеру. Бо в приватній розмові дуже нахвалювали свій заклад, категорично заперечували будь-які побори і запевняли, що у них вкрай низька смертність чи травматизм при пологах. Але  така закритість від преси дещо насторожує і навряд чи сприятиме заповнюваності тутешніх лікарняних ліжкомісць.

Та зрештою, погодьтеся, не так важливо, звідки бусли приноситимуть сповитки з новонародженими під фастівські стріхи. Головне, щоб перед немовлятами  простилалася щаслива доля і десятою дорогою  оминали усілякі лиха та негаразди.


Поширити в соціальних медіа:
Додати коментар

Похорони у Фастові загиблого бійця Руслана…

Похорони у Фастові загиблого бійця Руслана Надточія

Знову у скорботі і Журавлівка, і увесь Фастів. Безжальна війна забрала мужнього захисника.

Переглянути..

Триліські кіборги на сторожі Батьківщини!

Триліські кіборги на сторожі Батьківщини!

Селу Триліси, що на Фастівщині, патріотизму і згуртованості не позичати. Як тільки розпочалася повномасштабна російська агресія проти України, чимало місцевих мешканців спочатку вступили до лав місцевої тероборони, а потім добровольцями...

Переглянути..

Фастівська Покровська церква остаточно розірвала з…

Фастівська Покровська церква остаточно розірвала з московським патріархатом

Православна громада Фастова днями довершила великий чин – домоглася виходу старовинного козацького храму з підпорядкування УПЦ МП і переведення його під юрисдикцію Православної Церкви України.

Переглянути..

Перехід найстарішого православного храму Фастова у…

Перехід найстарішого православного храму Фастова у лоно Православної Церкви України

Ополудні в неділю біля Церкви Святої Покрови на Заріччі автівок та людей, як на Великдень. Фастівська громада зібралася, аби проголосувати за повернення давньої козацької святині у лоно Помісної Української церкви.

Переглянути..

Уряд призначив нового голову Київської облдержадміністрації

Уряд призначив нового голову Київської облдержадміністрації

Кабінет міністрів на засіданні 2 лютого погодив призначення Олексія Кулеби на посаді голови Київської обласної держадміністрації.

Переглянути..

 

#fc3424 #5835a1 #1975f2 #2fc86b #f_syc9 #eef12147 #200714233621