This website works best with JavaScript enabled

Рівно за два тижні після загибелі в зоні АТО 31 річного Руслани Геги Фастів знову вбирається в чорні стрічки. Цього разу місто оплакує смерть 50 річного Сергія Шадських. В зоні АТО він перебував ще з  2014 року, змінивши за цей час не одне місце дислокації і вийшовши переможцем з багатьох кровопролитних баталій. Погинув від  прямого потрапляння в бліндаж потужного снаряду 152 калібру, пущеного із жерла самохідної артилерійської установки.

 

Заступник командира батальйону «Київська Русь» Ігор Ткаченко, під чиїм керівництвом  воював Сергій,  переконаний, що якби у його розпорядженні було хоча б кілька сотень таких бійців,  ворога було б уже далеко відкинуто від його нинішніх позицій.«Він ніколи і нічого не боявся. Складалося враження, що страх був йому взагалі не притаманний.  Під Донецьком по ньому прямим наведенням стріляв танк. А він під шквальним вогнем продовжував виконувати свою роботу. Ви уявляєте собі ситуацію, коли на тебе звідусіль сипляться  снаряди, а ти замість того, щоб сховатися в бліндажі, лишаєшся біля ракети,  щоб довести її до цілі?».

Коли чуєш, як над Соборною вчергове розлягається похоронний дзвін,  а під церковним склепінням лунають заупокійні тропарі, напевне,  кожного огортає якесь моторошне відчуття. Від жалобних ридань численної рідні (а покійний залишив по собі аж п’ятеро дітей) навіть очі суворих побратимів наповнюються слізьми. І лише під час скорботної хвилини мовчання - над середмістям западає понуре безгоміння. Сюди не доноситься солоного запаху крові і не хурчать над головами міни та снаряди, але під час прощання з небіжчиком в уяві багатьох зримо постає той останній пекельний бій, який обірвав життя їхнього земляка.

За час перебування в зоні АТО Сергій Шадських, як свої п’ять пучок,  вивчив довірений йому протитанковий ракетний комплекс. А відео, на якому він прямим влучанням з ПТРКа знищує два Урали сепаратистів, начинених боєкомплектом, стало хітом переглядів. Той вдалий запуск  багатьма військовими спеціалістами  розцінюється  як зразок найвищої артилерійської майстерності. Утім, це був далеко не єдиний героїчний вчинок славного воїна. Ігор Ткаченко оповідає, що «молодший  сержант Шадських разом із 11 батальйоном 96 діб тримав оборону між Авдіївкою і Спартаком. Зі своєї ракетної установки вправно вицілював ворожі танки, бетеери, одного разу влучив у казарму противника, у якій зберігався великий склад боєприпасів».

Вправний ракетник, балістик від Бога зі свого «Фагота» вразив не одну вогневу точку супротивника.  Але за свої бойові подвиги був удостоєний лише скромних відзнак військової служби мирного часу. Його просякнутий порохом кітель прикрашають кілька заохочувальних нагрудних знаків від Міністерства оборони та Генерального штабу.  Незважаючи на представлення бійця до ордену «За мужність» третього ступеню, за життя  він його так і не одержав. Побратими загиблого сповнені надії, що бодай посмертно заслужена нагорода таки віднайде свого героя.

На церемонію прощання з Сергієм цивільного люду зійшлося вкрай мало. Родичі, три-чотири місцевих депутати, кілька посадовців із мерії на чолі з головою. І якби не присутні тут  понад  70 бойових побратимів загиблого,  то навіть і не виникло б відчуття того, що сьогодні хоронять убитого в АТО воїна. Громадська панахида триває недовго. По її завершенні шестеро дужих чоловіків завдають труну собі на плечі, фастівський воєнком вишиковує за зростом почесну варту і траурна колона рушає на кладовище.

Фастівський військовий комісар Сергій Міщенко згадує, що «Сергій був серед тих хлопців, з кого власне й розпочалося  формування батальйону «Київська Русь». Призвали його до війська із Києва, оскільки в той час він там працював, тож і повістку отримав за місцем роботи. Після того як рік пробув на передовій, ненадовго повернувся додому, а далі  вирішив знову повернутися на військову службу тільки вже в статусі контрактника».

Спираючись на ціпок, до свіжовиритої ями накульгує тяжкопоранений захисник Донецького аеропорту Віталій Мурашко. Цього дня він провідує і могилу 21 річного Дмитра Григоренка, з яким разом воював, але так і не вберіг від ворожої міни. Боєць 72-ої бригади, киваючи на пам’ятник полеглому побратиму тоскно вичавлює з себе: «Це котеня (я так лагідно називав Дімку) сконало у мене на руках. Хлопці бувало незлостиво насміхалися з мене: «Що ти, мовляв, так опікаєш його, ніби рідну дитину?». А я відповідав, що він для мене і є дитиною, бо за віком навіть молодший за мого сина».

«Не тішся враже: сотня поляже, тисяча натомість стане до борні!», - такими були останні слова священика перед погребінням Сергія Шадських. Коли домовину опускали в землю на його честь  пролунали автоматні стрільна.

На Інтернаціональному цвинтарі вічним сном упокоїлися вже 11 фастівських атовців.  Але ці хлопці свої короткі життя прожили так, що про них в людській пам’яті залишиться дещо більше, аніж просто дві скромні дати на їхніх надмогильних пам’ятниках.


Поширити в соціальних медіа:
Додати коментар

Похорони у Фастові загиблого бійця Руслана…

Похорони у Фастові загиблого бійця Руслана Надточія

Знову у скорботі і Журавлівка, і увесь Фастів. Безжальна війна забрала мужнього захисника.

Переглянути..

Триліські кіборги на сторожі Батьківщини!

Триліські кіборги на сторожі Батьківщини!

Селу Триліси, що на Фастівщині, патріотизму і згуртованості не позичати. Як тільки розпочалася повномасштабна російська агресія проти України, чимало місцевих мешканців спочатку вступили до лав місцевої тероборони, а потім добровольцями...

Переглянути..

Фастівська Покровська церква остаточно розірвала з…

Фастівська Покровська церква остаточно розірвала з московським патріархатом

Православна громада Фастова днями довершила великий чин – домоглася виходу старовинного козацького храму з підпорядкування УПЦ МП і переведення його під юрисдикцію Православної Церкви України.

Переглянути..

Перехід найстарішого православного храму Фастова у…

Перехід найстарішого православного храму Фастова у лоно Православної Церкви України

Ополудні в неділю біля Церкви Святої Покрови на Заріччі автівок та людей, як на Великдень. Фастівська громада зібралася, аби проголосувати за повернення давньої козацької святині у лоно Помісної Української церкви.

Переглянути..

Уряд призначив нового голову Київської облдержадміністрації

Уряд призначив нового голову Київської облдержадміністрації

Кабінет міністрів на засіданні 2 лютого погодив призначення Олексія Кулеби на посаді голови Київської обласної держадміністрації.

Переглянути..

 

#fc3424 #5835a1 #1975f2 #2fc86b #f_syc9 #eef12147 #200714233621