This website works best with JavaScript enabled

Рівно за два тижні після загибелі в зоні АТО 31 річного Руслани Геги Фастів знову вбирається в чорні стрічки. Цього разу місто оплакує смерть 50 річного Сергія Шадських. В зоні АТО він перебував ще з  2014 року, змінивши за цей час не одне місце дислокації і вийшовши переможцем з багатьох кровопролитних баталій. Погинув від  прямого потрапляння в бліндаж потужного снаряду 152 калібру, пущеного із жерла самохідної артилерійської установки.

 

Заступник командира батальйону «Київська Русь» Ігор Ткаченко, під чиїм керівництвом  воював Сергій,  переконаний, що якби у його розпорядженні було хоча б кілька сотень таких бійців,  ворога було б уже далеко відкинуто від його нинішніх позицій.«Він ніколи і нічого не боявся. Складалося враження, що страх був йому взагалі не притаманний.  Під Донецьком по ньому прямим наведенням стріляв танк. А він під шквальним вогнем продовжував виконувати свою роботу. Ви уявляєте собі ситуацію, коли на тебе звідусіль сипляться  снаряди, а ти замість того, щоб сховатися в бліндажі, лишаєшся біля ракети,  щоб довести її до цілі?».

Коли чуєш, як над Соборною вчергове розлягається похоронний дзвін,  а під церковним склепінням лунають заупокійні тропарі, напевне,  кожного огортає якесь моторошне відчуття. Від жалобних ридань численної рідні (а покійний залишив по собі аж п’ятеро дітей) навіть очі суворих побратимів наповнюються слізьми. І лише під час скорботної хвилини мовчання - над середмістям западає понуре безгоміння. Сюди не доноситься солоного запаху крові і не хурчать над головами міни та снаряди, але під час прощання з небіжчиком в уяві багатьох зримо постає той останній пекельний бій, який обірвав життя їхнього земляка.

За час перебування в зоні АТО Сергій Шадських, як свої п’ять пучок,  вивчив довірений йому протитанковий ракетний комплекс. А відео, на якому він прямим влучанням з ПТРКа знищує два Урали сепаратистів, начинених боєкомплектом, стало хітом переглядів. Той вдалий запуск  багатьма військовими спеціалістами  розцінюється  як зразок найвищої артилерійської майстерності. Утім, це був далеко не єдиний героїчний вчинок славного воїна. Ігор Ткаченко оповідає, що «молодший  сержант Шадських разом із 11 батальйоном 96 діб тримав оборону між Авдіївкою і Спартаком. Зі своєї ракетної установки вправно вицілював ворожі танки, бетеери, одного разу влучив у казарму противника, у якій зберігався великий склад боєприпасів».

Вправний ракетник, балістик від Бога зі свого «Фагота» вразив не одну вогневу точку супротивника.  Але за свої бойові подвиги був удостоєний лише скромних відзнак військової служби мирного часу. Його просякнутий порохом кітель прикрашають кілька заохочувальних нагрудних знаків від Міністерства оборони та Генерального штабу.  Незважаючи на представлення бійця до ордену «За мужність» третього ступеню, за життя  він його так і не одержав. Побратими загиблого сповнені надії, що бодай посмертно заслужена нагорода таки віднайде свого героя.

На церемонію прощання з Сергієм цивільного люду зійшлося вкрай мало. Родичі, три-чотири місцевих депутати, кілька посадовців із мерії на чолі з головою. І якби не присутні тут  понад  70 бойових побратимів загиблого,  то навіть і не виникло б відчуття того, що сьогодні хоронять убитого в АТО воїна. Громадська панахида триває недовго. По її завершенні шестеро дужих чоловіків завдають труну собі на плечі, фастівський воєнком вишиковує за зростом почесну варту і траурна колона рушає на кладовище.

Фастівський військовий комісар Сергій Міщенко згадує, що «Сергій був серед тих хлопців, з кого власне й розпочалося  формування батальйону «Київська Русь». Призвали його до війська із Києва, оскільки в той час він там працював, тож і повістку отримав за місцем роботи. Після того як рік пробув на передовій, ненадовго повернувся додому, а далі  вирішив знову повернутися на військову службу тільки вже в статусі контрактника».

Спираючись на ціпок, до свіжовиритої ями накульгує тяжкопоранений захисник Донецького аеропорту Віталій Мурашко. Цього дня він провідує і могилу 21 річного Дмитра Григоренка, з яким разом воював, але так і не вберіг від ворожої міни. Боєць 72-ої бригади, киваючи на пам’ятник полеглому побратиму тоскно вичавлює з себе: «Це котеня (я так лагідно називав Дімку) сконало у мене на руках. Хлопці бувало незлостиво насміхалися з мене: «Що ти, мовляв, так опікаєш його, ніби рідну дитину?». А я відповідав, що він для мене і є дитиною, бо за віком навіть молодший за мого сина».

«Не тішся враже: сотня поляже, тисяча натомість стане до борні!», - такими були останні слова священика перед погребінням Сергія Шадських. Коли домовину опускали в землю на його честь  пролунали автоматні стрільна.

На Інтернаціональному цвинтарі вічним сном упокоїлися вже 11 фастівських атовців.  Але ці хлопці свої короткі життя прожили так, що про них в людській пам’яті залишиться дещо більше, аніж просто дві скромні дати на їхніх надмогильних пам’ятниках.


Поширити в соціальних медіа:
Додати коментар

Мегакрутецька інтелектуальна гра у Броварах

Кращі уми Броварів щотижня збираються в одному з місцевих ресторанів, щоб помірятися інтелектом.  

Переглянути..

ЮНА НАДІЯ УКРАЇНСЬКОГО ФУТБОЛУ

ЮНА НАДІЯ УКРАЇНСЬКОГО ФУТБОЛУ

Наше знайомство з Тімуром Тутєровим відбулося після розгромної поразки його ковалівського “Колосу” від київського “Динамо”. Ні, не того де було 0:7, а напередодні в матчі команд U-19, де юні кияни...

Переглянути..

У СТОЛИЧНОМУ ПАРКУ ПАРТИЗАНСЬКОЇ СЛАВИ ВСТАНОВИЛИ…

У СТОЛИЧНОМУ ПАРКУ ПАРТИЗАНСЬКОЇ СЛАВИ ВСТАНОВИЛИ ДИВОВИЖНИЙ СОЛОДКИЙ РЕКОРД!

24 СЕРПНЯ, З НАГОДИ 30-ТИ РІЧЧЮ НЕЗАЛЕЖНОСТІ УКРАЇНИ, КОМПАНІЯ «КИЇВСЬКИЙ БКК» ВСТАНОВИЛА РЕКОРД: «НАЙМАСОВІША ПРЕЗЕНТАЦІЯ-ДЕГУСТАЦІЯ ТОРТА В УКРАЇНІ».

Переглянути..

Коментування футбольного матчу на гуцульський триб

Коментування футбольного матчу на гуцульський триб

Так би, напевне, оповідали про Історичний матч  збірної України проти збірної Швеції на західноукраїнських теренах ще яких 100 років тому.

Переглянути..

Шахове королівство української столиці в очікуванні…

Шахове королівство української столиці в очікуванні неймовірного свята гри мудрих

Прихильники Каїси, покровительниці дивовижних шахів вже звикли, що наприкінці зими щорічно НВК «Домінанта», цей дитячий рай за «Дитячим світом», який розташувався у мальовничій оазі поруч з метро «Дарниця», традиційно запрошує...

Переглянути..

 

#fc3424 #5835a1 #1975f2 #2fc86b #f_syc9 #eef12147 #200714233621