This website works best with JavaScript enabled

Сьогодні Фастівщина прощалася зі своїм 18 сином, який віддав своє життя на сході країни. За весь період проведення АТО із Фастівщини до лав війська пішло служити понад 800 чоловік. І не важко підрахувати, що майже кожен п’ятдесятий не повернувся додому живим.

Фастівський небесний рій поповнився ще одним героєм...

Руслан Гега загинув на світанку 10 липня на околиці Горлівки. Його зачепило мінометним осколком. Помер Руслан на операційному столі. Кращі хірурги Дніпропетровська боролися за його життя. Але усі їхні зусилля виявилися марними.

Начальник медичного пункту десантно-штурмового батальйону 95-ої аеромобільної бригади Наталія Волинець, яка доправляла тіло загиблого до Фастова, переконана, що лікарі робили все можливе, щоб витягнути хлопця з того світу. «Але осколок зачепив чимало внутрішніх органів: печінку, селезінку, він втратив чимало крові і таке поранення виявилося несумісним з життям».

У церкві святого Миколая, де, за традицією, відспівують усіх новоприставлених фастівських  воїнів, людей зійшлося стільки, що важко було протовпитися. Ті, хто не помістився в храмі, стояли знадвору і звідтіля слухали заупокійну службу. Священик у своєму казанні по завершенні панахиди закликав усіх вірян ревне молитися за якнайшвидше припинення кровопролитної  війни.

Протоєрей Української Православної Церкви Київського Патріархату отець Михайло з гнівним осудом напустився на тих можновладців, які «на цій великій крові збили собі мільярдні статки». Він кілька разів повторив перед присутніми мирянами,  що даремно уповають господарі високих кабінетів на те, що за свої брудні оборудки не понесуть справедливого покарання. «І якщо в земному житті їм можуть зійти з рук усі їхні злодіяння, то від Небесного Суду не потаїться жоден нечестивець».

Громадська панахида продовжилася неподалік - біля міського Палацу культури. Політиків виступало не густо, тому й нарочитого пафосу майже не було чути. А ті, кому самому довелося понюхати бойового пороху, говорили по-військовому чітко і по ділу. Дорікали фастівчанам за черствість до горя своїх ближніх. І обіцяли усіляку підтримку родині загиблого.

Керівник Асоціації учасників бойових дій та учасників АТО Фастівщини Юрій Соловей піддав гнівній обструкції тих своїх земляків, які не змогли бодай на часину відкласти в бік щоденну рутину і з належною шаною провести мужнього воїна в останню дорогу. А ще він запевнив родичів загиблого, що «оскільки  вони влилися  до лав великої атовської сім’ї, то відтак можуть сміливо розраховувати на усіляку підтримку та побратимську допомогу».

Кажуть, що є на світі горе, яке не виплакати ніякими слізьми. Саме сьогодні воно навалилося усім своїм величезним тягарем на плечі зрозпаченої й безутішної матері. Невитравний біль ще довго ятритиме серця усієї Русланової родини. Він був щирим та працьовитим чоловіком. Залишив по собі на землі добру пам'ять. Лише місяць не  дотягнув до дембеля, щоб знову обійняти таких рідних і безмежно дорогих йому людей.

Заступник командира першого штурмового батальйону 95-ої аеромобільної бригади Дмитро Жаботинський  з гіркотою в голосі повідомляє, що так вже збіглося в часі,  що в той день, коли Руслан Гега загинув, якраз сповнялося рік, як він «почав нести  службу у бригаді житомирських десантників». З нотками чулості замкомбата зроняє, що його підлеглий вже облаштовував плани на мирне життя, бо найпізніше за місяць мав з’явитися указ Президента про демобілізацію військовослужбовців шостої хвилі. І Руслан в акурат під неї  потрапляв.

Але кістлява рука смерті обірвала життя воїна в час найбільшого буяння природи. Утім  Руслан встиг пустити по собі молоде пагіння. На руках дружини залишився його 10-річний син. Хочеться вірити, що малому судилася на цій землі набагато прихильніша та ласкавіша доля.

 


Поширити в соціальних медіа:
Додати коментар

Похорони у Фастові загиблого бійця Руслана…

Похорони у Фастові загиблого бійця Руслана Надточія

Знову у скорботі і Журавлівка, і увесь Фастів. Безжальна війна забрала мужнього захисника.

Переглянути..

Триліські кіборги на сторожі Батьківщини!

Триліські кіборги на сторожі Батьківщини!

Селу Триліси, що на Фастівщині, патріотизму і згуртованості не позичати. Як тільки розпочалася повномасштабна російська агресія проти України, чимало місцевих мешканців спочатку вступили до лав місцевої тероборони, а потім добровольцями...

Переглянути..

Фастівська Покровська церква остаточно розірвала з…

Фастівська Покровська церква остаточно розірвала з московським патріархатом

Православна громада Фастова днями довершила великий чин – домоглася виходу старовинного козацького храму з підпорядкування УПЦ МП і переведення його під юрисдикцію Православної Церкви України.

Переглянути..

Перехід найстарішого православного храму Фастова у…

Перехід найстарішого православного храму Фастова у лоно Православної Церкви України

Ополудні в неділю біля Церкви Святої Покрови на Заріччі автівок та людей, як на Великдень. Фастівська громада зібралася, аби проголосувати за повернення давньої козацької святині у лоно Помісної Української церкви.

Переглянути..

Уряд призначив нового голову Київської облдержадміністрації

Уряд призначив нового голову Київської облдержадміністрації

Кабінет міністрів на засіданні 2 лютого погодив призначення Олексія Кулеби на посаді голови Київської обласної держадміністрації.

Переглянути..

 

#fc3424 #5835a1 #1975f2 #2fc86b #f_syc9 #eef12147 #200714233621