Абсолютно всі досягнення радянського і українського футболу були тоді, коли домашні матчі ми починали у звичний для нас вечірній час, не пізніше 20.00. І перемоги киян у Суперкубку, Кубку Кубків, вихід до півфіналу Кубка європейських чемпіонів, перемога «Шахтаря» в Кубку УЄФА.
Починаючи грати вночі, ми даємо фантастичну фору командам із західних країн, маючих часову перевагу. У наших о 23.00, відбій, а тут треба грати. Організм засипає, фізіологія природи вище нас. Тому й дивовижно різняться наші здобутки – приблизно однакову кількість домашніх матчів у Єврокубках і національної збірної було зіграно. Майже 90% набраних очок були здобуті у вечірніх поєдинках. Цього сезону «Дніпро», «Шахтар», «Динамо» і збірна грали нічні домашні матчі Результати вам відомі – жодної перемоги. Це стосується усіх країн нашого часового поясу. Подивіться результати матчів збірних і клубних команд і хто з них мають успіхи… А колись і команди східних країн - «Стяуа» і «Црвена звезда» вигравали найпрестижніший трофей європейського клубного змагання. Зараз вони без шансів…
Попереду для збірної України ігри плей-оф. Таке «задоволення» ми вже неодноразово мали – п’ять разів вдома грали вночі – жодного разу не потрапляли на чемпіонати світу та Європи… У середині жовтня увечері тепліше ніж у ночі, діти можуть нормально подивитися гру, люди зі стадіону нормально громадським транспортом добратися до дому. А уявіть як мешканцям будинків які живуть поблизу стадіону. А скільки людей, після трудового дня і перед ним, заснули перед телевізором у ночі…
Призначати матч на нічний час – злочин. Чому жоден спектакль чи концерт не починається пізніше 20.00 і це в теплому залі? Чому ФФУ нічого не зробила, щоб ці матчі починалися в оптимальні для нас 19.00? Це саме був би той випадок, коли дійсно кажуть, що вдома й стіни допомагають. Декілька років тому, в аналогічній ситуації була «Ворскла». Якби за тиждень до початку гри, Верховна Рада не змінила у нас час, домашню гру полтавчани мали починати о 23.05, за Київським часом. Тоді їх тренер Микола Павлов іронічно сказав – Треба перестроюватися і тренування проводити у нічному клубі на дискотеці, щоб під час гри футболісти не заснули… Уявіть – потім додатковий час, пенальті… Під ранок вболівальники б повернулися додому…
Існує лише одне обмеження – матчі останнього туру в одній групі повинні розпочатися одночасно. Для цього існує штучне жеребкування і команди країни, де час йде вперед, останні матчі проводять на виїзді. Які існують перепони проведення домашнього матчу за Олімпійською системою на вибування, у зручний для нас вечірній час? А може наші керманичі у зговорі з Йозефом Блаттером і Мішелєм Платіні, які зараз відсторонені від керівництва світовим і європейським футболом і очікують на судовий вирок…
Коли це знущання з наших уболівальників припиниться. Невже, ми й досі, живемо в будинку для божевільних?
Р.С. Давайте уявимо, що матч Ліги чемпіонів, «Динамо» Київ – «Челсі» Лондон, який за тиждень відбудеться у Києві. Почнеться діаметрально навпаки - 9.45 ранку. На Туманному Альбіоні лише буде – 7.45. Британці, які прилетять напередодні, лише проснуться. Скільки м’ячів заб’ють кияни у першому таймі, можна собі уявити…
Дмитро НАГОРНИЙ «Новини України» для «Достовірно»
я, а без науки стає його губителем.