This website works best with JavaScript enabled

Інтерв’ю з їхнім проводирем Олегом Нестеренком.

 

Гутірку з Олегом Нестеренком, який верховодить нині у фастівському «Опозиційному блоці», ми розпочали зі скандальної заяви, яку зробив мер Фастова Михайло Нетяжук під час останньої сесії міськради. Він обвинуватив тоді з трибуни представників колишньої Партії регіонів у тому, що вони з самого початку хотіли змусити його танцювати під їхню дудку. У противному разі пригрозили непослухом та саботажем в роботі.

Мер повідомив, що почув від них щось на кшталт того, що ми господарі цього міста, вклали чималі кошти у виборчу кампанію і будь-що-будь мусимо якнайшвидше їх відбити. За словами фастівського градоначальника, така розмова поміж ним та колишніми «регіоналами» відбулася торік під час святкування дня народження депутатки міськради від ПР Ірини Юшкової. Як він запевнив, представники депутатської більшості, привселюдно, не криючись, озвучили йому «таку непристойну пропозицію». А серед тих, хто найбільше наполягав на її виконанні, пан Нетяжук озвучив прізвище секретаря міськради Галини Поліщук.

Галина Федорівна, звісно, тут таки на сесії спростувала випади на свою адресу і на адресу однопартійців. Заяву, озвучену Михайлом Володимировичем, назвала глупством і маячнею (мовою оригіналу «чушью» і «бредом») і таку його поведінку пояснила тим, що він чоловік із фантазією і вона в нього вочевидь розігралася не на жарт.

Нестеренко

Олег Нестеренко, моментально зваживши якого серйозного удару завдано партійній репутації, одним з перших скочив з місця і в присутності прокурора ледь не щипцями намагався витягнути в мера прізвища усіх «фігурантів справи». Але «оглашати весь список» фастівський голова категорично відмовився.

А потім, як це часто водиться на засіданнях Фастівської міськради, заява, яка ще двадцять хвилин тому спричинила таку бурхливу реакцію в депутатів, невдовзі була успішно забалакана.

Утім, коли під час святкування дня Фастова нам трапилася оказія здибатися з паном Нестеренком віч-на-віч , то ми, звісно ж, не упустили нагоди поцікавитися його думкою стосовно усієї тієї історії. «Чого Ви так напосілися на того бідолашного Нетяжука, - запитали ми в нього передніше всього. «Можливо не варто було аж так перегинати палицю, бо зрештою, як бачите, усі ваші старання виявилися марними і в результаті піймали облизня?», - напосілися ми зі своїми розпитами.

Нестеренко

Нестеренко. Нічого того насправді не було. Бо якщо б дійсно наведені Нетяжуком факти мали місце, то він мав би встати і назвати прізвища усіх осіб, що вели з ним такі розмови. Він цього не зробив. А мені дуже кортіло почути від нього, хто особисто з членів нашої партії посмів нав’язувати йому свою волю.

Сіроманець. А якою є Ваша версія? Що там насправді відбувалося на тих розпіарених вже на ціле місто іменинах Юшкової?

Нестеренко. Там відбулося наше знайомство з міським головою. Під час якого ми пояснили, що у нас є більшість у міськраді і запропонували йому конструктивну співпрацю задля розвитку міста.

Сіроманець. Тобто Ви не залякували Михайла Володимировича?

Нестеренко. Ніяких залякувань не було.

Сіроманець. То може Ви перед ним висунули якісь аж надто жорсткі ультиматуми?

Нестеренко. Послухайте, не було жодних ультиматумів, так само як і залякувань.

Сіроманець. А чого ж він проти вас так раптово сполчився?

Нестеренко. Сполчився він тому, що хоче показати усьому місту, як йому не до душі «Опозиційний блок». Страшенно прагне, щоб його не запідозрили в найменшій симпатії до нашої партії. Чомусь вважає, що саме таким чином у нього з’явиться більше шансів бути обраним мером. От Вам і вся відповідь на Ваше питання.

Сіроманець. Буквально тиждень тому на цій площі хоронили Сашка Зінченка. Сьогодні тут відмічають таке помпезне свято. Може від нього взагалі варто було би відмовитися?

Нестеренко. Я не знаю, що Вам відповісти. Може й варто було б відмінити концертну програму. Хоча з іншого боку чимало мешканців Фастова дуже чекали цього свята, багато хто місяцями готувався до виступів.

Сіроманець. Все таки рідні, друзі загиблого до сих пір перебувають у жалобі. І ще й не встигли справити дев’ять днів по його душі, а тут такий розгуляй серед міста.

Нестеренко. Я пам’ятаю, як торік ми планували запросити на день міста Ігоря Кондратюка, але коли дізналися про загиблого в АТО свого земляка, то прийняли рішення відмовитися від будь-яких святкувань. І, якщо Ви пригадуєте, не проводили тоді у місті жодних розважальних заходів.

Сіроманець. Ну так чому ж на Бога так само не вчинили й цього разу. Адже війна продовжується…

Нестеренко. На жаль, я не міський голова, щоб вирішувати проводити свято чи ні. Як він вважав за доцільне, так і зробив. Міг би вибачитися перед фастівчанам і сказати, що в країні йде війна і зараз не на часі будь-які святкування. Міг би. Але вирішив інакше. До речі, якраз за це я його не засуджую, бо мені важко сказати, якби я вчинив на його місці.

Сіроманець. Цього разу день Фастова був занадто вже заполітизований. Ваших агітаторів на вулицях міста сьогодні не густо, проте їх було чимало вчора на центральному стадіоні, де вони разом із «сольварівськими гречкосіями» взялися масово навертати до числа своїх прихильників місцевих спортсменів. Тобто, якась робота з виборцем іде, а як у вас справи з реєстрацією кандидатів. На кожному фастівському окрузі матимете свого представника?

Нестеренко. Так. На кожному з 34 округів у нас є по кандидату.

Сіроманець. Вони усі є членами Вашої партії чи підтримуєте і когось зі сторони?

Нестеренко. Співвідношення між членами партії і симпатиками, які братимуть участь у виборах від нашої опозиційної сили, приблизно однакове. Оскільки це не суперечить законодавству, то ми вирішили дати шанс бути обраними до міськради не тільки партійцям. Серед наших кандидатів різношерста група населення. Це і вчителі, і держслужбовці. Є і четверо бійців АТО, які воюють зараз на сході країни у складі батальйону «Миротворець».

Сіроманець. Щодо підтримки того чи іншого кандидата на посаду мера, коли збираєтеся ухвалити остаточне рішення? Чому самі не балотуєтеся?

Нестеренко. У мене були проблеми зі здоров’ям, тому цього разу вирішив зробити паузу. Стосовно підтримки інших, то коли зареєструються усі кандидати в мери, тоді й оберемо найдостойнішого і розпочнемо з ним вести спільну передвиборчу кампанію. Одним із головних критеріїв при виборі мера у нас є той, щоб це була місцева людина. Щоб за прикладом колишніх голів райдержадміністрацій, яких призначає Президент, він не дременув після закінчення своїх мерських обов’язків з Фастова, а відповідав за все сподіяне перед фастівською громадою. І якщо виявиться, що він припустився у своїй роботі якихось суттєвих помилок, то людям було б з кого спитати.

Сіроманець. Ще донедавна усім здавалося, що головна бійка за мерське крісло точитиметься поміж Нетяжуком і Захаричевим. Але Сольвар відмовив у підтримці Захаричеву і це дуже ймовірно серйозно ускладнить його шанси на перемогу. Хто для Вас є більш привабливим з цих двох персон?

Нестеренко. Нетяжука ми вже бачили на цій посаді і знаємо, чого насправді він вартий. Про Захаричева багато сказати не можу. Читав тільки його автобіографію. Навіть передвиборчої програми ще в очі не бачив. Тож на даний час чіткої визначеності ще немає.

Сіроманець. А хтось із кандидатів уже засилав до Вас гінців? Можливо, комусь хотілось почути умови, на яких Ви були б готові пристати до співпраці?

Нестеренко. Надходили пропозиції від усіх кандидатів. Але ми, повторюсь, спочатку все ретельно зважимо і лише потім остаточно визначимося.

Сіроманець. А про Тимофієва, який традиційно також прошкує в кандидати, Ви що думаєте?

Нестеренко. Про Тимофієва? А що про нього думати? Це людина, яка не пропускає жодної виборчої кампанії. Напевно через це його сміливо можна віднести до патріотів міста.

Сіроманець. Поговорімо тепер про наслідки тієї халепи, яка нещодавно трапилася з вашим обласним ватажком Олександром Качним, коли його автівку закидали яйцями. Фастівська інтерет-спільнота до сих пір обговорює той яйцепад. А хлопці із Самооборони нахваляються, що у Фастові ноги його більше не буде. То хочу Вас запитати, чи буде нога пана Качного у Фастові?

Нестеренко. Як і будь-якому громадянину йому ніхто не має права заборонити сюди приїжджати. А тим, хто чинить протиправні дії, треба попередньо поцікавитися, з якими намірами людина сюди приїздить. А вже потім жбурляти чим попало.

Сіроманець. Сьогодні на дні Фастова я його не запримітив?

Нестеренко. Його ніхто не запрошував на день міста.

Сіроманець. Стривайте, але ж він був певний час головою фастівської міської організації Партії регіонів. Як не крути, а це місто не чуже для нього.

Нестеренко. Не чуже. Але сьогодні він навряд чи сюди приїде. З приводу ж метання яйцями ,скажу одне: я не був на місці події і всього того на власні очі не бачив. Ті, хто це зробили, нехай і дають Вам коментарі.

Сіроманець. То все ж таки як Ви гадаєте: що не побоїться пан Качний знову сюди приїхати?

Нестеренко. Ні, звичайно.

Сіроманець. Минулими вихідними мені також довелося побувати у Фастові і повсюдно я натрапляв на партійну атрибутику «Самопомочі», «Солідарності», «Батьківщини», бачив їхні намети, а ось вашого не зустрів жодного. Таке враження, ніби вас і зовсім немає у місті. Це пов’язано з якимись страхами з’являтися на люди?

Нестеренко. Знову Ви за своє. Це не пов’язано ні з якими страхами, а пов’язано з тим, що ми розумні й адекватні люди і цими палатками не хочемо провокувати на конфлікти людей з різними поглядами. Ви ж знаєте, що ми зараз боремося за мир…

Сіроманець. То Ви будете як партизани чи гавроші з підпілля діяти?

Нестеренко. Ні. Чого це раптом з підпілля? Якщо Ви звернули увагу, по місту вже розвішені наші білборди, ми активно друкуємося в місцевих газетах, роздаємо агітаційні матеріали, буклети, флаєра... А партійні палатки не встановлюємо лише тому, щоб не провокувати оту жменьку людей, яким наша партія, як більмо в оці. Чвари, сутички - це не наш метод роботи. Я хочу наголосити, що не вся маса фастівчан виступає проти «Опозиційного блоку». Але через нерозсудливі дії окремих осіб ми сьогодні й справді дещо обмежені в своїй передвиборчій діяльності.

Сіроманець. А коли Ваші люди роздавали газети, з ними не траплялося бува якихось прикрих інцидентів?

Нестеренко. На даний момент кампанія в цілому проходить відносно спокійно. Але якщо ми зафіксуємо якісь випадки грубого перешкоджання роботі наших агітаторів, то відразу повідомимо про це ЗМІ. Зокрема, і ваші контакти у нас є. Тож за першої такої оказії ви будете в числі перших, хто про це дізнається.

Сіроманець. Ви сьогодні будете зі сцени передавати фастівчанам полум’яний привіт?

Нестеренко. Ні. Це свято міста. Хай оно міський голова виступає.

Сіроманець. А пан Нетяжук комусь з ваших людей сьогодні хоч якусь нещасну грамоту вручить? Бо я знаю, що в минулі роки при Пеньковому членів Партії регіонів і усілякими відзнаками нагороджували, і звання почесних громадян міста присвоювали.

Нестеренко. Там не тільки членів нашої колишньої партії так вшановували…

Сіроманець. Звісна річ. Але вони, скажімо так, вигідно вирізнялися своєю чисельністю серед усіх нагороджених. Тож мені страх як кортить дізнатися, чи й сьогодні членів «Опозиційного блоку» чимось винагородять чи навпаки цього разу жодних відзнак їм не дістанеться?

Нестеренко. Не готовий сказати. Нам про це нічого не повідомляли…

Сіроманець. Але ж, напевно, Вас обіймає туга з приводу того, що теперка не те, що було колись? Зізнайтеся по честі, що через це і образу на мера десь на споді душі притлумили…

Нестеренко. Ні, звичайно. Ніякої образи немає. Прикро тільки спостерігати за недолугістю нашого міського голови.

 


Поширити в соціальних медіа:
Додати коментар

День селища Кожанка 2019 рік

День селища Кожанка 2019 рік

Свій сьогорічний день народження Кожанка відзначала ще за старорежимною метрикою – у статусі звичайного селища. А вже через рік, якщо все складатиметься гаразд, святкуватиме свої іменини уже в новій іпостасі...

Переглянути..

Як парламентарі міністра в комітеті слухали…

Як парламентарі міністра в комітеті слухали та посади ділили…

Грудень 2016 року. Засідання парламентського комітету з питань будівництва та житлово-комунального господарства. Його перший заступник Дмитро Андрієвський нарікає на відсутність депутатського кворуму.Синхрон. «У нас сьогодні немає кворуму. На превеликий жаль...

Переглянути..

Кожанська середня школа святкує День знань…

Кожанська середня школа святкує День знань у новому статусі

Цьогорічний день знань Кожанська середня школа зустрічала у новому статусі. Вона стала опорною і відтепер має у своєму складі ще й філію: Яхнівський НВК. Але для мене найприємнішою звісткою цього...

Переглянути..

Олег Дунда та Віктор М'ялик -…

Олег Дунда та Віктор М'ялик - перші враження від депутатської роботи

Віктор М'ялик та Олег Дунда - двоє лобістів від Фастівщини у Верховній Раді: чим дихають, що обстоюватимуть, за що допинатимуться.

Переглянути..

Військове містечко Фастова

Військове містечко Фастова

Навряд чи хтось назове точну кількість вбивств, зґвалтувань, кривавих побоїськ, котрі трапилися на території закинутого військового містечка відтоді, як воно стало нікому непотрібним. А були ж часи, коли тут базувалися...

Переглянути..

 

#fc3424 #5835a1 #1975f2 #2fc86b #f_syc9 #eef12147 #200714233621