This website works best with JavaScript enabled

Новий політичний сезон «свободівці» Фастівщини розпочали мітингом біля стін парламенту. У руках тримають партійні прапори. Серед головних вимог - зміна виборчого законодавства та прийняття антиолігархічного пакету законопроектів. Під час виконання державного гімну до націоналістичних лав ситуативно примикає і екс-мер мер Фастова Володимир Тимофієв. Але так само швидко й зникає, щойно гімн стихає.

Геннадій Яков’юк, лідер фастівської «Свободи» розповідає, що у них з побратимами немає розподілу на місто та район, і на будь-які акції до Києва чи до інших регіонів України вирушають разом. Так само тримаються купи і під час їх проведення. У приватних розмовах «свободівці» зазначають, що сьогоднішній їхній приїзд до столиці зумовлений радше вивченням оперативної обстановки, аніж якимись активними вуличними діями, бо ж, мовляв, усі головні політичні події осені ще попереду. Та незважаючи на те, що мітинг носить цілком мирний характер, радять владі не надто легковажити їхніми вимогами, бо ж, мовляв, з витримкою і дисципліною у них все гаразд. Хай би скільки не довелося стояти на Грушевського, від свого відступати не збираються.

Переглянути відео:

Борівчанин Юрій Горбенко, активіст районної «Свободи», закликає не квапити події з висуненням єдиного кандидата в Президенти від націоналістичних сил, хоча зізнається, що особисто для нього кандидатура Олега Тягнибока є поза конкуренцією. Приїхати на мітинг до столиці його спонукав "громадянський обов'язок і почуття національної гідності".

Нижче до Вашої уваги пропоную невеличку гутірку з паном Геннадієм та паном Юрієм стосовно нинішнього політичного моменту і місця та ролі фастівської "Свободи" у міському політикумі.

Геннадій Яков’юк – очільник Фастівської міської організації ВО «Свобода»

Кор. Скільки ваших людей приїхало на сьогоднішню акцію?

Яков’юк. Десять чоловік. Це якщо рахувати і представників районної, і представників міської організації «Свободи». На всі подібні акції до столиці ми вирушаємо разом.

Кор. Якою є мета вашого сьогоднішнього приїзду до стін парламенту?

Яков’юк. Народні депутати від «Свободи» нещодавно зареєстрували в парламенті антиолігархічний пакет законопроектів. І ми прибули сьогодні задля того, аби змусити керівництво парламенту включити цей пакет у порядок денний сесії.

Кор.Наскільки «Свобода» готова нині до президентських та парламентських виборів, адже часу до їх проведення залишилося не так вже й багато?

Яков’юк. Ми мобілізовані постійно. До активної работи нас надихає і партійне рішення, в якому наголошується, що "Свобода" братиме участь в усіх виборах, які найближчими роками відбуватимуться на території України. Але для того, аби завоювати народну підтримку, ми і в міжвиборчий період не сидимо, згорнувши руки. Фастівська міська партійна організація, яку я очолюю, бере якнайактивнішу участь як у політичному, так і в соціально-економічному житті міста.

Кор. А чи відбувається якась координація зусиль поміж націоналістичними силами на теренах Фастівщини? Чи, можливо, окрім «Свободи», у цьому краю немає жодної політичної сили, яка б позиціонувала себе саме як націоналістична?

Яков’юк. Ми б залюбки виступили спільним фронтом у вирішенні багатьох локальних проблем з іншими націоналістичними силами. Але станом на сьогоднішній день на Фастівщині (як в місті, так і в районі) немає ані «Правого сектора», ані «Національного корпусу». Тож у міській раді ми координуємо свої дії з націонал-демократичними силами: тією ж «Батьківщиною», «Самопоміччю». Є моменти, коли ті ж самі «ляшківці» до нас приєднуються. Окремі депутати від БПП нерідко голосують в унісон з нами. Також можу згадати, що до нашої опозиційної меншості входить ще і представник від «Третьої сили».

Кор. Наскільки національно свідомою, на Ваш погляд, є більшість депутатів у Фастівській міськраді?

Яков’юк. Остання сесії міськради вкотре продемонструвала хто є хто серед депутатського корпусу. Усього десять із тридцяти п’яти депутатів міськради дали свою згоду на те, аби червоно-чорний прапор УПА вивішувався поряд з жовто-блакитним на міській адмінбудівлі під час святкування державних свят. Міський голова теж злякався подібної ініціативи і не підтримав її. А ось районні депутати голосуватимуть за аналогічне рішення на найближчій сесії. Можливо, хоч там здоровий глузд візьме гору.

Кор. Які ще пропозиції ідеологічного характеру Ви збираєтеся направити на розгляд міської ради?

Яков’юк . Окрім узаконення на теренах Фастівщини червоно-чорного прапора, ми наполягатимемо на включенні до порядку денного і вкрай важливого для нас рішення стосовно підтримки родинних цінностей. Також наполегливо проситимемо своїх колег з інших партій підтримати «свободівський» антиолігархічний пакет законів.

Кор. А чи можете Ви назвати бодай два-три конкретних проекти, до реалізації яких «Свобода» була причетна упродовж останнього року, і які викликають у Вас чи не найбільше підстав для гордості?

Яков’юк. Ми ініціювали допомогу дитячим садочкам, завдяки чому з коштів міської скарбниці було направлено по 200 тисяч гривень на ремонт дахів. Після того, як держава перестала фінансувати в повному обсязі програму з виділення інсуліну хворим на цукровий діабет, ми домоглися, аби міський бюджет взяв на себе частину цих витрат. З депутатом від «Самопомочі» Романом Кудем виступили зі спільною пропозицією стосовно виділення 200 тисяч гривень з фастівського бюджету на хрести і дзвони для Церкви Святого Миколая. І це був перший випадок, коли міська влада хоч чимось допомогла цьому храмові-довгобудові за увесь час, відколи розпочалося його будівництво. Пожертви від благодійників надходили постійно, а ось керівництво міста постійно відмовляло в наданні бодай якоїсь підтримки. І ось, хай і на завершальній стадії робіт, нам вдалося таки вибити хоч якісь кошти із міського бюджету. Але й тут не обійшлося без скандалу довкола табличок….

Кор. А чи відомі Вам конкретні прізвища авторів того напису, який викликав такий шалений суспільний резонанс?

Яков’юк. Мені самому хотілося б розібратися детальніше в усій цій історії. Але це таємниця за сімома замками.

Кор. Але ж у Вас мають бути якісь припущення?

Яков’юк. Точно знаю одне: в таких справах не обходиться без відома виконавчих структур. Не зрозуміло лише, чи було це зроблено зі злим унаміром, чи від власного скудоумства. Почалося все з того, що ми, опозиційні депутати, домагалися виділення з бюджету на потреби церкви не 200 тисяч гривень, які зрештою таки вдалося вибити, хоч і з великими труднощами, а 500. Погодьтеся, що у 72 мільйонному бюджеті міста цю суму можна було б віднайти. Тим більше, що соборні храми у місті не щороку зводяться. Натомість міські управителі пропоноване фінансування секвестрували аж на 75%, а потім ще й з написом на табличці на все місто оскандалилися.

Юрій Горбенко – активіст районної «Свободи» з селища Борова.

Кор. Чого очікуєте від цієї акції?

Горбенко. Очікуємо реальних змін в державі. Зокрема, дуже сподіваємося, що народні депутати нарешті дослухаються до наших вимог і змінять виборче законодавство. Тобто зроблять відкритими списки кандидатів, що дозволить пройти до парламенту більшій кількості достойних представників з народу.

Кор. Наскільки потужним є представництво «Свободи» на районному рівні? Якою є ваша чисельність?»

Горбенко. Точної цифри назвати не можу. Можливо, чисельність наших лав на Фастівщині і не Бозна яка велика. Але армія прихильників є доволі вагомою, і мешкають вони майже в кожному населеному пункті району. Ми систематично розповсюджуємо серед людей свої листівки, партійну пресу, ведемо з ними агітаційно-роз’яснювальні розмови. І це дає підстави сподіватися, що на наступних виборах Фастівщина віддасть за «Свободу» не менше голосів, аніж це було зроблено під час попередньої кампанії. Тоді за нас проголосувало 12%.

Кор. Пан Геннадій розповів, що на рівні міста «Свобода» координує свої дії з «Самопоміччю» та «Батьківщиною». А з якими політичними силами Ви виступаєте єдиним фронтом на рівні району? Це ті ж таки вищезгадані «Батьківщина» з «Самопоміччю», чи в сільській місцевості Ви знайшли собі якихось інших союзників?

Горбенко. Ні. Союзники ті ж самі. На жаль, я не є депутатом Фастівської райради, тож про партійні альянси, які склалися в цьому органі місцевого самоврядування, багато чого розповісти не можу. Хоча можу сказати, щщо там представлені аж троє наших депутатів: Олександр Черняк, Микола Гірник і Павло Тищенко. І вони досить фахово справляються зі своїми обов’язками. А ми завжди готові підставити їм плече. Зокрема, від районної організації «Свободи» на сьогоднішній мітинг нас прибуло аж восьмеро чоловік.

Кор. Скільки часу Ви плануєте стояти?

Горбенко. Скільки потрібно, стільки й стоятимемо. Ми партія із суворою дисципліною, і ми знаємо як виборювати свої ідеали.

Кор. Які у Вас думки стосовно майбутніх президентських виборів? Чи вважаєте Ви, що найдостойнішим кандидатом від «Свободи» на посаду Президента буде Олег Тягнибок чи, можливо, цього разу варто висунути когось іншого?

Горбенко. Звичайно, Олег Ярославович, як на мене, є найоптимальнішим кандидатом в Президенти. Як сказав один із великих людей: «Розкажи про своє минуле і я розповім, яке майбутнє на тебе очікує». Наш лідер у цьому плані мене абсолютно задовольняє. Я б цілком довірив йому управління державою. І ще хочу нагадати, що історію творять і розвивають держави лише націоналісти. Бо це ті люди, які люблять свій народ, поважають його культуру, стоять на захисті родинних цінностей.

Кор. Якщо націоналістичні сили все ж таки об’єднаються напередодні виборів і висунуть кандидатом в президенти не Тягнибока, а Білецького, Яроша чи когось іншого за взаємною згодою сторін, то чи буде це рішення прийнятне саме для фастівських «свободівців»?

Горбенко. Спочатку має відбутися з’їзд «Свободи», на якому відповідне рішення має бути затвердженим. Як постановить з’їзд, так ми й діятимем.

Кор. А як Ви оцінюєте діяльність того ж таки «Національного корпусу» чи «Правого сектора»? Вони швидше є Вашими партнерами чи більше шкодять Вам?

Горбенко. Ну чому шкодять? Ми дуже позитивно оцінюємо їхню діяльність. Нам немає чого ділити. Навпаки, усім націоналістичним партіям слід спільними зусиллями зібрати докупи Україну і зберегти її для наших нащадків.

 


Поширити в соціальних медіа:
Додати коментар

Похорони у Фастові загиблого бійця Руслана…

Похорони у Фастові загиблого бійця Руслана Надточія

Знову у скорботі і Журавлівка, і увесь Фастів. Безжальна війна забрала мужнього захисника.

Переглянути..

Триліські кіборги на сторожі Батьківщини!

Триліські кіборги на сторожі Батьківщини!

Селу Триліси, що на Фастівщині, патріотизму і згуртованості не позичати. Як тільки розпочалася повномасштабна російська агресія проти України, чимало місцевих мешканців спочатку вступили до лав місцевої тероборони, а потім добровольцями...

Переглянути..

Фастівська Покровська церква остаточно розірвала з…

Фастівська Покровська церква остаточно розірвала з московським патріархатом

Православна громада Фастова днями довершила великий чин – домоглася виходу старовинного козацького храму з підпорядкування УПЦ МП і переведення його під юрисдикцію Православної Церкви України.

Переглянути..

Перехід найстарішого православного храму Фастова у…

Перехід найстарішого православного храму Фастова у лоно Православної Церкви України

Ополудні в неділю біля Церкви Святої Покрови на Заріччі автівок та людей, як на Великдень. Фастівська громада зібралася, аби проголосувати за повернення давньої козацької святині у лоно Помісної Української церкви.

Переглянути..

Уряд призначив нового голову Київської облдержадміністрації

Уряд призначив нового голову Київської облдержадміністрації

Кабінет міністрів на засіданні 2 лютого погодив призначення Олексія Кулеби на посаді голови Київської обласної держадміністрації.

Переглянути..

 

#fc3424 #5835a1 #1975f2 #2fc86b #f_syc9 #eef12147 #200714233621