This website works best with JavaScript enabled

Такі колоритні постаті як письменник Василь Шкляр до Фастова вчащають не часто. Тому зустрічі з ними – це кожного разу як ковток свіжої води серед обивательської пустелі тотального збайдужіння. Широкому читачеві Василь Шкляр став відомий років зо 5 тому, коли своїм «Чорним вороном» детермінував свідомість багатьох українців. І мешканців Фастівщини у тім числі. У мене, як і в багатьох земляків, ще живі спомини, як представники старої компартійної гвардії разом з новоспеченими любителями «руського міра» не могли стямитися від обурення, коли в їх присутності заходила мова про резонансну книгу та її автора.

І навіть сьогодні, по чотирьох роках війни на сході, доводиться визнати, що теми, які письменник порушив у «Чорному вороні», і продовжив у своїх наступних творах , усе ще лишаються надто дражливими для певної частини фастівського соціуму. Йдеться, в основному, про людей старшого покоління, яким надто важко позбутися радянських ідеологічних догм. Але як би вони не супротивилися відродженню національної пам’яті, історична правда все ж таки виходить на яв, і дедалі більше темних сторінок минувшини стають надбанням широкої громадськості.

У Євангелії від Матвія є такий вислів: «У старі міхи нове вино не вливають». Іншими словами: не варто тішити себе ілюзорними надіями, що фастівські любителі радянщини раптом запалають любов’ю до творчої спадщини Шкляра. Нині ставку слід робити на молоде покоління фастівчан, і докладати усіх зусиль, аби воно належно оцінило художні твори великого майстра. Як затятий книголюб, можу переконливо засвідчити, що читати праці Василя Миколайовича – це правдива втіха.
Запізнатися з його працями надзвичайно цікаво та корисно з ряду причин. З історичної точки зору вони приваблюють тим, що написані на міцному документальному ґрунті, а з художньо-белетрестичногого погляду захоплюють гостротою сюжетних ліній, адже автор безоглядно пориває з зашкарублим академізмом і весь час тяжіє до чіткого й динамічного викладу. Утім, одна справа зануритися, нехай і в який захоплюючий, книжковий світ, і зовсім інша – безпосередньо поспілкуватися з одним із його творців. Тож зайве й писати, що найвідданіші прихильники творчості Василя Шкляра не могли змарнувати прекрасної нагоди, щоб завітати на зустріч зі своїм улюбленцем. І час, проведений в компанії з живою легендою, безумовно, того вартував.

РЕПОРТАЖ ІЗ ЗУСТРІЧІ

Переглянути відео:

У середу по обіді депутат Фастівської міськради Іван Неживий з усіх ніг поспішає до міського палацу культури на зустріч з письменником Василем Шклярем. Серед представників місцевого політбомонду він виявляється чи не єдиним, кого приїзд високого гостя зацікавив по-справжньому. Сам захід зібрав близько восьмидесяти душ. До Фастова батько українського бестселера приїхав не голіруч, а захопив з собою свої найвідоміші твори. Ще до початку офіційного виступу справжні цінителі Шкляревої творчості зусібіч обступають свого кумира, бажаючи дістати заповітні автографи.
Пану Олександру Василь Шкляр підписує бандерівську «Трощу», пані Оксані одразу дві книжки – «Чорне сонце» для неї та дитячу збірочку для її десятирічної доньки. Дарчі підписи у метра розлогі, як і його твори. Для кожного читача він знаходить особливі напутні слова і статечно виводить їх своїм розмашистим почерком. На руків’ї вишиванки у Василя Миколайовича замість хрещатих барвінків красуються грізні руни. Такі ж самі, як і на палятурці його роману, присвяченому воякам «Азову».

Після завершення автограф-сесії представниці прекрасної статі встигають зробити ще й селфі з поважним літератором. Відтак давно заповідана зустріч нарешті розпочинається.
М’який баритон Василя Шкляра і його неквапна річ упродовж доброї години тримають у полоні глядацьку залу. Промовець то заводить мову про міщанські стереотипи сприйняття мистецтва, то оповідає про те, як просувається робота над його новим твором. А потім натхненно зачитує уривок зі свого вже культового «Чорного ворона».

Публіка, затамувавши подих, слухає, як повстанці Василя Чучупаки готуються до кривавого бою з большевицькими зАйманцямии.
Глядачі одразу відмічають не лише довершену літературну майстерність Василя Шкляра, але й його неабиякий акторський хист.
Під враженням від почутого дехто з присутніх і собі береться декламувати рядки зі знаменитих романів звенигородського корифея.
Взявши невеличку творчу паузу, Василь Шкляр нині розмірковує над написанням чергової книжки. А її героями стануть характерники запорозького отамана Івана Сірка. Письменник зізнається, що йому вже давно кортіло заглибитися в події більш давніх часів і подати їх не в такому трагічному викладі, як це було притаманно його дотеперішнім творам. Свій майбутній козацький роман митець планує скомпонувати таким чином, аби в ньому знайшлося місце і дошкульним жартам, і перчистим кпинам, і солоним дотепам. Аудиторії така задумка автора, судячи з бурхливих оплесків, явно припадає до душі. Адже прихильники його творчості мудро розважили, що як тільки нова книга вийде межи люди, - це стане ще однією чудовою нагодою, аби покликати пана Василя до себе на гостину.

Команда «Достовірно», окрім репортажної зйомки, записала також невеличке інтерв’ю з Василем Шклярем, у якому метр не лише поділився секретами письменницької кухні, а й дав цінні поради молодим літераторам-початківцям. А ще люб’язно погодився назвати свою п’ятірку найкращих українських письменників , які будь-коли писали твори саме на історичну тематику.

Сергій Сіроманець «Достовірно».


Поширити в соціальних медіа:
Додати коментар

Мегакрутецька інтелектуальна гра у Броварах

Кращі уми Броварів щотижня збираються в одному з місцевих ресторанів, щоб помірятися інтелектом.  

Переглянути..

ЮНА НАДІЯ УКРАЇНСЬКОГО ФУТБОЛУ

ЮНА НАДІЯ УКРАЇНСЬКОГО ФУТБОЛУ

Наше знайомство з Тімуром Тутєровим відбулося після розгромної поразки його ковалівського “Колосу” від київського “Динамо”. Ні, не того де було 0:7, а напередодні в матчі команд U-19, де юні кияни...

Переглянути..

У СТОЛИЧНОМУ ПАРКУ ПАРТИЗАНСЬКОЇ СЛАВИ ВСТАНОВИЛИ…

У СТОЛИЧНОМУ ПАРКУ ПАРТИЗАНСЬКОЇ СЛАВИ ВСТАНОВИЛИ ДИВОВИЖНИЙ СОЛОДКИЙ РЕКОРД!

24 СЕРПНЯ, З НАГОДИ 30-ТИ РІЧЧЮ НЕЗАЛЕЖНОСТІ УКРАЇНИ, КОМПАНІЯ «КИЇВСЬКИЙ БКК» ВСТАНОВИЛА РЕКОРД: «НАЙМАСОВІША ПРЕЗЕНТАЦІЯ-ДЕГУСТАЦІЯ ТОРТА В УКРАЇНІ».

Переглянути..

Коментування футбольного матчу на гуцульський триб

Коментування футбольного матчу на гуцульський триб

Так би, напевне, оповідали про Історичний матч  збірної України проти збірної Швеції на західноукраїнських теренах ще яких 100 років тому.

Переглянути..

Шахове королівство української столиці в очікуванні…

Шахове королівство української столиці в очікуванні неймовірного свята гри мудрих

Прихильники Каїси, покровительниці дивовижних шахів вже звикли, що наприкінці зими щорічно НВК «Домінанта», цей дитячий рай за «Дитячим світом», який розташувався у мальовничій оазі поруч з метро «Дарниця», традиційно запрошує...

Переглянути..

 

#fc3424 #5835a1 #1975f2 #2fc86b #f_syc9 #eef12147 #200714233621