This website works best with JavaScript enabled

 На спільному засіданні двох постійних комісій Фастівської міськради - з питань бюджету та житлово-комунального господарства депутати мали обговорити та рекомендувати до затвердження виконкому вкрай важливі питання, які давно хвилюють мешканців міста. Депутати від опозиції підготували кілька важливих пропозицій для виконавчої влади, сподіваючись на те, що їх колеги з більшості їх підтримають.

Як Роман Кудь і депутати від «Батьківщини» за правдою в мерію ходили

На годиннику чверть по другій. Засідання комісії, яке анансувалося на 15.00 ще не почалося. Винуватці цьому двоє представників від «Нових облич».

Голова комісії з питань ЖКГ Ірина Кисленко після тривалої наради в кабінеті мера прибуває на засідання з 20 хвилинним запізненням. Її колега Максим Слободян, який очолює комісію з питань бюджету, запізнюється більш ніж на півгодини.

Після з’ясування деяких процедурних моментів депутати приступають до обговорення програми, яку розробив член «Самопомочі» Роман Кудь і вже не перший рік безуспішно намагається добитися її ухвалення. У ній депутат пропонує виділити з міського бюджету гроші на ремонт багатоквартирних будинків, які перейшли з балансу ЖЕКів на утримання ОСББ.

Переглянути відео:

 

Кудь. «Видно у нас Фастів якесь оригінальне місто, бо в інших маленьких містах обласного підпорядкування ці програми прийняті і зроблено це було для того, аби якнайшвидше вивести житловий фонд з аварійного стану».

Цього разу проти фінансування багатоповерхівок найактивніше виступає секретар міськради Сергій Ясінський. Головний докір, який він закидає депутату Кудеві, що той не розробив аналогічний проект для приватних господарств.

Ясінський. «І живете Ви в 9-поверховому будинку, а я живу в халупі. Без зручностей, без каналізації. А Ви мені тут програми розповідаєте»

Як і передбачалося, підтримала Сергія Анатолійовича і перший заступник міського голови Олена Зикова, і цим ясно дала зрозуміти, що розраховувати на підтримку міста у співвласників житла немає жодних підстав.

Зикова. «Я розумію, що створюючи ОСББ, Ви хочете якоїсь підтримки з міського бюджету. Але треба подумати й про мешканців приватного сектора, а не лише про тих, фастівчан, котрі свого часу безкоштовно отримали державні квартири. І я в цьому питанні розділяю позицію Сергія Анатолійовича».

На такі недолугі доводи можна було лише знизати плечима, бо ж знаючи волюнтаризм фастівських кормчих, дивуватися не доводиться нічому. Утім депутат Кудь зробив останню відчайдушну спробу достукатися до розпорядників міської скарбниці, домагаючись від перших осіб міста відповіді на єдине питання: «Скільки в них лишилося неосвоєних торішніх коштів, і чи не можна їх пустити на капітальний ремонт фастівських висоток?»

Кудь. «Скільки з минулого бюджету у Вас залишилося грошей на цей рік?» Зикова. «Я не готова Вам сказати»

Ось і поговорили. Не досягнувши консенсусу в цьому питанні, депутати плавно перейшли до обговорення темпів спорудження сміттєсортувальної лінії, але й тут виявилося, що популізм влади взяв гору над її реальними здобутками.

Кудь. «Олено Борисівно, Ви там в минулому номері «Городка» сказали, що міська Рада виділяла кошти на придбання сміттєсортувальної лінії».  Зикова. «Так. Виділяла. 270 чи 300 тисяч». Кудь. «300 тисяч Ви якраз виділяли на проведення електроенергії. Та ні в якому разі не на сміттєсортувальну лінію. Ви написали в «Городку» неправду. Я Вам це відверто кажу. Я перелопатив весь бюджет. Ви ввели в оману фастівчан через засоби масової інформаціїЗикова. «Для того, щоб там встановити сміттєсортувальну лінію, для початку необхідно було провести електрику. Необхідні кошти для цього були виділені. На жаль, ККП їх не освоїв. Лінію не провели».

Найбільшого градусу кипіння дискусія досягла, коли мова зайшла за пріоритетність встановлення дитячих та спортивних майданчиків в різних мікрорайонах міста. Депутати від опозиції висловили своє обурення тим, що їхні заявки розглядаються по кілька років, у той час, як їх колеги з більшості у стислі терміни отримують і дозволи, і фінансування на їх облаштування.

Кисленко. «Адреси, за якими плануємо встановлювати дитячі та спортивні майданчики, ми визначили на підставі звернень громадян. Умовно розбили їх на дві частини за черговістю виконання робіт».  Кудь. «Покажіть будь ласка відповідні звернення і уточніть, в якій послідовності вони надходили». Кисленко. «Тут у мене під рукою їх немає». Кудь. «А де вони?» Кисленко. «Вони існують».

Не стрималася і представниця «Батьківщини» Олена Смольніцька, котра вже два роки марно оббиває пороги мерії, аби добитися встановлення майданчика на вулиці Героїв Прикордонників, але через свою нелояльну позицію до влади постійно дістає відмови.

Смольніцька. «Покажіть мені ці звернення по Соборній. Ви назвали аж 5 адрес». Кисленко. «Я Вам сказала, що в мене зараз їх немає, але вони існують».

Не домігшись задоволення своїх законних вимог, троє депутатів від опозиції покинули спільне засідання. Наостанок Роман Кудь, доведений до краю свавіллям провладних колег, звернувся з гнівним осудом на адресу представниць «Нових облич» Ірини Кисленко та Мирослави Муляр, зауваживши їм, що справжні педагоги так чинити не мають права.

Кудь. «Сидять, очима кліпають. Ви ж вчителі, як Вам не соромно?»

Сергій Сіроманець «Достовірно».


Поширити в соціальних медіа:
Додати коментар

Фастівська "свобода" вивчає оперативну обстановку в…

Новий політичний сезон «свободівці» Фастівщини розпочали мітингом біля стін парламенту. У руках тримають партійні прапори. Серед головних вимог - зміна виборчого законодавства та прийняття антиолігархічного пакету законопроектів. Під час виконання...

Переглянути..

В дорогу за знаннями!

В дорогу за знаннями!

Кожанська школа знову розчахнула свої двері до країни знань. Кілька десятків вчителів, і більше ніж півтори сотні учнів – саме таким є склад учасників цьогорічного навчального процесу. Після літнього безгоміння...

Переглянути..

Блокадна Кожанка

Блокадна Кожанка

Сварки, крики і штовханина. Днями кожанчани паралізували транспортний рух, не в силах далі терпіти бездоріжжя у рідному селищі. У Кожанці дорога розбита настільки, що, як сказав би Сергій Жадан, «їздять...

Переглянути..

Василь Шкляр у Фастові

Такі колоритні постаті як письменник Василь Шкляр до Фастова вчащають не часто. Тому зустрічі з ними – це кожного разу як ковток свіжої води серед обивательської пустелі тотального збайдужіння. Широкому...

Переглянути..

Михайло Нетяжук і депутати-регіонали: коротка інструкція…

І смішно, і гірко було читати на Фейсбуці допис від мера Фастова Михайла Нетяжука, у якому він, як батьку рідному, дякує лідеру «Опозиційного блоку» у Київській облраді Валерію Ксьонзенко за...

Переглянути..

 

#fc3424 #5835a1 #1975f2 #2fc86b #f_syc9 #eef12147 #200714233621