This website works best with JavaScript enabled

Соціологічне опитування, яке ми нині пропонуємо вашій увазі, було проведене у Фастові ще в грудні місяці. Його результати ми не оприлюднили одразу, бо хотіли прослідкувати динаміку змін громадської думки упродовж кількох наступних місяців. Адже кінець минулого та початок нинішнього року був позначений у місті усілякими скандалами, які почергово спалахували то довкола перенесення лікарні, то довкола незаконного спалювання пластику. Велике невдоволення викликало у тутешнього люду і рішення фастівських очільників підняти плату за проїзд у міському транспорті. Одним словом, чимало негараздів за короткий термін часу звалилося на голови містян. Відтак, неважко було спрогнозувати, що й маятник народних симпатій за цей період міг описати найнесподіванішу траєкторію, повністю перекресливши усю передноворічну соціологію. І ось ці коливання суспільних настроїв ми й мали намір дослідити. Але остаточно переконавшись, що провести повторне опитування найближчим часом нам не до снаги (дається взнаки і дефіцит часу, і людських та матеріальних ресурсів), ми вирішили не зволікати далі з оприлюдненням грудневих результатів, а зробити їх нарешті надбанням широкої громадськості.

Але перш ніж перейти до цифрових викладок, зроблених у формі діаграм, кількома словами оповімо, як власне відбувалося саме волевиявлення. Майданчиком для цієї акції ми обрали «П’ятачок демократії» - сакральний простір для нинішньої фастівської влади. На цьому «намоленому» місці і розташувалися з усім своїм нехитрим скарбом. Тобто поставили стіл, а зверху на нього примостили скриньку для голосування. Оператор відзнімав усе це дійство в режимі он-лайну, а я, озброївшись мегафоном, упродовж двох годин закликав перехожих до участі в голосуванні. Кожен охочий діставав на руки по три бюлетені різних зразків, ретельно їх заповнював і опускав у вічко нашої скриньки. Для легшого обробітку даних ми виготовили по 100 опитувальних анкет трьох видів, у яких з’ясовували у фастівчан їхні партійні симпатії, ставлення до нинішнього очільника міста, а також просили оцінити роботу міської влади у різних сферах життєдіяльності.

Люди старшого віку традиційно були більш активними, молодь згоджувалася поставити галочки в бюлетенях лише після довгих вмовлянь. Приблизно через  півгодини від початку прямої трансляції  стали помічати підвищений інтерес до нашої акції з боку співробітниць міськдержадміністрації. Одна з новоприбулих голосувальниць в статусі держслужбовця (як нам було повідомлено), без усіляких преамбул, навпростець запитала, де тут «в підтримку Нетяжука розписатися»? Очевидно, високодостойна пані мала на увазі бюлетень, у якому йшлося про довіру чи недовіру до міського голови, який і було їй люб'язно надано. Коли міська чиновниця заповнила відповідну графу, ми запропонували їй оцінити заодно і  діяльність міської влади у різних напрямках роботи за п’ятибальною системою, на що респондентка відповіла, що «ніяких розпоряджень стосовно цього не отримувала». Не менш відвертим був і один з чоловіків, котрий прямо заявив, що його попросили проголосувати за мера, хоча на справжні вибори він вже й не пам’ятає, коли востаннє ходив. І після того, як цей добродій уволив чиєсь дружнє прохання, сказавши «так» нинішньому градоначальнику, тут же від щирого серця роздав «двійки» та «одиниці» усьому апарату міськради у всіх сферах діяльності. Ще одна бабуся довго нас запевняла, що повністю підтримує політичну платформу Нетяжука і його депутатів , а коли ми перепитали її, чи означає це, що під час наступних виборів до Фастівської міськради вона підтримає представників від «Нових облич», вона рішуче заявила, що «ні» і двічі обвела квадратик навпроти «Батьківщини».

Загалом, якщо говорити про підтримку фастівським виборцем міського голови, то стає очевидним, що вона суттєво зменшилася порівняно з попередніми роками, але, з огляду на засланих козачків, важко визначити, хто з 28% опитаних, які зізналися у своїх симпатіях до нього, є щирими прихильниками Михайла Володимировича, а хто з них став його палким прибічником лише «за оказії». Привертає до себе увагу і той факт, що більше 30% з числа тих виборців, які голосували за нинішнього міського голову у 2015 році, наступного разу не збираються підтримувати його кандидатуру.                                                                 

Серед найбільш провальних напрямків роботи міської влади респонденти назвали медицину (і це ще до січневого скандалу), екологію, ЖКХ та кадрову політику. Найбільше схвальних відгуків робота мерії заслужила в навчально-виховній сфері та у сфері благоустрою.                                                                                     

Стосовно партійних симпатій, то, як виявилося, 22% фастівчан не підтримують жодну політичну силу, 14% є прихильниками «Батьківщини», 10% «Свободи», 10% - не визначилися. Відверто здивувала висока підтримка політичних проектів Вадима Рабіновича та Анатолія Гриценка, яким симпатизують по 8% опитаних. А ось «Нові обличчя» заручилися підтримкою лише у 2% учасників голосування.

Отримані результати, безумовно, мають бути належним чином проаналізовані усіма учасниками виборчого процесу. А для партійних перебіжчиків з числа депутатів Фастівської міськради ця інформація може послужити тим цінним дороговказом, який якнайкраще підкаже, до якого політичного табору їм слід примкнути під час найближчої виборчої кампанії.

Діаграма №1:

На минулих виборах Фастівського міського голови Я:

 


Діаграма №2.

Я вважаю, що міський голова та його команда у доручених їм напрямках роботи за п’ятибальною системою оцінювання впоралися наступним чином:

Перелік сфер їхньої діяльності 1 бал 2 бали 3 бали 4 бали 5 балів не визначилися
Дотримання прав та свобод фастівчан 24 17 14 12 14 19
У житлово-комунальній сфері 37 19 8 12 9 15
Міського благоустрою та опорядження 16 15 17 26 18 8
Транспортних перевезень 27 21 19 19 9 5
Охорони довкілля 37 13 13 13 9 15
Землерозподілу та видачі дозволів на оренду об’єктів комунальної власності 27 17 9 8 6 33
Навчально-виховній 16 8 16 15 17 28
Охорони здоров’я 46 14 14 11 6 9
Кадрової політики 33 19 13 9 8 18

Діаграма №3.

За депутатів від якої політичної сили Ви збираєтеся проголосувати під час наступних виборів до Фастівської міськради?

Насамкінець хочемо скласти подяку за допомогу в організації та проведенні вуличного голосування представникам «Самопомочі», "Руху нових сил" та «БПП-Солідарність». Особливу увагу хотіли б звернути на той факт, що політичні сили, які вони представляють, виявилися далеко не серед лідерів нашого рейтингу. Сподіваюся, що оприлюднені нами результати громадської думки, хоч і виявилися далеко не на їхню користь, жодним чином не стануть на заваді нашій подальшій співпраці.


Поширити в соціальних медіа:
Додати коментар

Тріумф театру “Колесо” в спекотне столичне…

Тріумф театру “Колесо” в спекотне столичне літо

Кінець травня і початок червня цього року ознаменувався бенефісом Київського академічного театру “Колесо”. Дивовижно затишний, домашній улюблений киянами театр розташований на легендарному Андріївському узвозі української столиці, презентував чудову комедійну виставу...

Переглянути..

Мат в 2 ходи, або гамбітна…

Мат в 2 ходи, або гамбітна пастка для України

Ця історія про те, як російській шаховий майстер, приятель відомого українського олігарха вигадав систему за якої діючи президент нашої країни має на дострокових парламентських виборах отримати Конституційну більшість і повний...

Переглянути..

Підсумки тижня: точка біфуркації - четвер

Підсумки тижня: точка біфуркації - четвер

У переддень Сонцестояння  протистояння панувало скрізь, окрім   парламенту Досить насиченою на події виявилися доба, що передувала найдовшому дню року: проблематика Конституційного правосуддя у вітчизняному  медійному просторі змінювалася повідомленнями навколо ортодоксального православ’я ...

Переглянути..

Микита Лисенко із сольним виступом від…

Микита Лисенко із сольним виступом від партії «Голос» на 91 виборчому окрузі

Ще один кандидат, котрий має надію бути обраним по 91 округу, 33-річний представник партії «Голос» Микита Лисенко, учора здійснив перший візит до Фастова.

Переглянути..

Громадянська позиція" висунула на 91 округ…

Громадянська позиція" висунула на 91 округ Олега Спіженка - керівника онкологічної клініки

Від «Громадянської позиції» Анатолія Гриценка на 91 округ відрядили керівника Асоціації приватних клінік України Олега Спіженка – зятя нині вже покійного першого міністра охорони здоров’я України – Юрія Спіженка.

Переглянути..

 

#fc3424 #5835a1 #1975f2 #2fc86b #f_syc9 #eef12147 #200714233621