This website works best with JavaScript enabled

О пів на дев’яту ранку ми прибуваємо до Апеляційного суду Київської області. При вході охоронець ретельно перевіряє перепустки. Перш ніж зайти досередини, звертаємо увагу на два інформаційні стенди, які знайомлять із сьогоднішнім графіком судових засідань. На тому що праворуч розміщені усі цивільні справи, а на тому що ліворуч – кримінальні. Серед них і справа Олени Зикової про вчинення корупційного адмінправопорушення. Окремої дошки для анонсування адміністративних справ в апеляційному суді поки що не вивісили. А тому прізвища тих управлінців, які переступили закон, але при цьому не вчиняли карних злочинів, опинилися в одному ряду з фігурантами кримінальних справ.

Олена Зикова винна у скоєнні адміністративного правопорушення! Рішення остаточне. Оскарженню не підлягає.

Олена Борисівна у судовій залі з’явилася не сама, а в супроводі молодого адвоката – Сірана Нусретовича Бекірова. Перед початком засідання, як і личить жінці, встигла зазирнути в люстерко, причепуритися і струсити ворсини з ділового костюма. Привівши до ладу свій туалет, поскаржилася своєму візаві з обласної прокуратури, що ніхто з фастівчан не приїхав її підтримати, а ті люди, які все ж таки прибули на судовий розгляд, налаштовані до неї вкрай неприхильно.

«Вы этого не знаете, но это не моя группа поддержки. Всё, что они будут потом озвучивать на камеру, будет использоваться против меня. И довольные такие сидят»

Прокурор з розумінням вислухав її гіркі нарікання, але від щирих співчуттів утримався. Адвокату також було не до сантиментів. Він гарячково перебирав папірці з матеріалами справи, при цьому нервово покушуючи губи. Вільних слухачів у судовій залі набралося близько десяти душ. Здебільшого це були представники фастівської «Самопомочі» та «Батьківщини». Вони щільно окупували обидві лави, тісно тулячись один до одного. 

Переглянути відео:

Учасники процесу тим часом збиралися з останніми думками, а також робили необхідні помітки, аби не випустити з уваги жодної дрібниці. Саме засідання розпочалося з п’ятнадцятихвилинним запізненням. Суддя після залагодження усіх процедурних формальностей запитав обвинувачену, чи підтримує вона своє попереднє клопотання, яке стосувалося перегляду скандального відеозапису. І почув досить несподівану відповідь, що від раніше озвученого наміру заявниця відмовляється. 

Суддя. «Це є Вашим остаточним рішенням?»

Олена Зикова. «Так, Ваша честь. Я відкликаю своє клопотання»

З приводу апеляційної скарги Олена Зикова пояснила, що вирішила її подавати, оскільки винною себе не визнає. На її переконання, Фастівський міськрайонний суд, який оголосив її правопорушницею, не в повному обсязі дослідив усі обставини справи. А ще вона додала, що не були враховані і покази свідків, котрі заприсяглися в її невинуватості. 

Олена Зикова. «Я ще раз хочу зазначити, що повідомляла свого безпосереднього керівника про можливий конфлікт інтересів, про що він надав відповідні свідчення в суді. Окремо наголошую і на тому, що не брала участі в голосуванні, яке ставлять мені в провину»

Потім слово взяв адвокат, який також повторив, що виносячи постанову, фастівський суд не надав належної ваги тим доказам, котрі свідчили на користь його підзахисної. Та навіть якщо й припустити, що Зикова вчинила правопорушення, то на його думку, фастівський суд не мав права брати цю справу до свого провадження , оскільки на той момент спливли усі терміни її позовної давності. 

Адвокат. «Якщо б навіть моя підзахисна вчинила правопорушення, то кінцевою датою її притягнення до відповідальності мало би бути 14 грудня минулого року»

У своїй промові оборонець також висловив сумнів стосовно автентичності деяких документів, котрі уповноважені антикорупційного агентства направили до суду. Він повідомив, що в нього викликають підозру підписи на протоколах, які можуть належати не співробітникам НАЗК, а зовсім стороннім людям. Важко сказати, настільки добре був поінформований адвокат зі штатним розписом антикорупційного агенства, але чомусь його очільницю Наталію Корчак відніс до осіб чоловічої статі. 

Суддя. «Ви хоч не заперечуєте, що голова НАЗК Корчак?»

Адвокат. «Про те, що він голова я не заперечую»

Представник обласної прокуратури повністю підтримав обвинувачення своїх фастівських колег, вперто тримаючись позиції, що Олена Зикова особисто мусіла повідомити колегальний орган про те, що не збирається голосувати за питання, у якому наявний конфлікт інтересів. 

Прокурор. «У статті 51 Закону України «Про місцеве самоврядування» йдеться про те, що посадові особи беруть участь у розгляді, підготовці та прийнятті рішень відповідною радою за умов публічного самостійного оголошення про це під час засідання даного представницького органу. А в нашому випадку, як випливає з матеріалів адміністративного провадження, цього зроблено не було»

Вислухавши позиції обох сторін та з’ясувавши деякі суперечливі моменти, суддя видалився до нарадчої кімнати. А вже за півгодини оголосив своє остаточне рішення, згідно з яким апеляційну скаргу Олени Зикової було відхилено, а її провину повністю підтверджено. 

Суддя. «Заслухавши пояснення Зикової та її захисника, який підтримав апеляційну скаргу, думку прокурора, який заперечив проти апеляційної скарги, перевіривши матеріали справи та обговоривши доводи апеляційної скарги, суд вважає, що вона не підлягає задоволенню. Рішення остаточне, оскарженню не підлягає»

Суддівську ухвалу сторони процесу сприйняли по-різному. Ті, хто програв справу, були не надто балакучі. А ось прокурор навпаки перебував у піднесеному настрої. 

Представники фастівської громадськості, які були присутні під час винесення судового вердикту, почутим та побаченим також лишилися задоволені. Хоча з поразки першого заступника міського голови не зловтішалися. Навпаки, визнали, що Олена Борисівна перед обличчя грізного суду трималася гідно, але правда була явно не на її боці. 

З висловлювань земляків було зрозуміло, що вони люди не кровожерні, але справедливі. І не в їх звичаї глумитися над поверженим супротивником. Милість до переможеної виявив і її давній опонент - очільник фастівської «Самопомочі» Володимир Притуленко. 

«Олена Борисівна гідно трималася на суді. Намагалася не подавати вигляду, що вона в розпачі. Але, напевне, глибоко в душі їй  важко було змиритися з таким рішенням».

В Апеляційному суді Київської області за кілька попередніх років кількість скасованих рішень не перевищувала 10%. Тож, навіть виходячи із цієї статистики, шансів оскаржити рішення Фастівського суду в Олени Зикової було не багато. Тепер будемо очікувати розгляду апеляційної скарги від Михайла Нетяжука. Можливо, хоча б до нього київська Феміда виявиться більш поблажливою.

Сергій Сіроманець, Богдан Сова «Достовірно».

 


Поширити в соціальних медіа:
Додати коментар

Тріумф театру “Колесо” в спекотне столичне…

Тріумф театру “Колесо” в спекотне столичне літо

Кінець травня і початок червня цього року ознаменувався бенефісом Київського академічного театру “Колесо”. Дивовижно затишний, домашній улюблений киянами театр розташований на легендарному Андріївському узвозі української столиці, презентував чудову комедійну виставу...

Переглянути..

Мат в 2 ходи, або гамбітна…

Мат в 2 ходи, або гамбітна пастка для України

Ця історія про те, як російській шаховий майстер, приятель відомого українського олігарха вигадав систему за якої діючи президент нашої країни має на дострокових парламентських виборах отримати Конституційну більшість і повний...

Переглянути..

Підсумки тижня: точка біфуркації - четвер

Підсумки тижня: точка біфуркації - четвер

У переддень Сонцестояння  протистояння панувало скрізь, окрім   парламенту Досить насиченою на події виявилися доба, що передувала найдовшому дню року: проблематика Конституційного правосуддя у вітчизняному  медійному просторі змінювалася повідомленнями навколо ортодоксального православ’я ...

Переглянути..

Микита Лисенко із сольним виступом від…

Микита Лисенко із сольним виступом від партії «Голос» на 91 виборчому окрузі

Ще один кандидат, котрий має надію бути обраним по 91 округу, 33-річний представник партії «Голос» Микита Лисенко, учора здійснив перший візит до Фастова.

Переглянути..

Громадянська позиція" висунула на 91 округ…

Громадянська позиція" висунула на 91 округ Олега Спіженка - керівника онкологічної клініки

Від «Громадянської позиції» Анатолія Гриценка на 91 округ відрядили керівника Асоціації приватних клінік України Олега Спіженка – зятя нині вже покійного першого міністра охорони здоров’я України – Юрія Спіженка.

Переглянути..

 

#fc3424 #5835a1 #1975f2 #2fc86b #f_syc9 #eef12147 #200714233621