This website works best with JavaScript enabled

Рідко яка сесія фастівської міськради проходить без зведення особистих порахунків. Боротьба за посади, землі та бюджетні кошти зіштовхує в лютому герці не одного-двох депутатів, як траплялося раніше, а втягує в свою круговерть чи не увесь депутатський корпус. Апогеєм останнього збурення в сесійній залі став скандальний аудіозапис, на якому двоє депутатів міської ради від Блоку Петра Порошенка – Олександр Хапанцев та Максим Половко - озвучують низку корупційних схем, до яких причетні ряд фастівських високопосадовців.

«Через комбінат нещодавно протягнули питання щодо укладення бруківки. Зійшлися на ціні в 120 гривень за квадратний метр. Попри те, що її реальна вартість 70 гривень. Саме стільки виплачується робітникам. Різниця в 50 гривень осідає в чиїхось кишенях. Але спочатку, щоб одержати це замовлення, "нагору"  передали двадцятку "зелені". Кожен дістав по п'ять тисяч, і всі ситі й задоволені гуляють далі. 

У подібному ключі провадиться і вся подальша розмова між місцевими депутатами і загадковою особою жіночої статі. Факти зловживань та махінацій, які стають відомими широкому загалу, спричиняють значний резонанс, який відлунює далеко за межами міста.  Невідомо ким роздобутий компромат починає масово ширитися інтернетом ще за день до проведення позачергового засідання міськради. Перед початком сесії більшість присутніх в залі депутатів жваво обговорюють усі подробиці цієї пікантної історії. У скандальному аудіозаписі фігурують прізвища багатьох з них і це змушує декого помітно нервувати. Керівник Фастівського комбінату комунальних підприємств «укропівка» Валентина Войтенко робить вкрай здивований вигляд, як тільки дізнається, що її звинувачують в одержанні хабарів.

«Я п’ять тисяч доларів за плитку взяла! Ти подивися!»

Вона одразу ж поривається з’ясовувати стосунки зі «свободівцем» Геннадієм Яков’юком. Обіцяє тому, що його колишня діяльність на посаді заступника міського голови з житлово-комунальних питань стане предметом ретельного вивчення Службою безпеки України. Такі погрози націоналіст Яков’юк спочатку пускає повз вуха, а потім вирішує дати гідну відсіч і зненацька переходить на російську:

«Иди на фиг! Та мені до ...  твоє СБУ.  Слышишь, у неё СБУ. Та я таких СБУшників, як ти, в гробу видел. Лучше деньги в бюджет верни».

Опозиція від самого початку  ставить перед міським головою жорсткий ультиматум: роботу розпочинаємо лише після перегляду скандального матеріалу. Екс-депутат Володимир Притуленко кипить праведним гнівом:

«До наших рук потрапив матеріал, який містить інформацію про чіткі домовленості з міським головою стосовно продажу земельних ділянок у місті, про великі суми грошей, які він одержує за свої незаконні рішення".

Переглянути відео:

Ольга Бабенко,голова фракції «Нові обличчя», рішуче протестує проти звинувачень на адресу мера і закликає випровадити із сесійної зали сторонніх осіб, які, за її словами, без офіційних на те повноважень, втручаються в роботу міськради:

«Я не можу зрозуміти, чому сьогодні роботою сесії керують неуповноважені на те особи. Прошу негайно викликати сюди співробітників поліції. Нехай докладно розберуться в даній ситуації».

Її підтримує і однофракційниця Юлія Будишевська, яка теж не в захваті від подібного розвитку подій.

«У нас з'явився новий мер міста – Притуленко? Чи як ми мусимо це все сприймати?"

Станіслав Онищук, обраний депутатом від «Самопомочі», а нині позафракційний, вкрай невдоволений, що його колишні соратники, перебуваючи в меншості, прагнуть перебрати на себе управлінські функції містом:

«У казці "Про золоту рибку" одній старій жінці дуже праглося стати володаркою морською. А у Фастові групі осіб захотілося стати володарями міськими. Вони розраховували, що міський голова буде у них на побігеньках. А коли збагнули, що в своїх бажаннях зайшли надто далеко і коли перед ними реально замаячіло розбите корито, взялися чинити увесь цей безлад».

Міський голова усім своїм виглядом демонструє, що про «касетний скандал» йому стало відомо буквально щойно і висловлюється про нього як про щось малозначуще і не варте уваги.

«Є пропозиція депутата Яковюка перед початком роботи сесії подивитися якийсь відеоматеріал, який хочуть презентувати».

Депутатська більшість згоди на це не дає і пристрасті спалахують з новою силою. Відчайдушна боротьба за мікрофон призводить до виведення звукової апаратури з ладу. Тим часом до зали засідань підтягуються учасники АТО. Віталій Циганков дає команду нікого з депутатів не випускати із зали аж до завершення «кіносеансу»:

«Зачиняйте двері, хлопці, зачиняйте! Я вам обіцяю, що якщо я зараз не подивлюся це відео, то завтра тут будуть сотні моїх побратимів. Приїдуть хлопці з Білої Церкви, з Вишгорода, щоб врешті-решт покласти край цьому беззаконню».

Підбадьорені такою підтримкою вояків екс-депутат Ярослав Машляківський і чинний обранець від «Третьої сили» Сергій Ясінський хутко розгортають відеопроектор. На екрані, змінюючи одна одну, з’являються фотографії основних осіб, причетних до скандалу. Увесь перебіг шокуючої розмови супроводжується текстом із найбільш яскравими цитатами, взятими звідти. Двоє чоловічих голосів, які належать представникам пропрезидентської фракції, оповідають  про численні фінансові та земельні оборудки місцевого рівня. І висловлюють свою цілковиту готовність за певну винагороду «порішати» важливі питання, які стосуватимуться землевідведення або ж одержання дозволів на будівництво.

«Мені треба щось їсти самому і годувати свою сім'ю. Не ходити ж мені в одних туфлях увесь рік. Та й колеса треба міняти. Я не хотів би, щоб разово купували мій голос. Я бажав би працювати в команді. Але якщо ви хочете купувати, то давайте  розмовляти конкретними цифрами. Якщо ми не йдемо на якусь посаду, яку нам пропонують, то це буде коштувати стільки-то. Якщо ми голосуємо за те чи інше питання, яке вас цікавить, то наперед обумовлюємо ціну цих послуг».

Сергій Остапенко з іронічною посмішкою в очах слухає одкровення своїх однопартійців, адже і його прізвище неодноразово згадується під час розмови.

Невідомий голос на аудіоносієві допитується у фастівських депутатів: "Остапенко с вами как вообще?" Перемовники намагаються набити собі ціну: "Ми за нього не можемо ручатися на всі 100%. Але будемо старатися, щоб його трохи присаджувати. Він має непоганий бізнес у місті. У нього є об'єкти нерухомості. Серед них одна проблемна будівля. Тож у разі чого ми знайдемо до нього підхід".

Депутати дуже бурхливо реагують на щойно почуте. Знову беруться виповідати одне одному старі кривди та образи. Експресивний представник «Самопомочі» Роман Кудь напускається на представників провладної коаліції, влаштовуючи їм пристрасний допит з приводу того, чому урізаються бюджетні кошти на фінансування господарчих потреб у закладах освіти.

"У третій школі з батьків немилосердно деруть гроші, щоб покласти плитку, у той же час фастівський виконком віднаходить 100 тисяч на встановлення нових дверей в своєму адмінбудинку. Це нормально, люди добрі? Я звертаюся також до промерської більшості: "Поясніть мені, чому при розгляді бюджету ви зняли 350 тисяч із мийних і чистильних засобів на школу?" Я вас запитую: «Чому?»

Ольга Бабенко остерігає своїх колег від надто довірливих розмов навіть в колі близьких соратників. Висловлює думку, що краще тримати язика за зубами, бо інакше не оберешся неприємностей.

«Сьогодні кожен з нас може опинитися в тій ситуації, в якій опинилися актори погорілого театру із БПП. А тому кожному слід пам’ятати, що навіть сидячи в компанії з добре знайомими людьми не слід бути надто балакучими, бо вашу розмову може хтось записати і потім витлумачити на власний штиб»

Один із призвідців сьогоднішнього скандалу Максим Половко визнає, що на аудіозаписах чути саме його голос. Але, мовляв, сам ролик скомпоновано з кількох розмов і більшість фраз вирвано з контексту.

"Я буду подавати заяву в прокуратуру про експертизу даного аудіозапису, бо все, що викладене в ньому, є брехнею та наклепом".

Його промова завершується під гучний акомпанемент вигуків «Ганьба!» та «Покайся!»

Але навіть явка з повинною не зможе повною мірою спокутувати гріхи тих членів фракції, які замішані в сьогоднішньому скандалі. І вже невдовзі їм доведеться розпрощатися зі своїми депутатськими мандатами. Так вважає голова міської організації партії «Солідарність» Дмитро Поворознюк.

"Вже сьогодні я відправлю цей аудіозапис разом із супровідним листом на ім'я голови обласної організації нашої партії Лева Парцхаладзе. Гадаю, що обласне керівництво зробить правильні висновки і наші партійні лави буде очищено від випадкових людей. Прикро, що стався такий інцидент, але справою честі для нас буде дати йому належну оцінку і не допускати чоггось подібного в подальшому".

Коли знову починає заноситися на велику сварку, погамувати пристрасті до сесійної зали приходить священик. Він освячує приміщення, скроплюючи його свяченою водою.  Це справляє належний ефект на всіх присутніх. Далі депутати спокійно голосують питання порядку денного. Бісівська сила відступає. Але де гарантія, що не повернеться знову і вкотре не спокушатиме ласих до грошей та посад представників депутатського корпусу?

Сергій Сіроманець, Богдан Сова
«Достовірно».


Поширити в соціальних медіа:
Коментарі  
0 # Саша censored 29.08.2016, 12:40
Я [censored] в рваных туфлях))))) :lol: :lol: :lol:
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата
Додати коментар

Похорони у Фастові загиблого бійця Руслана…

Похорони у Фастові загиблого бійця Руслана Надточія

Знову у скорботі і Журавлівка, і увесь Фастів. Безжальна війна забрала мужнього захисника.

Переглянути..

Триліські кіборги на сторожі Батьківщини!

Триліські кіборги на сторожі Батьківщини!

Селу Триліси, що на Фастівщині, патріотизму і згуртованості не позичати. Як тільки розпочалася повномасштабна російська агресія проти України, чимало місцевих мешканців спочатку вступили до лав місцевої тероборони, а потім добровольцями...

Переглянути..

Фастівська Покровська церква остаточно розірвала з…

Фастівська Покровська церква остаточно розірвала з московським патріархатом

Православна громада Фастова днями довершила великий чин – домоглася виходу старовинного козацького храму з підпорядкування УПЦ МП і переведення його під юрисдикцію Православної Церкви України.

Переглянути..

Перехід найстарішого православного храму Фастова у…

Перехід найстарішого православного храму Фастова у лоно Православної Церкви України

Ополудні в неділю біля Церкви Святої Покрови на Заріччі автівок та людей, як на Великдень. Фастівська громада зібралася, аби проголосувати за повернення давньої козацької святині у лоно Помісної Української церкви.

Переглянути..

Уряд призначив нового голову Київської облдержадміністрації

Уряд призначив нового голову Київської облдержадміністрації

Кабінет міністрів на засіданні 2 лютого погодив призначення Олексія Кулеби на посаді голови Київської обласної держадміністрації.

Переглянути..

 

#fc3424 #5835a1 #1975f2 #2fc86b #f_syc9 #eef12147 #200714233621