This website works best with JavaScript enabled

У Фастові, хоч і з тижневим запізненням, усе ж таки відгуляли день міста на широку ногу.

Головне рокове свято, як відомо, було перенесене через загибель у зоні АТО фастівчанина Олександра Зінченка. Минув лише якийсь тиждень і на Соборній замість сліз та траурних маршів лунає ритмічна музика, розлягаються веселий сміх та жарти. Фастівчани пояснюють, що пам’ятати про загиблих героїв, звісно, потрібно, але при цьому відмовлятися від святкування зовсім – то вже зайвина.

«Ми усі співчуваємо родинам тих, хто загинув, переживаємо за тих, хто зараз перебуває на передовій, вдячні їм за те, що вони такі геройські хлопці, але ж свято міста, то є свято міста», - каже одна зі старших жінок, яка веде онуку до ятки з ласощами. Інша впадає їй у річ: «Виходячи з таких міркувань, то варто по всій країні відмінити свята, а не робити це лише тут». Репортер. Двічі мер Фастова Володимир Тимофієв куди більш категоричний за своїх землячок. Він вважає неприпустимим затівати гучні гуляння в середмісті в той день, коли справляють дев’ятини по душі новоприставленого . Володимир Тимофієв – кандидат на міського голову. « Те, що великого гуляння сьогодні не слід було робити – це без сумніву. Нас відділяє лише 9 днів від загибелі нашого земляка. Його близькі та рідні ще й жалобну одіж із себе не встигли зняти. І коли сьогодні на площі їдять ковбасу і цмулять горілку та пиво – це йде всупереч як православним, так і національним традиціям».

Репортер. Під час нашого інтерв’ю з паном Тимофієвим біля нього звідки не візьмись вродився зверхник місцевої Самооборони Юрій Пустовій і виквацяв того зеленькою. Свій вчинок супроводив лише короткою реплікою: «Пане брехуне!» Міліціянти, які тупцяли неподалік, інцидент коментували не надто охоче. «Ми нічого не помітили. Але спробуємо в усьому розібратися , а для цього насамперед слід опитати потерпілого». Репортер. А ось у представниць «Солідарності» напохваті була власна версія того, що сталося. Одна із їхніх активісток навіть зголосилася виступити в ролі свідка. «Я особисто бачила, як він власноруч роздавив пляшечку з зеленькою і розмастив собі по голові. Репортер. За припущеннями міського голови, Тимофієв міг банально постраждати через те, що провадив політичну агітацію на площі, хоча, згідно з домовленостями, саме сьогодні цього робити було не слід.

Інша жертва нападу місцевих революціонерів екс-регіонал Олександр Качний цього дня вирішив взагалі не показуватися на очі фастівчанам. Його однопартієць Олег Нестеренко пояснює таке рішення свого соратника не страхом, а бажанням уникнути непотрібних конфронтацій. Олег Нестеренко – голова міського осередку партії «Опозиційний блок». «Як і будь-який громадянин нашої держави він вільний у своїх пересуваннях. Йому ніхто не має права заборонити приїздити до Фастова, коли він цього забажає. На день міста він не з’явився, бо його сюди ніхто не запросив. Ось і все».

Репортер. Життя диктує свої умови і так уже вийшло, що цьогоріч Фастів відзначив свою 625 річницю посполу з великим християнським святом - Здвиженням Хреста Господнього. Михайло Нетяжук запевняє, що з міської скарбівні на святочну програму були виділені сущі копійки. Буклети, вінки, грамоти, ювілейні монети – ото й усі видатки. «Комунальний комбінат узяв на себе більшість витрат. І я не думаю, що загалом на все пішло бодай тисячу гривень». А ось на миючі засоби грошей у міськради чомусь забракло. І молодий Кобзар у брудних патьоках зі змішаними почуттями позирав зі свого постаменту на квіти, якими його сьогодні пришановано.

Утім святкову програму організатори уджиґнули, що й ну. Старт мерської кампанії Михайла Нетяжука за місцевими мірками видався хоч куди. Представники партії «Нові обличчя», які власним коштом спорудили сцену, забезпечили відеотрансляцію усього дійства і навіть запросили до Фастова Олександра Пономарьова добряче наморочилися, щоби догодити місцевим меломанам. І хоч новій політичній силі вже не первина організовувати подібні помпезності, та чомусь саме цього разу вони вирішили дещо зекономити. Бо ж не привезли до міста-ювіляра ані Олега Скрипку, ані гурт «Тік», які були активними учасниками їхніх попередніх заходів. І справа тут, як нам пояснили, не в завищених райдерах зірок шоу-бізнесу під час виборчої кампанії, а в прохолодному ставленні фастівчан до їхньої творчості. Дмитро Христюк – голова обласної організації партії «Нові обличчя». «Кого і в якому обсязі громада забажала бачити, того ми й організували. Люди написали до нас колективне звернення з цього приводу і ми в усьому пішли їм назустріч».

Репортер. Місцеві аматорські колективи не вимагали від батьків міста захмарних гонорарів, але виступили анітрохи не гірше за будь-яку столичну знаменитість. Допоки фастівський градоначальник полум’яно промовляв зі сцени, його конкурент у боротьбі за мерство Юрій Захаричев лише зоддалік споглядав за усім дійством. Доступитися до мікрофона йому було зась. Від початку кампанії відвідав Фастів лише кілька разів, але, як сам зізнається, уже встиг зріднитися з цим містом. У цьому впевнюють і його агітаційні листівки, розвішені повсюдно в чималій кількості. Звістку про те, що Руслан Сольвар, як і партія «Солідарність», відмовилися підтримувати його у боротьбі за мерство, сприйняв стоїчно. Оскільки задню вмикати вже ніби й не з руки, то вирішив іти самовисуванцем. Пояснив, що обрав це місто для балотування невипадково , з ним його поєднують давні родинні зв’язки. Хоч це родичання і сьома вода на киселі, але й не скажеш, щоб він був тут зовсім чужим чоловіком. Юрій Захаричев – кандидат на міського голову. «Один із моїх дідів, якого, на жаль, уже немає приїхав до України з Польщі. І перше місто, в якому він замешкав, був Фастів. А вже пізніше він переселився до Києва».

Репортер. Народний депутат Руслан Сольвар прибув на захід лише наприкінці урочистої частини. Дозволу на виступ ні в кого не просив. Чесно зізнався, що останнім часом занедбав роботу з виборцем і обіцяв в подальшому виправитися. Руслан Сольвар – народний депутат. «Зараз у мене буде більше часу наводити порядки і вирішувати все те, що я можливо не зробив, але обов’язково зроблю».

Репортер. У той час, коли міський голова зманював виборця яскравим видовищем, його конкуренти вирішили спобігти електоральної ласки хлібом насущним. Пшоняна каша з польової кухні і куліш, який умлівав у здоровецькому казані, наганяли неабиякий апетит на численних містян. Роль Мойсея, який нагодував своїх голодних соплемінників манною небесною, сьогодні приміряли на себе представники «Третьої сили»: Сергій Павловський та Віктор Маленівський. Сергій Павловський – кандидат на міського голову. «Ми сьогодні роздали уже півтони каші. Потрібно нагодувати місто Фастів – ми його нагодуємо». Віктор Маленівський – кандидат у міські депутати. «У нас є друзі на м’ясокомбінатах. Завдяки їхнім старанням ми частували сьогодні людей не пісними харчами, а повноцінною стравою».

Репортер. Ось так у нескінчених партійних щедротах і догоджаннях і промайнуло сьогоднішнє свято. А багацько фастівчан мають в Бога надію, що казкове заклинання «Горщечок вари!» не стратить своєї чарівничої сили і по завершенню виборів.


Поширити в соціальних медіа:
Додати коментар

Мегакрутецька інтелектуальна гра у Броварах

Кращі уми Броварів щотижня збираються в одному з місцевих ресторанів, щоб помірятися інтелектом.  

Переглянути..

ЮНА НАДІЯ УКРАЇНСЬКОГО ФУТБОЛУ

ЮНА НАДІЯ УКРАЇНСЬКОГО ФУТБОЛУ

Наше знайомство з Тімуром Тутєровим відбулося після розгромної поразки його ковалівського “Колосу” від київського “Динамо”. Ні, не того де було 0:7, а напередодні в матчі команд U-19, де юні кияни...

Переглянути..

У СТОЛИЧНОМУ ПАРКУ ПАРТИЗАНСЬКОЇ СЛАВИ ВСТАНОВИЛИ…

У СТОЛИЧНОМУ ПАРКУ ПАРТИЗАНСЬКОЇ СЛАВИ ВСТАНОВИЛИ ДИВОВИЖНИЙ СОЛОДКИЙ РЕКОРД!

24 СЕРПНЯ, З НАГОДИ 30-ТИ РІЧЧЮ НЕЗАЛЕЖНОСТІ УКРАЇНИ, КОМПАНІЯ «КИЇВСЬКИЙ БКК» ВСТАНОВИЛА РЕКОРД: «НАЙМАСОВІША ПРЕЗЕНТАЦІЯ-ДЕГУСТАЦІЯ ТОРТА В УКРАЇНІ».

Переглянути..

Коментування футбольного матчу на гуцульський триб

Коментування футбольного матчу на гуцульський триб

Так би, напевне, оповідали про Історичний матч  збірної України проти збірної Швеції на західноукраїнських теренах ще яких 100 років тому.

Переглянути..

Шахове королівство української столиці в очікуванні…

Шахове королівство української столиці в очікуванні неймовірного свята гри мудрих

Прихильники Каїси, покровительниці дивовижних шахів вже звикли, що наприкінці зими щорічно НВК «Домінанта», цей дитячий рай за «Дитячим світом», який розташувався у мальовничій оазі поруч з метро «Дарниця», традиційно запрошує...

Переглянути..

 

#fc3424 #5835a1 #1975f2 #2fc86b #f_syc9 #eef12147 #200714233621