This website works best with JavaScript enabled

11 вересня фастівська міська рада зібралася на одне з останніх своїх засідань у нинішньому складі. На годиннику за п'ятнадцять хвилин дев’ята.  Дівчата-прибиральниці старанно наводять марафет у депутатській залі. З динаміків розлягається тужлива пісня Олени Ваєнги, немов лиха провісниця скорого початку запеклих депутатських баталій. «Я хочу, чтобы это был сон. Но по-моему я не сплю». Але поки що простора сонячна зала засідань налаштовує лише на оптимістичний лад. Працівниці секретаріату невеличкими стосиками розкладають проекти рішень, які виноситимуться  на порядок денний. Незабаром прибувають і головні дійові особи. Начальниця фастівського комбінату комунальних підприємств  Валентина Матвійчук чи не найдужче  здивована нашій появі. «Это кто?», - запитально і водночас грізно лунає із її вуст.

Сесія розпочинається з хвилини мовчання за загиблими на сході. Потім звучить державний гімн, слова якого особливо емоційно підхоплює Володимир Тимофієв.  Страється не відставати від нього і сусід зліва  - Юрій Гутевич. Колишні «регіонали» або мовчать або ледь ворушать губами. Виняток становить хіба що Віктор Сальніков.У місцевого прокурора незворушний вираз обличчя і міцно стулені вуста. У Михайла Нетяжука правиця на серці, у секретаря міськради – опущена додолу. Як тільки-но стихають останні звуки гімну, очільник «Свободи» Генадій Яковюк вигукує  вже традиційне «Слава Україні!». У  відповідь чути лише поодинокі голоси, які  відказують невлад «Героям слава!» Головуючий оповіщає присутніх, що сьогоднішню сесію  розпочнуть з розгляду питань  стосовно кадрових перестановок в апараті міськвиконкому. Зміна штатного розпису ні в кого не викликає  серйозних заперечень і за неї голосують одностайно дружнім підняттям рук.

Справжня буча зчиняється тоді, коли справа доходить до розподілу та узаконення земельних ділянок. Представник «Самопомочі» Володимир Притуленко просить колег не приймати рішення про зведення на Завокзаллі двоповерхового ринку. Переконує, що, в договорі на оренду землі, який уклали між собою міськвиконком і підприємство «Бор-Ка», про такі наміри нічого не написано. Тож   відповідно до обопільних зобов’язань, узятих на себе обома сторонами, орендар не може розпочати будівництво на ділянці, яка перебуває в його тимчасовому користуванні. Землю йому надали, мовляв, для того, аби він міг поставити  там тимчасові МАФи. Але виділена площа  жодним чином не призначалася під капітальне будівництво. Притуленко.  «На минулій сесії я подавав депутатський запит стосовно того, що рішення виконкому на забудову було видане незаконно. Оскільки договір оренди землі підписувався під ті МАФи, які там стоять, та аж ніяк  не під нову будівлю, яку зараз планують зводити. Оскільки на минулій сесії депутати прийняли рішення не підтримувати мій запит, я звернулися до фастівського суду з адміністративним позовом, щоб визнати рішення виконкому стосовно надання дозволу на будівництво незаконним».

Забудовник, колишній член Партії Регіонів Ігор Костючок запевняє, що має усі необхідні документи, аби вже завтра почати спорудження нового об’єкту, але на прохання опонентів пред’явити хоча б декларацію, ніяк не реагує. Розуміючи, що наполягти на своєму не вдасться, приймає рішення не гаяти марно  часу, а вирішити цю справу на власну користь через  судову інстанцію. Костючок. «Будемо судитися у встановленому законом порядку». Зрештою питання забудови знімається  з порядку денного, але бурхливі обговорення переростають у гостру словесну полеміку поміж депутатами Віктором Маленівським та Станіславом Онищуком.

Депутат Маленівський нагадав своєму колезі, як той, ще будучи керівником помаранчевої коаліції, на прохання підтримати голосами  тодішньої більшості один з його будівельних проектів, поставив доволі жорсткий ультиматум. Буцімто пообіцяв протягнути необхідне Маленівському рішення через міськраду лише  за однієї умови: якщо той поступиться йому  частиною нерухомості під облаштування партійного офісу . Маленівський. «Ми зустрічаємося з більшістю, у якій Славік (Станіслав Онищук – авт.)  був керівником і він нам каже, що давайте домовимося таким чином: «Одне приміщення нам у БЮТ, а одне – тобі. Так було, Славіку?»

Депутат Онищук у боргу не лишається і заявляє, що є людиною досить заможною і може дозволити собі придбати партійне приміщення, а не виклянчувати його у такий принизливий спосіб. А ще радить своєму опоненту не ставати  з ним під одну мірку, бо, мовляв,  за своїми фінансовими спроможностями той йому не рівня. Онищук. «Я в рік плачу більше мільйона податку. У мене невелике підприємство – 13 чоловік. Мені твої гроші не потрібні. Ти проти мене букашка».

Завершується засідання сесії не менш бурхливо, аніж розпочалося. Міський голова звітує з трибуни про досягнення, яких, на його переконання, у роботі  органів виконавчої влади було куди більше, аніж прорахунків. При цьому скаржиться  на відсутність порозуміння з депутатським корпусом. Ті, кому адресуються подібні докори, лише здивовано стинають плечима. Нетяжук. «У Фастові є гарна традиція – часто змінювати міських голів. Це вкрай негативно позначається на показниках розвитку міста. Хто обіймав цю посаду, можуть підтвердити, що за перший рік роботи міський голова встигає у кращому випадку увійти в курс справ і розібратися, що відбувається у міському господарстві».

Подальший звіт очільника міськради  переростає в  діалог поміж ним та депутатом Володимиром Тимофієвим, який пропонує визнати роботу міськвиконкому та його голови незадовільною і винести на голосування  відповідну пропозицію. Тимофієв. «Наш голова зволікає з розробкою генплану міста, не вирішує проблем, пов’язаних з  військовим містечом, не підписує розпоряджень стосовно  надання земельних ділянок  учасникам АТО, півроку не виконує рішення сесії стосовно призначення директором тепломережі затвердженої міськрадою кандидатури». Нетяжук. «Усі ми знаємо, що Володимир Опанасович любить епатажі і яскраві виступи».

Ініціатива депутата Тимофієва не знаходить підтримки у більшості його колег. Навіть попри невдоволення багатьма аспектами діяльності виконкому,  вони не поспішають рубати шаблею навідліг. Адже, в разі прийняття такого рішення,   це означало би автоматичну відставку голови міськради та усіх його заступників. Утім  необхідних голосів  не здобуває  і альтернативна пропозиція, на ухвалення якої  так розрахував  Михайло Володимирович разом зі своїми службами. Вона  хоч і не мала оціночних характеристик, а містила лише нейтральне формулювання «взяти звіт голови до відома» та, вочевидь, саме внаслідок такої своєї розмитості і не влаштувала   депутатське зібрання.  Зрештою,  ні до чого не домовившись, засідання міськради оголосили закритим.  

Відтак маємо цілковиту невизначеність з оцінкою роботи голови та підлеглих йому виконавчих органів. А це відкриває перед його опонентами широкий простір  для численних маніпуляцій напередодні виборів.


Поширити в соціальних медіа:
Додати коментар

Мегакрутецька інтелектуальна гра у Броварах

Кращі уми Броварів щотижня збираються в одному з місцевих ресторанів, щоб помірятися інтелектом.  

Переглянути..

ЮНА НАДІЯ УКРАЇНСЬКОГО ФУТБОЛУ

ЮНА НАДІЯ УКРАЇНСЬКОГО ФУТБОЛУ

Наше знайомство з Тімуром Тутєровим відбулося після розгромної поразки його ковалівського “Колосу” від київського “Динамо”. Ні, не того де було 0:7, а напередодні в матчі команд U-19, де юні кияни...

Переглянути..

У СТОЛИЧНОМУ ПАРКУ ПАРТИЗАНСЬКОЇ СЛАВИ ВСТАНОВИЛИ…

У СТОЛИЧНОМУ ПАРКУ ПАРТИЗАНСЬКОЇ СЛАВИ ВСТАНОВИЛИ ДИВОВИЖНИЙ СОЛОДКИЙ РЕКОРД!

24 СЕРПНЯ, З НАГОДИ 30-ТИ РІЧЧЮ НЕЗАЛЕЖНОСТІ УКРАЇНИ, КОМПАНІЯ «КИЇВСЬКИЙ БКК» ВСТАНОВИЛА РЕКОРД: «НАЙМАСОВІША ПРЕЗЕНТАЦІЯ-ДЕГУСТАЦІЯ ТОРТА В УКРАЇНІ».

Переглянути..

Коментування футбольного матчу на гуцульський триб

Коментування футбольного матчу на гуцульський триб

Так би, напевне, оповідали про Історичний матч  збірної України проти збірної Швеції на західноукраїнських теренах ще яких 100 років тому.

Переглянути..

Шахове королівство української столиці в очікуванні…

Шахове королівство української столиці в очікуванні неймовірного свята гри мудрих

Прихильники Каїси, покровительниці дивовижних шахів вже звикли, що наприкінці зими щорічно НВК «Домінанта», цей дитячий рай за «Дитячим світом», який розташувався у мальовничій оазі поруч з метро «Дарниця», традиційно запрошує...

Переглянути..

 

#fc3424 #5835a1 #1975f2 #2fc86b #f_syc9 #eef12147 #200714233621