This website works best with JavaScript enabled

Грудень 2016 року. Засідання парламентського комітету з питань будівництва та житлово-комунального господарства. Його перший заступник Дмитро Андрієвський нарікає на відсутність депутатського кворуму.
Синхрон. «У нас сьогодні немає кворуму. На превеликий жаль, інші депутати несвідомо себе поводять. Не беруть участі в роботі».

Як парламентарі міністра в комітеті слухали та посади ділили…

Вересень 2019. Той же комітет, щоправда, вдвічі більший за чисельністю і майже на три четверті складений зі «Слуг народу». З 28 його членів на початку засідання відсутній лише один – представник «Європейської Солідарності» Максим Саврасов. Але це надає усі законні підстави для оголошення початку роботи.

25 парламентських новачків і троє старожилів – таке співвідношення нинішнього складу комітету.   Та лише Альона Шкрум із «Батьківщини» може назвати його рідним для себе.
Ані про ветерана депутатського корпусу Віктора Балогу, ані про екс-народнофронтівця Ігоря Гузя цього не скажеш. Адже у минулому скликанні і один, і інший опікувалися зовнішньою політикою. А ось цього разу вирішили переключити свою увагу на регіональні проблеми. Вони, власне, й задають тон в обговоренні питань порядку денного.

Переглянути відео:

Зануритися у рідну стихію вирішила і міністерка розвитку громад і і територій Альона Бабак. П’ять попередніх років вона законодавчо реформувала систему ЖКГ і ось тепер навідалася до депутатів, аби, за її словами, почати налагоджувати співпрацю між двома гілками влади. Нинішніх законотворців урядниця попросила проголосувати за бюджетну статтю, у якій закладено 1,6 мільярдів гривень на фінансування фонду енергозбереження.
Депутати обіцяли подумати і виступили із зустрічною пропозицією до Кабміну: відмовитися від централізованого теплопостачання у містах з населенням меншим за 150 тисяч.
Альона Валеріївна парирує, що подібні спроби уже були, проте не увінчалися успіхом.

На розгляд комітету уже в перший день його роботи надходить аж 19 законопроєктів. Серед них чотири невідкладних від Президента. Їх планують розглянути уже під час наступного зібрАння, а нинішнє закінчується розподілом керівних посад. Загалом вирішили утворити дванадцять підкомітетів.

Народного обранця від 91 округу Олега Дунду настановляють головним законодавцем у царині будівництва та проєктування. А його безпосереднім координатором призначають однопартійку Олену Шуляк. На неї покладають чи не найбільше обов’язків. Депутатка усвідомлює, що ця ноша для неї заважка і просить аби у неї забрали частину повноважень, але до її протестів не дослухаються.
Утім, голова комітету Андрій Клочко сподівається, що швидко знайде порозуміння з усіма своїми підлеглими незалежно від їхньої фракційної належності. Проте лацкан свого піджака прикрашає не лише національною символікою, а й партійною фалеристикою. На запитання, чи не забракне досвіду і чи дасть собі раду з такою розмаїтою депутатською публікою, відповідає, що старатиметься зо всіх сил.

Сергій Сіроманець, Богдан Сова з Верховної Ради для «Достовірно».


Поширити в соціальних медіа:
Додати коментар

Похорони у Фастові загиблого бійця Руслана…

Похорони у Фастові загиблого бійця Руслана Надточія

Знову у скорботі і Журавлівка, і увесь Фастів. Безжальна війна забрала мужнього захисника.

Переглянути..

Триліські кіборги на сторожі Батьківщини!

Триліські кіборги на сторожі Батьківщини!

Селу Триліси, що на Фастівщині, патріотизму і згуртованості не позичати. Як тільки розпочалася повномасштабна російська агресія проти України, чимало місцевих мешканців спочатку вступили до лав місцевої тероборони, а потім добровольцями...

Переглянути..

Фастівська Покровська церква остаточно розірвала з…

Фастівська Покровська церква остаточно розірвала з московським патріархатом

Православна громада Фастова днями довершила великий чин – домоглася виходу старовинного козацького храму з підпорядкування УПЦ МП і переведення його під юрисдикцію Православної Церкви України.

Переглянути..

Перехід найстарішого православного храму Фастова у…

Перехід найстарішого православного храму Фастова у лоно Православної Церкви України

Ополудні в неділю біля Церкви Святої Покрови на Заріччі автівок та людей, як на Великдень. Фастівська громада зібралася, аби проголосувати за повернення давньої козацької святині у лоно Помісної Української церкви.

Переглянути..

Уряд призначив нового голову Київської облдержадміністрації

Уряд призначив нового голову Київської облдержадміністрації

Кабінет міністрів на засіданні 2 лютого погодив призначення Олексія Кулеби на посаді голови Київської обласної держадміністрації.

Переглянути..

 

#fc3424 #5835a1 #1975f2 #2fc86b #f_syc9 #eef12147 #200714233621